یاداشت روز/

گورخوابی رسانه ها و مسئولان!

   شناسه خبر:002098
گورخوابی رسانه ها و مسئولان! جامعه , رفاه و آسیب های اجتماعی , یاداشت
در هفته گذشته رسانه ها و مسئولان حسابی گورخوابی کردند و رسم دیرینه موج سواری را به نحو احسن انجام دادند.

پایگاه خبری جامعه خبر/سید هادی کسایی زاده/ هفتم دی ماه بود که روزنامه شهروند وابسته به جمعیت هلال احمر کشور طی گزارش و تصویری در صفحه نخست خود اعلام کرد که تعدادی معتاد متجاهر و کارتن خواب در اطراف و درون گورستان بزرگ نصیرآباد باغستان در حومه شهریار زندگی می کنند.

بیشتر از آنچه گزارش دیده شود تصاویر دست به دست شد و فضای مجازی را در اختیار گرفت. حالا نوبت تمام فرصت طلب ها بود تا با استفاده از ابزار رسانه و فضای مجازی دوباره سخنرانی، اظهار نظر و ابراز تاسف کنند! از هنرمندان تا مدیران شهری و حتی ...! خلاصه اینکه یکی روحانی را شست و دیگری قالیباف، یکی سخنان امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب را به تصاویر چسباند و آن یکی هم ... حتی پای بابک زنجانی هم به میان آمد و برخی نوشتند وقتی این آقا اینطور دستش برای فساد باز بوده نتیجه اش همین گورخوابی مردم می شود؟!

خاله زنک بازی های سیاسی و رسانه ای این روزها با طعم و سوژه گورخوابی بی اختیار من را یاد چند سال قبل انداخت. کودک آزاری هانیه و جنجال هایی که همراه داشت. یا ماجرای اسید پاشی در اصفهان، رها شدن چند بیمار در حاشیه تهران، پرونده سکینه آشتیانی به اتهام زنا و قتل، قتل معاون وزیر، هجوم ریزگردها به تهران، طوفان تهران و مرگ چند شهروند، خفاش شب، برنج های آلوده، روغن پالم، آزارمعلولان با زنجیر و سگ در کرج و صدها سوژه ای که رسانه ای شد و همه برای خود ماهی هایشان را صید کردند و پس از مدتی هم فراموش شد.

سوژه روز گورخواب ها حرف جدیدی نبود و اصلا حرفی برای گفتن نداشت. پیش از این هم از این موارد بسیار زشت تر شنیده و دیده بودیم. به اعتقاد من گورخوابی در برابر .....! فقط با چند کلیدواژه می توانید در اخبار و اینستاگرام همراه با تصویر و حتی نحوه ارتباط یا همان تماس با ما سرچ کنید. (تن فروشی- فروش مواد مخدر مصرف کننده و عرضه کننده- انواع نوشیدنی الکلی- کرایه کودک- صیغه چند ساعته یا ... و غیره) البته نمی توانم بیشتر توضیح دهم چون به نوعی مطلب رنگ و بوی ترویج فعل حرام و خلاف می گیرد. این مطالب را قطعا خبرنگارها و مسئولان خیلی بهتر می دانند اما آنچه بیشتر برای گروهی خاص می چسبد همان موج سواری رسانه ای است.

یاد جانبازی افتادم که چند ماه قبل مقابل خانه رئیس جمهور چادر زده بود، یاد ظفرعلی جانباز نابینای افغانی که در کهریزک درد می کشد، یاد ننه طاهره مادر شهیدی که تفاله چای می خورد و در اتاقی سیاه زندگی می کرد، یاد جانبازی که نگهبان سرویس های بهداشتی بود، یاد زن آزاده خرمشهری که پولی برای خوردن نداشت، و ... صداها یاد و خاطره تلخ که خیلی زود رسانه ها آن را فراموش کردند.

به طور کلی باید گفت که این روزها آنقدر آسیب های اجتماعی زیاد شده که دیگر از حالت زشتی و خجالت به وضعیت تیترهای کوتاه و یک هفته ای تغییر حالت داده اند. اصلا تبدیل به مد روز شده و حتی مردم و مسئولان به سمت عکس های سلفی و به روز کردن شبکه های اجتماعی خود می روند. ( من و یک مطلقه الان- من و گورخواب ها- الان کنار یک زن بی سرپرست- شیشه و جوج یهویی- یک ساعت دیگه زندان نبود- سرقت در یک ساعت ادرس بده- ...) حالا همین وسط خبرهای سیاسی و گورخوابی چند نفر هم آن طرف مرزهای کشور شهید شوند مهم نیست! می خواستی نروی ...! بیخیال ... بگذریم ... بهتر است بیشتر چیزی ننویسم! (از هر لحاظ بهتر است)

اما وقتی در خیابان قدم می زنم و چشمم به چشمان والدین شهدا می افتد سرم را پایین می اندازم و به اندازه تمام مسئولان و خبرنگاران و رسانه های کشور خجالت می کشم. خجالت از اینکه می توانستیم خوب بنویسیم و مطالبات را از مسئولان مطالبه کنیم و تا رسیدن به سرانجام ادامه دهیم اما مصلحت رسانه اجازه نداد. مصلحت سازمان اجازه نداد. مصلحت مسئول اجازه نداد.

انگار فصل گورخوابی رسانه ها و مسئولان است

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف