ترکی پیشنهاد کرد: ساخت 4 مجتمع پزشکی قانونی در 4 نقطه تهران

   شناسه خبر:001785
ترکی پیشنهاد کرد: ساخت 4 مجتمع پزشکی قانونی در 4 نقطه تهران جامعه
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران پیشنهاد کرد در جلسه ای اختصاصی موضوع ساخت 4 مجتمع پزشکی قانونی در 4 نقطه تهران بررسی و پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، نعمت الله ترکی در مراسم افتتاح مجتمع پزشکی قانونی جنوب تهران با اشاره به اینکه جمعیت استان تهران 17 درصد جمعیت کل کشور را در بر میگیرد، اظهار کرد: جمعیت در تهران حدود 8.5 میلیون نفر است و با توجه به این گستردگی استان تهران نسبت به سایر استان ها هم از لحاظ ساختار، تشکیلات نیروی انسانی و هم از نظر بودجه ای پایین تر است. این در حالی است که منابع انسانی، ساختار و تشکیلات و بودجه باید همانند دستگاه های ملی دیده شود چراکه خدمات آن ها هم ملی است.

وی گفت: سازمان هایی چون پزشکی قانونی، ثبت اسناد و ثبت احوال که زیر مجموعه قوه قضائیه هستند نسبت به سایر دستگاه های اجرایی در ساختار و منابع انسانی و بودجه ضعیف تر هستند، ما هم در طی این چند سال در حد توان تلاش و کمک کرده ایم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در ادامه برای رفع محرومیت پزشکی قانونی پشنهاد کرد: از آغاز برنامه ششم که تا پایان سال 99 برنامه ریزی شده، برنامه مناسبی برای پزشکی قانونی از جهت ساختار و بودجه تدوین شود.

وی با بیان اینکه درصد مراجعه ارباب رجوع در پزشکی قانونی استان تهران برابر با 5 استان کشور است، اظهار کرد: حقوق یک پزشک در پزشکی قانونی 1 میلیون و 700 تا 2 میلیون تومان است و خوب نیست. باید مجتمع پزشکی قانونی در غرب، شرق، جنوب و شمال پایتخت ایجاد شود و در این باره جلسه اختصاصی برای منطقه بندی برگزار می کنیم.

ترکی در ادامه گفت: تلاش می کنیم مشکلات نیروهای قراردادی پزشکی قانونی استان که سابقه 15 ساله دارند و مشوقی برای آن ها نبوده حل کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بخش سایر بودجه های جاری هر دستگاه افزود: باید در بخش سایر بودجه جاری پزشکی قانونی استان بخش تجهیز ملزومات تخصصی را جدا کنیم و این مهم در جلسه ای اختصاصی بررسی می شود.

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف