مالیات دخانیات بر ضد سیگار هزینه می شود

   شناسه خبر:002315
مالیات دخانیات بر ضد سیگار هزینه می شود سیاست , مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند تا تمامی درآمدهای حاصل از مالیات انواع دخانیات، برای کاهش مصرف دخانیات و توسعه ورزش اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، در جلسه علنی امروز (شنبه 25 دی) بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه در دستورکار نمایندگان بود که در ادامه جلسات بررسی برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس تکالیفی را برای دولت اعلام کردند تا در طول برنامه اجرا شود.

براساس این گزارش در جدیدترین مصوبه نمایندگان مجلس اعلام شده است که  ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از مالیات انواع سیگار، توتون پیپ و تنباکو، جهت کاهش مصرف دخانیات و توسعه ورزش اختصاص می‌یابد.

 براساس مصوبه نمایندگان مجلس در بند(الف) این ماده از ابتدای برنامه تولید و واردات انواع سیگار و محصولات دخانی علاوه بر مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، مشمول مالیات به شرح زیر است:

1- مالیات هر پاکت انواع سیگار تولید داخلی به میزان 10 درصد، تولید داخلی با نشان بین‌المللی (برند) 25 درصد و وارداتی به میزان 40 درصد قیمت کالا و بیمه و کرایه حمل تا بندر مقصد تعیین می‌گردد.

2- مالیات انواع توتون پیپ و تنباکوی آماده مصرف تولید داخلی به میزان 10درصد و وارداتی به میزان 40 درصد قیمت کالا و بیمه و کرایه حمل تا بندر مقصد تعیین می‌گردد.

علاوه بر آن نمایندگان مردم در بند(د) مقرر کردند با لازم الاجرا شدن این قانون، کلیه مالیات و عوارض بر تولید و واردات انواع سیگار و محصولات دخانی به استثنای مالیات عملکرد موضوع مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، حقوق ورودی، حق انحصار و بند(ب) ماده(69) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) در مدت اجرای این قانون موقوف الاجرا می‌گردد.

طبق تبصره این ماده مصوب شد صددرصد درآمدهای حاصل از اجرای این بند طی ردیفهایی که در بودجه های سنواتی مشخص می‌شود در جهت کاهش مصرف دخانیات پیشگیری و درمان بیماری های ناشی از آن، بازتوانی و درمان عوارض حاصله از مصرف آن و توسعه ورزش موضوع بند(ب) ماده(69) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) مصوب 1393در اختیار وزارتخانه های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می گیرد.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف