برندهای ترکیه‌ای بازار ایران را تخریب کردند

   شناسه خبر:0022239
برندهای ترکیه‌ای بازار ایران را تخریب کردند اقتصاد , بازار
در فروشگاه های شهر برندهای ترکیه ای روز به روز افزایش می یابند و بر تعدادشان افزوده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، مدتی است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک اغلب با برند‌های ترکیه‌ای کار می کنند و در سطح شهر رشد پیدا کردند و فروشگاه‌های اطراف را هم تحت تاثیر قرار دادند.

بر اساس این خبر، در این میان برخی از برند‌های سطح شهر نسبت به تولیدات داخل برتری خاصی ندارند اما با قیمت‌های چند برابری و این ذهنیت که برند خاصی هستند در بین مردم جایگاه یافتند.

ابولقاسم شیرازی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تاکید کرد: ورود برند‌های مختلف خارجی در سال های اخیر ضربه شدیدی به تولید داخل وارد کرده و هیچ فردی از تولیدکنندگان داخلی حمایت نکرد.  در سال جدید واردکنندگان محصولات برند موظف هستند خودشان فروشگاه اجاره کنند و به طور انحصاری محصولات شان را به فروش برسانند.  رشد قارچ گونه این گونه فروشگاه ها به سبب بخشنامه جدید، کسب و کار واحد‌های صنفی در زمینه پوشاک را از بین می برد.

شیرازی گفت: در بحث دادن پروانه به فروشگاه‌ها آیین نامه‌ای وجود دارد که جای خیلی از بند‌ها در آن خالی است به طوریکه متولی آن مرکز امور اصناف است و باید این مرکز رسیدگی های لازم را انجام دهد. به طور مثال در حالی که جنس قاچاق در فروشگاهی وجود داشته باشد اتحادیه اختیار ندارد که پروانه صادر نکند چون متولی آن بازرسین تعزیرات هستند.

به گزارش جامعه خبر، شیرازی با بیان اینکه بازرسین اتحادیه تنها مسئولیت گزارش دادن به متولیان را عهده دارد هستند اظهار کرد: در حالی که اتحادیه پروانه را صادر کند و بعد قاچاق بودن محصولات ثابت شود فقط می‌تواند گزارشات لازم را ارجاع دهد که غلط بودن گزارشات مشکلاتی را برای اتحادیه به وجود می‌آورد.

میزان

خبر روز را با جامعه خبقر دنبال کنید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف