گالری‌گردی در پایتخت

آثار ۲۵۰ عکاس به نمایش درمی‌آید/ هنرِ در حال ساخت شکل می‌گیرد

   شناسه خبر:001664
آثار ۲۵۰ عکاس به نمایش درمی‌آید/ هنرِ در حال ساخت شکل می‌گیرد فرهنگ , سایر حوزه های فرهنگ
این هفته گالری‌های پایتخت در حالی به استقبال نمایشگاه‌های جدید می روند که به دلیل افتتاح نمایشگاه‌های رویداد «۱۰ روز با عکاسان» باید این هفته را هفته عکاسان نام گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، این هفته بیش از ۳۰ نمایشگاه در گالری های پایتخت برپا می شود که عمدتا نمایشگاه های گروهی هنرمندان نقاش و مجسمه ساز است با این وجود گردهمایی بزرگ عکاسان در رویداد «۱۰ روز با عکاسان» و نمایش ۲۵۰ اثر عکاسی در گالری های خانه هنرمندان ایران، کفه ترازوی گالری گردی این هفته را به سمت عکس سنگین کرده است.

بنیاد لاجوردی: نمایشی از مجموعه شخصی فریدون آو با عنوان «چهره‌ها»، عصر جمعه ۱۹ آذر ماه در بنیاد لاجوردی افتتاح می‌شود. این مجموعه شامل آثاری گوناگون از چیدمان اسباب و لوازم گرفته تا آثار مجسمه، نقاشی و عکاسی است و آثار نسل‌های مختلف با گرایش‌های متنوعِ سبکی را در بر می‌گیرد. در کنار نمایش «چهره‌ها»، همزمان نمایشی با عنوان «تصویری از خود» به نمایشگاه‌گردانی فریدون آو در گالری‌های اُ و آران برگزار می‌شود که شامل آثار نقاشی، طراحی، حجم، ویدیو، موسیقی و... است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۰ دی ماه از این نمایشگاه در بنیاد لاجوردی به نشانی خیابان کریم‌خان، خیابان نجات‌الهی(ویلا)، خیابان سپند شرقی، پلاک ۲۰، ساختمان ۳۲‌، هر روز از ساعت ۱۶ الی ۲۰ دیدن کنند.

گالری سهراب: نمایشگاه نقاشی و طراحی و مجسمه امید شایان در گالری سهراب جمعه ۱۹ آذر تا ۲۴ آذر، افتتاح می شود. این گالری در خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی (نوبخت)، کوچه سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم نیلوفر، پلاک ۵، واحد ۱واقع است.

گالری هفت ثمر: دهمین گذار نمایشگاه گروهی به یاد ایرج زند جمعه این هفته ۱۹ آذر در گالری هفت ثمر برپا می شود و تا یکم دی ماه ادامه دارد. در این نمایشگاه ۴۸ هنرمند از جمله حسینعلی ذابحی، بهرام دبیری، هادی جمالی، ایرج اسکندری، رضا هدایت، محمد ابراهیم جعفری آثارشان به نمایش در می آید.

گالری هفت ثمر در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ واقع است.

گالری دنا: نمایشگاه انفرادی عکاسی «سندروم آکواریومی» که آثار زهرا خرمی را شامل می شود در گالری دنا برپا می شود.

 گالری آتبین: نمایشگاه «تنهایی» جمعه ۱۹ آذر در گالری آتبین افتتاح می شود تا آثار مجسمه محمد مروستی، آذر شیخ بهاالدین زاده، حمیدرضا صادق زاده و نگین باقری به مدت یک هفته در این گالری به نمایش درآید.

گالری شماره دو فرهنگسرای نیاوران: نمایشگاه نقاشی با عنوان «بی کرانه» آثار نقاشی عاطفه حسینی از روز جمعه ۱۹ آذرماه در معرض دید علاقه مندان قرار می‌گیرد. گالری شماره دو فرهنگسرای نیاوران میزبان ۱۶ تابلوی نقاشی به سبک آبستره انتزاعی با تکنیک اکرولیک از عاطفه حسینی خواهد بود. این نمایشگاه تا ٢٧ آذر  در این مکان برپا خواهد بود.

گالری فردا: یازدهمین نمایشگاه انفرادی روح‌الله دلخانی در گالری فردا برپا می‌شود. این نمایشگاه که «سکوت، سادگی، سلام» نام دارد، نقاشیخط‌های دلخانی است که آنها را منطبق با هایکوهای شاعر معاصر سهیل محمودی خلق کرده است. این هنرمند در خطوط شکسته‌ای که خلق کرده از نقوش سفالگری آغازین شوش، نقش‌های تزیینی آغازین شوش، سفالینه پیش تاریخی تخت جمشید، سفالینه پیش تاریخی سیلک، سفالگری آغازین ، سفالینه نهاوند، سفالگری آغازین و... استفاده کرده است. علاقه مندان می توانند به این گالری واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک دو واحد ۲ مراجعه کنند.

گالری شیرین: هامون علی‌پور «لایه‌های تاریک» را در گالری شیرین نمایش می‌دهد. نمایش فوتومونتاژهای هامون علی‌پور از روز جمعه ۱۹ آذر ماه در گالری شیرین گشایش خواهد یافت. این نمایشگاه تا یکم دی ماه ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند به آدرس کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ۱۳، شماره۵، گالری شیرین مراجعه کنند.

گالری ویستا: سمیرا دریا مجسمه و نقاشی‌هایش را از روز جمعه ۱۹ آذرماه به مدت ۱۰ روز  در گالری ویستا به نمایش می‌گذارد. بهنام کامرانی، درباره نمایشگاه «آویزش» با اشاره به همراهی آدم‌های معلق با موجودات غریب و حیوانات و اشیا در این نمایشگاه نوشته است: سمیرا دریا در نقاشی‌های اخیر خود، عجایب‌المخلوقاتی را از خود و موجودات آفریده است. موجوداتی که انگار در میانه زمین و آسمان به خویشکاری و مراسمی مشغولند تا از فجایع و تخریب‌هایی که انسان بر سر زمین و خویش آورده برکنار باشند. نمایشگاه تا ۲۹ آذر ادامه خواهد یافت.

گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران: گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران در نمایشگاهی با عنوان «همراز عشق» میزبان بیش از ۵۰ تابلوی خط نستعلیق، خوشنویسی کلاسیک، قطعه، چلیپا و جلی از رسول مرادی و مجتبی سبزه خواهد بود.

نگارخانه لاله: نمایشگاه نقاشی‌های مرتضی افشاری و مرتضی اسدی در نگارخانه لاله برپا می شود. در این نمایشگاه، دو هنرمند که از یک نسل به شمار می‌آیند، آثار خود را حول سوژه ای مشترک اما با دو نگاه متفاوت شکل داده و به نمایش خواهند گذاشت. منظره پردازی و توجه به چشم اندازهای طبیعی، موضوع مشترک این هنرمندان بوده که در آثار مرتضی افشاری با مطالعه‌ وفادارانه طبیعت روبرو هستیم. ولی در آثار مرتضی اسدی که همان زوایا را مورد آفرینش هنری خود قرار داده است، با نگاهی تغزلی در قالب فرم و فضای خلاصه شده تر مواجه هستیم. نمایشگاه از ۲۰تا ۳۰ آذر ادامه خواهد داشت. نگارخانه لاله در خیابان فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.

گالری مژده/گالری ایرانشهر: نمایشگاه چیدمان صدا-تصویر نیکزاد عربشاهی و وداد فامورزاده عصر جمعه نوزدهم آذرماه با همکاری گالری مژده در گالری ایرانشهر افتتاح می‌شود.این دو هنرمند کوشیده‌اند با نگاشت ریاضی از الگوریتم‌های ذهنی نقاشی و موسیقی به وسیله کدهای کامپیوتری، هنر و تجربه‌ای متفاوت را پیش روی مخاطبان نمایش دهند. علاقمندان می‌توانند از این نمایشگاه واقع در خیابان کریمخان، خیابان شهید عضدی(آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۶۹ گالری ایرانشهر دیدن کنند.

گالری شکوه: نمایشگاه نقاشی آبرنگ «با نگاهی دقیق تر» بهمن نیکو به همراه جمعی از هنرجویان عصر جمعه نوزدهم آذرماه در گالری شکوه برپا می‌شود. در این نمایشگاه ۳۲ نقاشی آبرنگ که کوچک‌ترین آن‌ها ۵۰×۳۵ و بزرگ‌ترینشان ۷۰×۵۰ سانتی متر است از ۲۵ هنرجو در کنار سه نقاشی آبرنگ از بهمن نیکو که دو اثر آن از طبیعت به صورت رئال و دیگری در فضایی سوررئال کار شده روی دیوار آویخته می‌شوند. این نمایشگاه تا ۳۰ آذرماه در گالری شکوه واقع خیابان فرمانیه، بلواراندرزگو، خیابان امیر نوری، پلاک ۱۹ دیدن برپاست.

گالری پردیس ملت: نمایشگاه نقاشی و نقاشیخط از هنرمندان منتخب سراسر کشور با عنوان «ایرانشهر» و با حمایت آرتیبشن در گالری پردیس ملت برپا می‌شود. این نمایشگاه که مورد حمایت برخی از گالری‌ها، مجموعه داران، هنرمندان و اساتید بنام قرار گرفته است، روز جمعه نوزدهم آذرماه ساعت ۱۶ در گالری پردیس ملت گشایش می‌یابد.

علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه  تا سوم دی ماه به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر(عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

خانه هنرمندان ایران: خانه هنرمندان ایران از جمعه ۱۹ آذرماه به مدت ۱۰ روز میزبان همایش «۱۰ روز با عکاسان» است که با مشارکت انجمن عکاسان ایران، انجمن عکاسان تبلیغاتی صنعتی ایران، انجمن عکاسان میراث فرهنگی، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، انجمن عکاسان سینمای ایران، انجمن عکاسان خانه تئاتر، انجمن عکاسان نگاه و خانه عکاسان حوزه هنری برپا می شود. آثار بیش از ۲۵۰ اثر از عکاسان عضو انجمن ها و عکاسان آزاد در این مدت نمایش داده می شود. در سالن شهناز صبح و عصر برنامه های علمی و کارگاه ها در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود. آثار انجمن عکاسان ایران در گالری زمستان، آثار انجمن عکاسان تبلیغاتی، صنعتی در گالری تابستان، آثار انجمن میراث فرهنگی در نگارخانه پاییز، آثار انجمن انقلاب و دفاع مقدس در گالری ممیز، آثار عکاسان تئاتر در نگارخانه نامی و آثار عکاسان سینمای ایران در گالری بهار به نمایش گذاشته می شود.

نگارخانه صا: آثار سینا یعقوبی با عنوان«قرینه زدایی از یک مکان» از ۱۸ آذر در گالری صا بر پا می شود. این مجموعه تلاشی است برای خارج کردن الگوهای اسلیمی از فضاهای خاص و بازتولید آن ها برای استفاده هارمونیک در معماری. این گالری در خیابان پاسداران، بوستان هشتم، پلاک ۱۴۸، طبقه همکف واقع است.

گالری ثالث: نمایشگاه «یک بعلاوه یک» که در واقع هنر در حال ساخت توسط کامبیز درمبخش و شاهین نوروزی است از ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۹ آذر در گالری ثالث برپا می شود. این گالری در خیابان کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۴۸ واقع است.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف