طرح "آمارگیری جامع بازرگانی و خدمات" دربهمن ماه انجام می شود

   شناسه خبر:002261
طرح
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان تهران از اجرای همزمان طرح آماری بازرگانی و خدمات اقتصادی در تهران و سایر استانهای کشور خبر داد.

مسعود افشین در گفتگو با پایگاه خبری جامعه خبر، گفت طرح "آمارگیری جامع بازرگانی و خدمات" از بهمن تا اسفند ماه سال جاری اجرا می شود و آمار 10 هزار واحد اقتصادی در استان تهران ثبت می شود.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان تهران، از همزمانی اجرای این طرح در سراسر کشور خبر داد و هدف کلی این طرح را آمارگیری از فعالیت های اقتصادی، برنامه ریزی و تهیه حساب های ملی منطقه ای عنوان کرد.

افشین افزود: روش نمونه گیری از سوی مرکز آمار اعلام می شود و  نمونه ها به شکل تصادفی از میان کارگاه های فروش و تعمیر وسایل نقلیه موتوری، عمده و خرده فروش ها، مکان های تهیه و صرف غدا و نوشیدنی، فعالیت های حسابداری و حقوقی و دفاتر مرکزی مشاوره انتخاب می شوند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: در این آمارگیری حدود 100 نیروی آمارگیر جهت اجرا و استخراج آمار، تحت آموزش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: اطلاعات داخل پرسشنامه ها شامل: مشخصات کلی کارگاه، وضعیت حقوقی، اطلاعات مکانی، پروانه کسب، پرداختی کارگاه در سال های گذشته و .. پس از استخراج به سامانه مرکز آمار ایران ارسال می شود تا برای تهیه شاخص های نرخ تورم، تهیه نقشه های آماری فعالیت های اقتصادی و تهیه حساب های ویژه اقتصادی مورد استفاده قرار بگیرند.

اخبار روز را با ما دنبال کنید.

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

اپلیکیشن جامعه بانک سپه تبلیغات پل تبلیغات بانک شهر ایران زمین گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص بیمه دی تبلیغات کوچک جامعه قرمز ستاد دیه کشور جامعه تبلیغ پرتقال اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف تبلیغات قضاوت تبلیغات آموزش خبرنگاری جامعه تبلیغات سبز