در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه

کارگاه روزنامه نگاری پیشگیری برای دومین سال متوالی برگزار شد

   شناسه خبر:001761
کارگاه روزنامه نگاری پیشگیری برای دومین سال متوالی برگزار شد جامعه , سایر حوزه های اجتماعی
کارگاه های روزنامه نگاری پیشگیری با هدف آموزش و آشنایی خبرنگاران با رویکرد پیشگیری با حضور خبرنگاران و روزنامه نگاران در چهار نشست تخصصی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ پیشگیری گفت: رسانه ها همکاران اصلی ما در فرهنگ سازی برای کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می آیند و این کارگاه ها از جمله بسترهای مناسب انتقال رویکردهای سازنده پیشگیرانه هستند.

جعفری افزایش حساسیت خبرنگاران به مسائل پیشگیرانه و مجهز شدن آنها به تکینیک های رسانه ای برای کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی را از جمله وظایف معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دانست و افزود: امسال برای دومین بار «دبیرخانه شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی» معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با همکاری «موسسه آموزش عالی، علمی کاربردی فرهنگ و هنر»، کارگاه روزنامه نگاری پیشگیری از آسیب ها و جرایم را  برگزار کرد.

روزنامه نگاری در فضای مجازی، چگونگی مواجه و انعکاس اخبار حوادث و آسیب های اجتماعی، اکوسیستم روزنامه نگاری پیشگیری،هدایت و جهت دهی به افکار عمومی، روان شناسی اخبار حوادث و بازتاب رسانه ای جرم از جمله محورهای موضوعی بود که در این کارگاه ها بررسی شد.

دکتر نصرالهی، دکتر بنی هاشمی،دکتر افتاد، دکتر بختیاری و حمید حامدی از مدرسان این دوره آموزشی بودند.

در حاشیه یکی از کارگاه های آموزشی نیز محمد بلوری، پدر حادثه نویسی مطبوعات حضور داشت و با بیان تجربیات خود به ضرورت فرایند مداری در انعکاس اخبار اجتماعی پرداخت.

به گزارش دبیرخانه ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی، به شرکت کنندگان این کارگاه آموزشی،گواهی معتبر روزنامه نگاری پیشگیری اعطا خواهد شد.

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف