معاون رئیس قوه قضائیه

استفاده از سامانه های رایانه ای برای پیگیری امور قضایی الزامی است

   شناسه خبر:001784
استفاده از سامانه های رایانه ای برای پیگیری امور قضایی الزامی است جامعه , قضایی و حقوقی
حجت الاسلام حمید شهریاری گفت: براساس قانون آیین دادرسی کیفری استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی، ارجاع پرونده، احضار متهم و ابلاغ اوراق قضایی، الزامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، حجت الاسلام حمید شهریاری درجلسه رؤسا و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه دادگستری کل استان کردستان افزود: ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی را در طرح شکایت و دعاوی و ارجاع پرونده و احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی کرده است.

معاون قوه قضائیه با بیان این که این جلسه برای تأکید بر الزاماتی است که در حوزه الکترونیکی در قانون آیین دادرسی کیفری ایجاد شده است، گفت: در تبصره این آیین نامه ابلاغ الکترونیکی بر عهده دستگاه قضایی گذاشته است.

 

رئیس کل دادگستری استان کردستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: دادگستری استان کردستان از حیث سلامت اداری جزء بهترین دادگستری‌های کشور است، زیرا قضات و کارکنان این استان دارای کمترین پرونده تخلفات هستند و رؤسای دادگستری‌ها و دادستانها نسبت به سلامت قضات و کارمندان حساسیت خاصی دارند.

گروسی گفت: در حوزه سمپ بیشترین پیگیری را داریم و امتیازات واقعی را داریم و آمار بسیار شفاف است. با وجود این باید با استفاده از دستگاه‌های جدید یک جاذبه‌هایی را برای کارمندان ایجاد کنیم و نرم افزارهای موجود در سیستم سمپ را بروز کنیم.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام شهریاری گفت: تشکیل این جلسه برای تأکید بر الزاماتی است که در حوزه الکترونیکی در قانون آیین دادرسی کیفری ایجاد شده است.

وی ادامه داد: به ویژه ماده ۱۷۵ قانون مرقوم که استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی را در طرح شکایت و دعاوی و ارجاع پرونده و احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی کرده و در تبصره آن آیین نامه ای راجع به ابلاغ الکترونیکی را بر عهده دستگاه قضایی گذاشته است.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف