معاون سازمان تأمین اجتماعی انتقاد کرد

بی توجهی به ممنوعیت به کارگیری زنان و نوجوانان در مشاغل سخت

   شناسه خبر:001836
بی توجهی به ممنوعیت به کارگیری زنان و نوجوانان در مشاغل سخت جامعه , رفاه و آسیب های اجتماعی
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: براساس قانون مشاغل سخت و زیان آور اشتغال بانوان و نوجوانان در این گونه مشاغل ممنوع است در حالی که به این مسئله در حال حاضر توجه نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، محمدحسن زدا در همایش بررسی و تحلیل اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور اظهار داشت: امروز شاهد هستیم که با گذشت زمان از اهداف اولیه قانون فاصله گرفته ایم و زمان بررسی نقاط قوت و ضعف اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور فرا رسیده است.

زدا به آسیب شناسی وضعیت فعلی اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور پرداخت و گفت: اجرای برنامه های بهداشتی برای ارتقاء سلامت نیروی کار و بهسازی فضای کار که در قانون مشاغل سخت و زیان آور لحاظ شده است باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: براساس قانون مشاغل سخت و زیان آور اشتغال بانوان و نوجوانان در این گونه مشاغل ممنوع است در حالی که به این مسئله در حال حاضر توجه نمی شود.

زدا ادامه داد: همچنین در مشاغل سخت و زیان آور، ساعت کار متفاوت است و اضافه کاری نیز در ان گونه مشاغل ممنوع است و این قانون نیز اجرا نمی شود.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: بر اساس قانون مشاغل سخت و زیان آور مقرر شده است که کارگاههای مشمول این قانون در مدت ٢ سال شرایط کارگاهها را اصلاح کنند به نحوی که از وضعیت سختی و زیان آوری خارج شود اما به این مسئله مهم نیز توجه نشده است.

زدا در ادامه بر لزوم توجه به شرایط سنی در زمان بازنشستگی تأکید کرد و گفت: در نتیجه اجرای قوانین مختلف که منجر به بازنشستگی پیش از موعد می شود در حال حاضر حدود ٣٠ در صد از بازنشستگان در سنین کمتر از ٥٠ سال بازنشسته می شوند که این وضعیت منجر به آسیبهای متعدد شده و بخش اعظم این افراد فرصتهای شغلی را از نیروی کار جوان کشور می گیرند و دوره پرداخت مستمری نیز در مشاغل سخت و زیان آور بیشتر است.

وی دیگر پیامدهای بی توجهی به اجرای کامل قانون مشاغل سخت و زیان آور ارزیابی کرد و گفت: با اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور از سال ١٣٨٠ شاهد افزایش قابل ملاحظه تعداد بازنشستگان هستیم به نحوی که تعداد بازنشستگان تأمین اجتماعی که تا سال ١٣٨٠ به یک میلیون نفر می رسید؛ در نتیجه بازنشستگی های پیش از موعد که مهمترین آنها قانون مشاغل سخت و زیان آور است، تعداد بازنشستگان به حدود ٢ میلیون و ٨٠٠ هزار نفر رسیده است.

مهر

 

 

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف