در سیصد و هجدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران مطرح شد

سروری: شهرداری سیاسی شد/دبیر: فعالیت سازمان گردشگری غیرقانونی است

   شناسه خبر:002144
سروری: شهرداری سیاسی شد/دبیر: فعالیت سازمان گردشگری غیرقانونی است جامعه
در سیصد و هجدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران مطرح شد: سیاسی شدن شهرداری از دوره‌های قبل به دلیل فقدان نظارت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، در سیصد و هجدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران عنوان شد:

* مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، در آغاز این جلسه گفت: اقدام رضا شاه درباره کشف حجاب آثار ناهنجاری برای کشور و فرهنگ ما در پی داشت.

 

* احمد دنیامالی با اشاره به اینکه بودجه سال آینده شهرداری انقباضی خواهد بود، گفت: زمان زیادی تا پایان سال نمانده است و ما در پیش بینی بودجه شاهد این خواهیم بود که دو هزار میلیارد تومان از درآمدها کاسته می شود و با این حساب بودجه سال آینده انقباضی خواهد بود. بنابراین درخواست ما این است که بودجه زودتر به شورای شهر ارائه شود.

* پس از بازدیدها و صحبت ها با شورایاری های مختلف باید بگویم یکی از مشکلات بزرگ ما در نظام بودجه ریزی است که این موضوع باید مرتفع شود.

 

* محسن سرخو رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران،گفت: ما درباره هایپراستار کوروش و ترافیکی که برای اطراف ایجاد می‌کند، چند جلسه پیش بحث مفصلی داشتیم. در آن جلسه عنوان شد ۲۵ درصد فروش بلیت سینماهای تهران مربوط به مجتمع کوروش است. ایجاد این مجتمع‌ها در مناطق مختلف و جلوگیری از تمرکز آنها در شمال و غرب تهران باعث کاهش ترافیک می شود.

 

* ابوالفضل قناعتی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران، در تذکری با اشاره به گذشت یک سال از حادثه کارواش سعادت‌آباد گفت: با توجه به اینکه این کارواش در جهت تأمین منابع مسجد استفاده می‌شد، رسیدگی به وضعیت آن ضروری است. همچنین اختلاف بین شهرداری و هیئت امنای مسجد باعث حاکم شدن جوی نامناسب بین نمازگزاران شده است. یک سال از آن حادثه تلخ گذشته اما نمی‌دانیم پرونده در کجاست و چه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

* وی در تذکر دوم با اشاره به پاساژ علاءالدین نیز اظهار کرد: مالک قرار بود طبقه اضافه را تا پایان مهرماه تخریب کند، اما این اتفاق عملیاتی نشد.

* بر اساس مصوبه دادسرای شماره ۷ قرار شد شهرداری از اول آذرماه کار را آغاز کند. ما در جریان تجهیز کارگاه هم هستیم، اما اگر مقدور است، تعدادی از اعضای شورا و خبرنگاران بازدیدی از روند تخریب داشته باشند تا بدانیم موضوعی که رأی ماده ۱۰۰ دارد و سه سال است پیگیر آن هستیم، در چه مرحله‌ای قرار دارد.

مهدی چمران هم در پاسخ به تذکر قناعتی تأکید کرد: این موضوع مرتب پیگیری می‌شود و کار تخریب در دست انجام است.

 

* پرویز سروری رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر تهران، با اشاره به نطق احمد حکیمی‌پور بیان کرد: بحث نظارت و موضوعاتی که در این رابطه مطرح می‌شود، معضل کشور است. کشور از ضعف نظارتی رنج می‌برد اما اعمال نظارت آیا با رفتارهای غیرقانونی، غیراخلاقی و غیرشرعی ممکن است؟ اگر یک گزارش غیررسمی که هنوز به صورت خام است، از یک منبع غیرقانونی تهیه شود و به یک مرجع غیرقانونی برای انتشار سپرده شود که با انتشار آن، موجی از ناامنی و آبروریزی راه می‌افتد؛ این یعنی نظارت!؟

* مشکل نظارت، بحث حقوق‌های نجومی و زندانی شدن شهردار را در سال‌های قبل ایجاد کرده بود؛ حتی سیاسی شدن شهرداری از دوره‌های قبل نیز به دلیل همین فقدان نظارت است.

* وقتی سازمان بازرسی می‌گوید انتشار برخی داده‌ها غیرقانونی است، دادستان می‌گوید محرمانه است، بعد ما آنها را در اختیار مرجع غیرقانونی بگذاریم؛ این یعنی نظارت؟

 

* عباس جدیدی، گفت: در خصوص گورخواب ها من یک سال و نیم پیش تذکری را مطرح کردم و عنوان کردم به جای بدهی ساکنان نفرآباد، یک قبر به آنها بدهیم که از محل فروش آنها درآمدی کسب کنند.این تذکر آن زمان جدی گرفته نشد و اکنون با مشکل جدی تر روبرو شدیم.

* بسیاری از اعضا تاکید می کنند که عمر شورا به پایان رسیده است. این موضوع غلط است. بازی ۹۰ دقیقه است و اتفاقاً حوادث مهم در ثانیه های آخر اتفاق می افتد. این تکرار باعث بی انگیزگی اعضا می شود.

مهدی چمران نیز در پاسخ به این تذکر گفت: اتفاقاً باید به افرادی مانند آقای جدیدی وقت اضافه هم بدهند.

 

* علیرضا دبیر هم در تذکری به فرزاد هوشیار، گفت: شاهدیم که شما جلساتی را با عنوان سازمان گردشگری شهرداری تهران برگزار می کنید که این اشکال جدی دارد. شما مصوبه ای از شورای شهر نگرفته اید مبنی بر اینکه سازمان هستید.

 

* غلامرضا انصاری افزود: درخواست ما از آقای قالیباف این است که مراقب باقی مانده باغ ها و درختان باشد که برافراشته شدن برج ها، در معرض تاراج قرار نگیرند.

 

 

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف