ادامه سیاست های کهنه سالاری در دولت دوازدهم/ عصایی که دوباره گم شد

   شناسه خبر:0019477
ادامه سیاست های کهنه سالاری در دولت دوازدهم/ عصایی که دوباره گم شد سیاست , مجلس
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: کابینه ایراداتی دارد ولی نسبتاً خوب چیده شده است. یکی از ایرادات اصلی آن عدم توجه به خواست مردم در برخی مواقع است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، شهاب الدین بی مقدار، از بررسی کابینه در مجلس خبر داد و بیان داشت: کابینه ایراداتی دارد ولی نسبتاً خوب چیده شده است. یکی از ایرادات اصلی آن عدم توجه به خواست مردم در برخی مواقع است.

وی افزود: از آقای روحانی انتظار داشتیم با توجه به رأی مردم تحولات بیشتری در کابینه انجام دهند. برای نمونه حداقل یک وزیر زن معرفی کنند. دقیق هم نمی دانیم چرا وزیر زن معرفی نکردند. در این زمینه نیز موضوعاتی مطرح می شود که غیر رسمی است و خود آقای روحانی در این زمینه اظهار نظر نکردند.

بی مقدار، همچنین فراجناحی عمل کردن در چیدمان کابینه را درست ندانست و عنوان کرد: در چیدمان کابینه فراجناحی به آن صورت مفهوم ندارد، چرا که وقتی دو فکر با یک دیگر رقابت می کند و یک فکر برنده می شود، چگونه می توانیم به فراجناحی بودن فکر کنیم.

وی ادامه داد: نخست باید مشخص شود منظور از فراجناحی بودن چیست. اگر هم در کابینه بخواهند فراجناحی عمل کنند باید از رقیب پشتوانه فکری بگیرند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، اصلاح طلبان را حامیان روحانی در انتخابات معرفی کرد و گفت: به عقیده بنده باید به خواسته ۲۴ میلیون توجه شود، افرادی که در سفرهای استانی و… حامی رئیس جمهور بودند. البته به گونه ای نیست که به آن توجه نشده باشد.

وی افزود: ۱۶ میلیون دیگر نیز جزء ملت هستند که باید حقوقشان رعایت شود. به همین خاطر در کابینه افرادی از طیف های مختلف معرف شده اند.

بی مقدار، پاسخ دیدگاه افرادی که نسبت به بالا بودن سن کابینه انتقاد دارند را این گونه داد: عده ای وزیر با تجربه داریم که کنار گذاشتن آن به مصلحت دولت نیست، حتماً وزرا هم شاگردان با تجربه ای نداشته اند که برای وزارت معرفی کنند. از سوی دیگر سن کابینه بسیار مهم نیست، بلکه عملکردشان مهم است.

وی درباره سهم خواهی اصولگرایان از کابینه نیز گفت: تاکنون شنیده نشده به صورت مصداقی سهم خواهی کنند، ولی تلاش می کنند در دولت سهمی داشته باشند. چون اصولگریان معتدل نیز پشتیبان آقای روحانی بودند.

این نماینده مجلس سهم خواهی از هر طیف و گروهی را درست ندانست و گفت: فراکسیون امید نیز در دیدار آقای روحانی بر روی مصادیق بحث نکردند، بلکه خواسته و شرایط مردم را مطرح کردند. دیگران نیز فکر نکنم سهم خواهی داشته باشند و مطرح شدن مطالبی در این زمینه تنها گمانه زنی است.

وی درباره شبهه ایجاد شده از ورود رهبری در انتخاب وزرا هم اظهار کرد: در انتخاب سه وزیر مقام معظم رهبری مشورت می دهند ولی درباره دیگر وزرا اطلاع ندارم. ایشان هم اجباری نمی کنند که حتما فلان وزیر باشد بلکه در این زمینه مشورت می دهند.

بی مقدار همچنین از رأی نیاوردن سه وزیر پیشنهادی آقای روحانی خبر داد ولی حاضر به معرفی مصداقی آن ها نشد و افزود: امیدوارم مجلس منهای گروه بندی ها، به برنامه وزرا به ویژه وزیر اقتصاد توجه کند.

وی همچنین وزیر اقتصاد را چهره ای شناخته شده دانست که مسؤلیت های مختلفی داشته است.

این نماینده مجلس دیدگاه مجلس درباره وزیر ارتباطات را این گونه تشریح کرد: وزیر ارتباطات یک نیروی جوان است و که در وزارت اطلاعات بوده است ولی کارکردن در این وزارت موضوع منفی نیست.

استادنیوز

خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف