معاون قوه قضائیه

شیوه پلیس عوام پسند است/ مردم سند خودرو را باید در دفترخانه ثبت کنند

   شناسه خبر:002048
شیوه پلیس عوام پسند است/ مردم سند خودرو را باید در دفترخانه ثبت کنند جامعه , قضایی و حقوقی , کانون سردفتران
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: باید بگویم فهم ما از ماده 29 قانون جرایم راهنمایی و رانندگی این است باید نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی صورت بگیرد.

به گزارش سید هادی کسایی زاده خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، احمد تویسرکانی در همایش بزرگ روز 6 دی (سالروز دفاتر اسناد رسمی) گفت: سازو کار ثبت اسناد و املاک در کشور ما یک امر حاکمیتی نقش انکار ناپذیری در پیشگیری از نزاع ها و دعاوی و تشکیل پرونده ها دارد و این غیرقابل انکار است.

وی افزود: همواره نزاع میان سکولاریسم با غیرسکاریسم این بوده که ایا احکام دینی قدرت مدیریت جامعه را دارند یا نه و سکولارها معتقد هستند این احکام قدیمی است و شرایط جامعه آن را نمی پذیرید. اما خوشبختانه در عصر ما با انقلاب اسلامی نشان دادیم احکام دینی قدرت اداره جامعه را دارد و اثبات کرد دین قدرت و توانمندی اداره مدرن جامعه را دارا است.

معاون قوه قضائیه در ادامه با اشاره به اینکه باید نیاز روز جامعه را رصد کنیم تا بهترین خدمت را به مردم ارائه کنیم گفت: امروز یکی از مهمترین نیازهای جامعه ما توسعه ثبت رسمی است و در دورانی که توجه نشد بسیار متحمل هزینه شدیم. امروز اگر پدیده زمین خواری و معاملات عادی و مشکلاتی در حوزه دعاوی ناشی از قولنامه ها داریم محصول کم توجهی به ثبت رسمی است.

احمد تویسرکانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری هم در دستورات خود توجه به توسعه ثبت رسمی را تاکید کردند اما متاسفانه گاهی شاهد هستیم برخی بخش ها و افراد بدون توجه به مصالح مردم تبلیغ می کنند که چه ضرورتی به ثبت رسمی وجود دارد و چرا باید هزینه کنیم در حالی که خودشان برای برخی کارهای بی اهمیت هزینه مردم را می پذیرند. باید عرض کنم که در بخش تصویب ماده 29 قانون جرائم راهنمایی رانندگی در مجلس مباحثی مطرح شد و ذکر شد باید در دفاتر اسناد رسمی نقل و انتقال خودرو ثبت شود اما متاسفانه با شیوه نادرست تبلیغ می شود که ضرورتی برای اجرای اجزای این مصوبه نیست و خودرو نیاز به ثبت رسمی ندارد.

بنده به رسانه ها هم گفتم که این اقدام به نفع مردم نیست و نباید با شیوه عوام پسند و توجیه اینکه ما با هزینه کمتری سند می زنیم اقدام کرد. عزیزانی از بیرون هم می گویند تکلیف در سند خودرو چیست که باید بگویم فهم ما از ماده 29 قانون جرایم راهنمایی و رانندگی این است باید نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی صورت بگیرد. برای همین قانونگذار اصرار به تصریح استقرار دفاتر اسناد رسمی در مراکز شماره گذاری خودرو کرده است.

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف