توهین رسانه ملی به خبرنگاران/ وقتی علی لاریجانی سکوت می کند!

   شناسه خبر:0021865
توهین رسانه ملی به خبرنگاران/ وقتی علی لاریجانی سکوت می کند! فرهنگ , رسانه , خبرنگاران , سیاست , مجلس , پیشنهاد سردبیر
رسانه ملی باز هم یک طرف به قاضی رفت اما این بار این مسیر توهین به اهالی رسانه و خبرنگاران بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، نادر قاضی پور نماینده مجلس را دیگر همه خوب می شناسند... همان نماینده ای که در حال میل گلابی در مجلس بود و کاریکاتورش هم بیرون آمد و حاشیه هایی به همراه داشت. مثلا فرمودند که عکاسان فضول هستند! اما بهتر است کمی برای شناخت او عقب تر برویم ... یعنی روزی که این نماینده مجلس یک خبرنگار را کتک می زند و اهالی رسانه مثل همیشه لال می شوند!

حالا رسانه ملی کشورمان که در تربیت خبرنگاران غیرحرفه ای ید طولایی دارد به جای حمایت از خبرنگار تریبون را در برنامه بدون تعارف به دست قاضی پور داد تا هر چه دلش می خواهد صحبت کند.

هفتم شهريور ماه سال گذشته بود که قاضي‌پور خبرنگار روزنامه ايران را به دليل سؤالش در مورد فراکسيون مناطق ترک‌نشين مورد ضرب‌وشتم قرار داد. پس از آن بود که خبرنگار ايران از او به هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان شکايت کرد. «احسان بداغي» خبرنگار روزنامه ايران هنوز پيگير شكايتش است. او مدعي شد: «آنجا به من ظلم شد؛ ايشان در رابطه با فراکسيون مناطق ترک‌نشين سؤال بدي از من کرد.

من مي‌خواستم در بروم؛ ضبط را در دهان من مي‌زد. من مشکوک شدم گفتم ضبط را بده ببريم حراست، ببينيم شما کي هستيد؛ من که نمي‌شناختمش که. اين استقامت کرد و من با زور ضبط را از دستش گرفتم، بردم به حراست دادم، گفتم اين سؤالات تندي پرسيد، اين سؤالات اگر بيرون برود، برادران آذري‌زبان تحريک مي‌شوند. حقشان بود».

پس از ضرب‌وشتم خبرنگار روزنامه ايران توسط قاضي‌پور بود که ٢١٥ خبرنگار در نامه‌اي به علي لاريجاني رئيس مجلس خواستار پيگيري رفتار نماينده اروميه شدند. در اين نامه شرحي از ماجرا داده شده؛ شرحي برعکس آنچه قاضي‌پور ادعا کرده است. در بخشي از اين نامه آمده: «نادر قاضي‌پور، نماينده مجلس از حوزه انتخابيه اروميه، در ميانه يک گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلماني روزنامه «ايران» زماني که با پرسش ساده خبرنگار درباره «تأثير شکل‌گيري فراکسيون آذري‌زبان‌ها بر تقويت شکاف‌هاي قوميتي» روبه‌رو مي‌شود، عصباني شده و صورت او را زير مشت‌هاي چپ و راست مي‌گيرد؛ دستش را مي‌پيچاند و دستگاه ضبط‌ صوتش را گرفته و کشان‌کشان به سوي حراست مجلس مي‌برد.

حراست مجلس هم در اقدامي ناباورانه، از وي تعهد مي‌گيرد تا ديگر درگيري ايجاد نکند و تمام فايل‌هاي ضبط‌شده در دستگاه ضبط‌صوت را پاک مي‌کند. فايلي که گواهي مي‌داد خبرنگار تنها سؤال کرده است و آقاي قاضي‌پور به‌ جاي جواب، با اتهام‌زني با عناويني مانند «ضدانقلاب» و «ضداسلام»، مشت‌هاي پياپي حواله صورت او کرده است.

دردمندانه‌ترين بخش ماجرا، بي‌دفاعي خبرنگاري بوده است که در گيرودار کتک‌خوردن از نماينده مجلس، براي اينکه مشکلي براي رسانه متبوعش پيش نيايد، هيچ دفاعي از خود نمي‌کند و تنها مي‌پرسد: «آقاي قاضي‌پور چرا مرا مي‌زني؟ » خبرنگاران، گروهي از نمايندگان و دوربين‌هاي مستقر در راهروهاي پارلمان، شاهد اين ماجرا بوده و گواه اين ماجرا هستند. البته اميدواريم سرنوشت فيلم اين اتفاق سياه، به سرنوشت فايل صوتي مصاحبه دچار نشود. در شرايطي که خوشبينانه منتظر بوديم نماينده يادشده از اقدام نادرست خود نادم شده و حداقل عذرخواهي کند، وي فرار به جلو کرده و در گفت‌وگوهايي کوشيد کتک‌کاري‌اش را برخاسته از عِرق قومي القا كند و با تحريک احساسات قومي، براي خود پشتيبان بتراشد».

اما اینکه چرا علی لاریجانی مرد محافظه کار مجلس سکوت کرده قابل تامل است. آیا آقای لاریجانی یا کلا لاریجانی ها که خود را مدافع حقوق بشر و حقوق بشر اسلامی می دانند بهتر نیست گوشه ای از این حقوق شهروندی را نشان دهند!؟

چرا رسانه ملی خبرنگار روزنامه ایران را دعوت نکرد؟ ...

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف