بیش از 3 هزار نفر واجد شرایط حضور در انتخابات هیأت نظارت بر مطبوعات

   شناسه خبر:00243
 بیش از 3 هزار نفر واجد شرایط حضور در انتخابات هیأت نظارت بر مطبوعات فرهنگ , رسانه
دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات، تعداد رسانه‌های واجد شرایط برای شرکت در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات را تا ظهر 5 شنبه 22 مهر، 4130 رسانه (اعم از مکتوب و الکترونیک) اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر؛ دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات گفت: تعداد رسانه‌های واجد شرایط برای شرکت در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات را تا ظهر  5شنبه 22 مهر، 4130 رسانه (اعم از مکتوب و الکترونیک) اعلام کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به تبصره 2 ماده 35 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات (هر مدیرمسئول حتی اگر مدیرمسئولی چند نشریه را به عهده داشته باشد تنها یک رأی خواهد داشت) تعداد مدیران مسئول واجد شرایط 3012 نفر است.

ظهوریان با بیان اینکه ممکن است که ظرف روزهای آینده این عدد افزایش داشته باشد اظهار داشت: عده‌ای از مدیران محترم مسئول، پس از دریافت پیامک‌های دبیرخانه هیأت نظارت، در صدد تکمیل اعلام وصول و اخذ تأییدیه آن هستند تا نصاب لازم را برای شرکت در انتخابات به دست آورند.

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات افزود: این نصاب، انتشار حداقل نیمی از شماره‌های مورد انتظار مطابق ترتیب انتشار مصوب است. به عنوان مثال یک هفته‌نامه که در طول یکسال باید 50 شماره منتشر کند اگر از 25 مهر 94 تا 25 مهر 95 بیش از 25 شماره، منتشر و اعلام وصول کرده باشد، واجد شرایط تلقی می‌شود. ضمناً‌ اگر این هفته نامه در یکسال اخیر مجوز گرفته باشد، مثلاً از ابتدای خرداد امسال، انتشار خود را شروع کرده باشد تعداد شماره‌های مورد انتظار برای او 20 شماره است که با 11 شماره، نصاب لازم را به دست می‌آورد.

ظهوریان همچنین در خصوص رسانه‌های برخط گفت: واجد شرایط بودن برای رسانه‌های الکترونیک برخط یعنی خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری، شروع به انتشار و فعال بودن است.

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات با اشاره به اینکه تعداد نهایی واجدان شرایط، صبح روز یکشنبه اعلام می‌شود، خاطرنشان کرد: چنانچه نصف به علاوه یک از تعداد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کنند، نیازی به مرحله دوم انتخابات (14 روز بعد) نیست. در این حالت، فرد منتخب هم باید اکثریت مطلق آراء (نصف به علاوه یک) را از آن خود کرده باشد و گرنه به مرحله دوم (14 روز بعد) موکول می‌شود.            

شانزدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، یکشنبه 25 مهرماه از ساعت 10 تا 16 و به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع رسانه های کشور (e-rasaneh.ir) خواهد بود.

منبع: فارس

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف