افزایش شكايات و نارضايتي از كادر درماني درحوزه های پزشکی

   شناسه خبر:001859
افزایش شكايات و نارضايتي از كادر درماني درحوزه های پزشکی جامعه , قضایی و حقوقی , رفاه و آسیب های اجتماعی , سایر حوزه های اجتماعی , سلامت
مديركل اموركميسيون هاي پزشكي سازمان پزشكي قانوني كشور گفت: افزایش شكايات و نارضايتي از كادر درماني با وجود پيشرفت هاي علمی در این حوزه، تنها به يك عامل مربوط نمي شودكه بتوان با حذف آن ميزان شكايت را كاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، دكتر كامران سلطاني در خصوص دلايل افزايش ميزان شكايات از كادر درماني و پزشكان گفت: در 20 سال اخير پژوهش هايي توسط نهادهاي گوناگون مانند فرهنگستان علوم پزشكي، سازمان پزشكي قانوني و يا دانشجويان گروه هاي پزشكي در زمینه بررسی علل دلایل افزایش شکایات از کادر درمانی و پزشکی انجام شده است.

وي يكي از این دلايل را رفتار پزشكان و يا همكاران فني و اداري پزشك در مراكز درماني، بيمارستان ها و يا مطب ها عنوان کرد.

دكتر سلطاني عدم آگاهي خانواده ها و يا همراهان بيمار از روند تشخيص و درمان را دليل ديگر شكايت از كادر درماني عنوان كرد و افزود: در برخي موارد نوع بيماري و عوارض آن از طرف پزشك براي همراهان بيمار تشريح نمي شود و همين امر مي تواند موجب اعلام شكايت در صورت بروز عارضه در بيمار شود.

وي با بيان اينكه ازدحام بيماران در مراكز درماني، مسائل اقتصادي و مشكلات مالي از ديگر عوامل نارضايتي بيماران است، افزود: علاوه بر اين موارد بر اساس آمارهاي موجود در كميسيون هاي پزشكي قانوني به طور كلي ميزان شكايت در رشته هاي پرخطر مانند جراحي عمومي، زنان و ارتوپدي و نيز پزشكان پر مراجعه مانند پزشكان عمومي و دندانپزشكان بيش از ساير گروه هاست.

مديركل امور كميسيون هاي پزشكي سازمان پزشكي قانوني كشور افزود: در صورت بروز قصور پزشكي به ويژه مواردي از قصور كه منجر به فوت بيمار و يا ايراد صدمه بدني می شود شاكي مي تواند شكايت خود را به دادسراي محل ارائه دهد.

در صورت احراز قصور، شکایت به دادگاه ارجاع شده و حكم نهايي صادر مي شود؛ در اين ميان دادسرا يا دادگاه مي تواند طبق آيين نامه دادرسي موضوع را به كارشناسان رسمي دادگستري و يا كميسيون هاي تخصصي پزشكي قانوني  يا نظام پزشكي ارجاع دهد.

وی یکی دیگر از مراکز رسیدگی به شکایات مردمی را سازمان نظام پزشكي معرفی کرد که در صورت وارد بودن شکایت براي متخلف رأي انتظامي صادر مي شود، که شامل مجازتهاي صنفي از تذكر شفاهي و توبيخ كتبي تا محروميت موقت يا دائم از پزشكي است.

وي افزود: علاوه بر وزارت بهداشت معاونت پيشگيري قوه قضاييه، فرهنگستان علوم پزشكي، دانشگاه هاي علوم پزشكي و دادسراي جرايم پزشكي نيز در خصوص پيشگيري از قصور پزشكي فعال هستند و نمايندگان دادسراي جرايم پزشكي و دانشگاه هاي علوم پزشكي تا حد توان به صورت سرزده از بيمارستان ها و بخش‌هاي مختلف درماني بازديد و هرگونه تخلف احتمالي را بررسي مي كنند.

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف