استقبال مردم از ثبت سندخودرو دردفترخانه ها/آوایی بهترین گزینه دادگستری

   شناسه خبر:0019468
استقبال مردم از ثبت سندخودرو دردفترخانه ها/آوایی بهترین گزینه دادگستری جامعه , قضایی و حقوقی , کانون سردفتران
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: میزان ثبت سند خودرو کاهش نیافته و علی رغم تنش ها هیچ تغییری در تعداد ثبت سند خودرو رخ نداده است و مردم به سمت کار قانونی پیش می روند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، محمد رضا دشتی اردکانی صبح روز شنبه در نشست خبری گفت: در سال گذشته تعداد آمار دفاتر اسناد رسمی در تنظیم سند نقش داشتند که ۱۲ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۱۵۱ سند در کشور ثبت شده که بیشترین آمار ۹۵ متعلق به تهران بود که ۳ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۱۴۸ مورد است. پس از آن به ترتیب خراسان رضوی، فارس و آذربایجان شرقی و کمترین ایلام بوده با ۵۹ هزار و ۱۴۸ مورد بوده است.

وی اعلام کرد: در سال۹۵ میزان 102 میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان حق ثبت به حساب دولت واریز شده است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در مورد ثبت سند خودرو گفت: نباید مردم را سرگردان کرد و بخشنامه رئیس قوه قضائیه فصل الخطاب است. میزان ثبت سند خودرو کاهش نیافته و علی رغم  تنش ها هیچ تغییری در تعداد ثبت سند خودرو رخ نداده است.

دشتی اردکانی در پاسخ به پرسش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر در مورد انتخاب علیرضا آوایی بعنوان وزیر پیشنهادی دادگستری و ارتباط کانون با دولت دوزادهم با تبریک به دکتر روحانی برای  انتخاب آوایی گفت: آقای آوایی در قسمت های مختلف قضای کار کرده و مجموعه رو خوب میشناسد و وزیر دادگستری باید به پسشنهاد رییس قوه و تائید رئیس جمهور و تصویب مجلس انتخاب شود. در طول ۳۰ سال آشنایی شهادت میدهم یک مورد مسئله خارج از عدالت نگفته در هیچ جنایحی نبوده و کار حرفه ای انجام داده است. امیدوارم موفق شوند و از حجت الاسلام پورمحمدی هم تشکر می کنم و از نمایندگان مجلس میخواهم که جناب آوایی را تائید کنند.

در هیچ یک از دفاتر اسناد رسمی سیستم سنتی نداریم و همه فعالیت ها الکترونیک شده است. برای تبدیل این سیستم ۱۱ هزار کارمند از ثبت و دفتر نویسی به بخش های دیگر منتقل شدند.

دشتی درباره اقدام سردفتر پرونده بابک زنجانی گفت: سندی که در این دفترخانه ثبت شده بر اساس قانون بوده اما باید به نظر مقامات در این رابطه تمکین کرد ما هم در این خصوص کمکی بخواهند دریغ نمیکنیم.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در مورد عقدقونامه در دفاتر املاک گفت: اگر مردم بدانند مزایای تنظیم سند رسمی چه مزایایی دارد هیچگاه اقدام به تنظیم قولنامه و سند عادی نمی کنند. این اسناد قابلیت جعل دارند بنابراین باید تلاش کنیم تا مردم برای تنظیم سند رسمی به دفترخانه های استاد رسمی مراجعه کنند.

وی در مورد میزان شکایات گفت: در ۴ ماهه سال جاری ۱۱۲ مورد شکایت در سطح کشور ثبت شده که تعدادی از ان ها  به دادستانی اعلام شده است. با توجه به آمارهای بازرسی ۴ ماه سال جاری تعداد ورودی پرونده ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز بانک پارسیان اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف