وزیر بهداشت خبر داد

دولت با طرح تحول سلامت به مردم یارانه غیرنقدی می دهد

   شناسه خبر:001927
دولت با طرح تحول سلامت به مردم یارانه غیرنقدی می دهد جامعه , سلامت
وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه سلامت، گفت: کسانی هستند که از این اتفاقات خشنود و راضی نیستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، دکتر سیدحسن هاشمی اظهارداشت: دولت یازدهم ۲ برابر گذشته تخت بیمارستانی ساخته است.

وی با اشاره به بازسازی و تجهیز بیش از دو میلیون متر مربع فضای بیمارستانی در کشور، تاکید کرد: طرح تحول نظام سلامت در این دولت آغاز شد و شخص رئیس جمهوری بیش از هر کسی از این طرح دفاع می‌کند.

وزیر بهداشت افزود: دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت، نوعی یارانه غیر نقدی می دهد و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه سلامت، گفت: من معتقدم اگر بخش خصوصی را تقویت کنیم، می‌توانیم سلامت ایرانیان را تضمین کنیم. وظیفه دولت تصدی گری، بیمارستان سازی و اداره آن نیست، بلکه دولت باید به بیمه کارآمد و خرید خدمت توجه کند.

هاشمی با تاکید بر ضرورت همراهی دولت با بخش خصوصی، ادامه داد: کسانی که از بخش خصوصی در زمینه هایی مانند بیمارستان سازی، تجهیزات پزشکی و... سرمایه گذاری می‌کنند عاشق کار خود هستند. اگر به اندازه راه، ریل، خودرو و ساخت کارخانه به این حوزه توجه شود، ارائه خدمت در حوزه سلامت در کشور دگرگون می شود.

وزیر بهداشت با طرح این موضوع که اجازه دهید یک دهم درصد فاینانس‌ها به حوزه سلامت بیاید، گفت: اگر سرمایه گذاری در حوزه سلامت تشویق شود و دولت نیز همراهی کند، این حوزه می تواند یکی از اقتصادی ترین بخش‌ها باشد.

وی با اشاره به افرادی که قصد تضعیف و تخریب اقدامات دولت در حوزه سلامت را دارند، افزود: کسانی هستند کسانی که از اتفاقات رخ داده در حوزه سلامت خشنود و راضی نیستند، ولی تلاش های آنها موثر نیست، چرا که مردم جامعه پزشکی را واسطه بین خود و خدا می‌دانند.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف