معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید گفت

افزایش ۱درصدی بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران/کسری۱۵درصدی بودجه

   شناسه خبر:001796
افزایش ۱درصدی بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران/کسری۱۵درصدی بودجه جامعه , سایر حوزه های اجتماعی , جهاد و مقاومت
مهدی ایزدی اظهار کرد: پیش بینی می کنیم ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بودجه سال ۹۶ مصوب شود که در این صورت تنها دولت یک درصد به بودجه اضافه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، مهدی ایزدی، امروز در جمع خبرنگاران درباره ی بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پیش بینی می کنیم ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بودجه سال ۹۶ مصوب شود که در این صورت تنها دولت یک درصد به بودجه اضافه کرده است. البته هزینه درمان که ۲۰ درصد می شود را دولت خود تامین می کند و ما با حدود ۱۵ درصد کسری بودجه مواجه می شویم.

وی تاکید کرد: برخی ها در بیرون از بنیادشهید می خواهند مطالبات جامعه هدف را به صورت غیرمعقول افزایش دهند تا دولت نتواند تامین مالی کند و جامعه هدف را نسبت به دولت بدبین کنند که این یک حرکت سیاسی زشت است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران بیان کرد: اگر قرار است مجلس شورای اسلامی خدمات جامعه هدف ما را اضافه کند یا گروهی دیگر را نیز به جامعه هدف ما اضافه کنند باید بار مالی آن پیش بینی شود.

بهره مندی خانواده شهدای منا از بخشی از خدمات بنیاد شهید

وی درباره ی ارائه خدمات به خانواده شهدای منا نیز خاطرنشان کرد: بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری و توافق سازمان حج و بنیادشهید خانواده های شهدای منا تنها از خدمات فرهنگی و درمانی بهره مند می شوند و از خدمات معیشتی، تسهیلات مسکن و استخدام نمی توانند استفاده کنند. اگرمجلس و دولت بار مالی را پیش بینی کنند ما خدمات معیشتی را نیز ارائه می دهیم.

وی درباره ارائه پیشنهاد تغییر بنیاد به وزارتخانه نیز خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری دستور صریح دارند که بنیاد به شکل نهادی باقی بماند، باید برای تغییر وضعیت در درجه اول نظر مقام معظم رهبری گرفته شود.

 ۴۶ هزار جانباز حق پرستاری دریافت می کنند

وی به حق پرستاری جانبازان نیز اشاره کرد و گفت: دولت موظف است برای حمایت از جانبازان بالای ۵۰ درصد حق پرستاری پرداخت کند و حدود ۴۶ هزار و ۲۴۵ جانباز حق پرستاری دریافت می کنند.

طلب جامعه هدف بنیاد از سه دولت گذشته به طور کامل پرداخت شد

ایزدی یاد آور شد:  سه هزار و۸۰۰ میلیارد تومان جامعه هدف از ما طلب داشتند، این طلب از سه دولت گذشته بر جای ماند که تا امروز در دولت تدبیر و امید کامل پرداخت شد. در ابتدای دولت تدبیر و امید مطالبات ۱۷۰ هزار نفر را به صورت کامل پرداخت کردیم و تنها ۲۰ هزار نفر مطالبه دارند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تنها در دولت یازدهم سهمیه استخدامی جامعه هدف ما رعایت شد گفت: نرخ بیکاری در جامعه هدف ما حدود ۴ درصد است.

وی تصریح کرد: تعداد ۹۱ هزار و ۹۷۶ نفر حقوق حالت اشتغال از بنیادشهید دریافت می کنند که ۶۰ هزار نفر به واسطه حضور در جبهه و ترور از کار افتادند.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف