دولت آمریکا یک بانک ایتالیایی را بابت دور زدن تحریم ایران جریمه کرد

   شناسه خبر:001917
دولت آمریکا یک بانک ایتالیایی را بابت دور زدن تحریم ایران جریمه کرد جهان
مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و انجام معاملات بانکی با ایران به مبلغ ۲۳۵ میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و انجام معاملات بانکی با ایران به مبلغ 235 میلیون دلار جریمه کرد.

بر اساس اعلام دولت آمریکا، این بانک «به طور ویژه کارمندانی را آموزش داده بود» تا فعالیت های انتقال پول مرتبط با ایران را به گونه ای جلوه دهند که این تراکنش ها به درستی شناسایی نشود.

دولت آمریکا همچنین گفت، بانک اینتسا که مقر اصلی آن در میلان ایتالیا قرار دارد و شعبه ای نیز در نیویورک دارد مرتکب «کوتاهی های شدیدی در تبعیت» از سیستم رصد تراکنش های مالی شده و به صورت عمدی اطلاعات را از ماموران بررسی عملکرد بانک پنهان کرده است.

این گزارش حاکی است، بانک اینتسا قصورهایی را در سیستم خود که برای شناسایی تراکنش های مشکوک طراحی شده بود مرتکب شده است.

این بانک در ارتباط با ایران «از یک فرآیند ویژه» استفاده کرده تا ده ها هزار تراکنش مرتبط با ایران را که در فاصله سال های 2002 تا 2006 انجام داده پاک کند. ارزش این تراکنش های مالی که از طریق شعبه نیویورک انجام گرفته بیش از 11 میلیارد دلار برآورد شده است. در ان سال ها ایران هدف تحریم های دولت آمریکا بود.

در سال 2012، دولت آمریکا بانک استاندارد چارترد انگلیس را بابت انتقال بیش از 250 میلیارد دلار پول برای مشتریان ایرانی اش، 340 میلیون دلار جریمه کرد.

در ژوئن 2014 نیز، بانک فرانسوی بی ان پی پاریبا بابت نقض ترحیم های دولت آرمیکا علیه ایران 8.9 میلیارد دلار جریمه شد.

تسنیم

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف