حصر «کروبی» و «میرحسین» ادامه دارد/پرونده ای که مُخ اژه ای سوت کشید!

   شناسه خبر:0021435
حصر «کروبی» و «میرحسین» ادامه دارد/پرونده ای که مُخ اژه ای سوت کشید! جامعه , قضایی و حقوقی , پیشنهاد سردبیر
سخنگوی قوه قضائیه گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی حصر «کروبی» و «میرحسین» ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر حجت السالام غلامحسین محسنی اژه ای در صد و هفدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت پرونده های قضایی توضیح داد.

* در مورد حادثه اتوبوس جا دارد دولت و وزارتخانه های ذیربط تدبیری داشته باشند که دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

* آقای علیرضا رجایی حدود دو سال پیش از زندان آزاد شده است. ایشان مثل بسیاری از افراد دیگر کشور متاسفانه سرطان گرفته است. این فرد زمانی که زندان بوده، هیچ گونه آثاری از این مسائل نداشته است. پرونده وی را به مناسبتی گرفته بودم و آن موقع مانند سایر افراد بابت درد دندان و ناراحتی های دیگر از همین قبیل به بهداری زندان یا متخصصین در بیرون مراجعه کرده است. این فرد بعد از دو سال از آزادی، سرطان گرفته که ما هم ناراحت هستیم. این فضاسازی هایی نه قصد حمایت از یک فرد دارد و نه چیزی را درمان می کند. بلکه خیی وقت ها فضا را مشکل تر می کند.

* حکم طاهری:  شخصی به عنوان افساد فی الارض با استدلال دادگاه محکوم شده و در دیوان عالی کشور نقض شده و در شعب هم عرض با حضور وکیل و برگزاری چندین جلسه، دادگاه برگزار شده و همین قاضی هم به افساد فی الارض رسیده و در همین عنوان حکم صادر کرده که طبیعی است همین حکم هم قابل اعتراض است. اگر کسی نسبت به یک حکمی اعتراض داشته باشد، مجرای قانونی آن واضح و روشن است. قوانین موضوعه و قانون اساسی مسیر اعتراض به حکم را مشخص کرده است. نه قوه قضاییه و نه قاضی و نه هیچ دستگاه دیگری تحت فشار و فضاسازی رسانه ای، اقدام نمی کند. بنابراین حکمی که صادر شده، قابل اعتراض است و اگر قطعی شد می توانم توضیح بیشتر بدهم و الان از ارائه توضیحات بیشتر معذور هستم.

*پرونده حقوق های نجومی: 20 نفر طبق گفته دادستان تهران پرونده شان آماده شده و کیفرخواست خورده و رفته دادگاه اما هنوز حکم صادر نشده است. علت صدور کیفرخواست به خاطر این بود که نه تنها حقوق دریافتی زیاد بوده بلکه بر خلاف قانون و جرم بوده است. این تعداد از نظر دادسرا مجرم شناخته شده و برای 20 نفر کیفرخواست صادر شده است و درباره تعداد بیشتری هم در دادسرا هنوز مشغول هستند. برخی از این افراد یک شرکت زیان ده را با سند سازی، سود ده نشان دادند و مبلغی را به عنوان سود بین خود تقسیم کردند. بنابراین نباید پول را برگردانند بلکه باید مجازات هم بشوند.

* در مورد پرونده املاک نجومی باید گفت دو مسئله موجب طولانی شدن پرونده ها می شود که یک بحث، مسائل کارشناسی است. از جمله پرونده هایی که در ارتباط با مسائل کارشناسی مشکل دارد، همین پرونده است. در پرونده های این چنینی، تلاش قوه قضاییه استفای حق مردم یا نهاد دولتی و عمومی است. در پرونده شهرداری تا چندی قبل، 34 مورد قراردادهایی بود که با کمک شهردار سابق تهران و برخی اقدامات قوه قضاییه، فسخ شد. با توجه به تعداد نفراتی که احضار شدند، کارشناسی هایی انجام شده، بررسی قراردادها، کار کمی انجام نشده است اما هنوز پرونده به دادگاه نرفته و کیفرخواستی صادر نشده و به نظرم کارها به خوبی انجام شده است.

*پرونده دو مداح و ارتباط با خانم جاسوس: چند بار گفته ام که از بیان جزئیات مسائلی که در تحقیقات مقدماتی است، معذور هستم و کرارا گفته ام قانون باید طوری تنظیم شود که برخی مسائل بیان شود ولی به هر تقدیر الان قانون به من اجازه نمی دهد در ارتباط با پرونده ای که کیفرخواستش هم صادر نشده، توضیح بدهم. در این پروند هنوز کیفرخواستی صادر نشده است. پرونده در دادسرای ویژه روحانیت بود و قسمتی از پرونده را به دادسرای تهران ارجاع دادند و هنوز به منجر به صدور قرار نشده است.

* پرونده موسسه مالی کاسپین: بانک مرکزی یک خط اعتباری تشکیل داد و 15 هزار میلیارد ریال تا به امروز از این خط اعتباری برای پرداخت به کسانی که سپرده خود را می خواستند استفاده شده است. برای پرداخت ها نیز یک جدول بندی ایجاد شده است. تا به امروز به 80 شعبه کاسپین اجازه فعالیت داده شده و این افزایش پیدا می کند. از چند تعاونی اعتبار منحل شده، 3 شرکت مشکل اساسی داشت که یکی از آنها شرکت فرشتگان بود که مشئولان اصلی آن بازداشت هستند و متاسفانه کسری سنگین دارند.

* لیستی بازپرس درباره مسئول فرشتگان به من داده بود که واقعا کله آدم سوت می کشد. چه اموال زیادی که این فرد به نام همسر و سایر بستگان خود نکرده است. امیدواریم با تمهیدات بانک مرکزی و هماهنگی با قوه قضاییه، پول مردم ان شاءالله زودتر به دستشان برسد. قوه قضاییه هم تلاش می کند اموال اینها را شناسایی کند.

* تا اوایل شهریور در 5 ماه سال 96 انواع مواد مخدر 145 هزار و 284 کیلوگرم فقط کشف داشته ایم که از این میزان 3 هزار و 106 کیلوی آن هروئین، 220 کیلو شیشه و 111 کیلو هم کراک بوده است.

*در مورد پرونده حمله تروریستی به مجلس باید گفت کسانی که بعد از مجلس بازداشت شدند هنوز حکمی علیه شان صادر نشده یا قطعی نشده است. اما برخی قبلا دستگیر شده بودند که پشتیبانی کننده بودند و تعدادشان از 60 الی 70 نفر هم می گذرد.

* پرونده سفارت عربستان: تعدادی از احکام قطعی و تعدادی تبدیل به مجازات های نقدی شده که یا اجرا شده یا در حال اجراست.

* بازداشت عیسی شریفی معاون قالیباف: اصل دستگیری درست است و اتهامات ایشان هم مالی است.

* پرونده احمدی نژاد:‌ لازم نیست پرونده جدید تشکیل شود، برخی گزارشات جدید آمده است اما یک کلاسه جدید تشکیل نشده است.

* در مورد پرونده کروبی و محافظین: نقل قول‌هایی از مباشرین این قضیه بود برای مثال گفته شد افرادی که به خانه رفت و آمد می کنند با حضور افرادی که برای امنیت مسئله در طبقه پایین مستقر هستند، ناراحت اند. گفتم الزامی ندارد که حتما داخل خانه باشد. الان هم می گویم که اینها با شرط آقای کروبی از خانه خارج نشدند بلکه یک درخواست بود که بررسی و موافقت شد و افراد چهارشنبه هفته قبل از خانه خارج شدند و تعهدی از خانواده ایشان گرفته شد که تامین این مسائل با خود شماست و اگر در منزل اتفاقی پیش آمد، با خود شماست. در بیرون از خانه امکانی فراهم شده و همین نیروها امنیت را فراهم می کنند.

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف