سنایی مطرح کرد

حمایت ایران از پروژه کریدور شمال-جنوب/توجه به فرصت استثنایی تجاری

   شناسه خبر:001649
حمایت ایران از پروژه کریدور شمال-جنوب/توجه به فرصت استثنایی تجاری سیاست , سیاست خارجی
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، حمایت ایران از پروژه شمال- جنوب را در راستای رونق تجارت منطقه‌ای و تقویت همکاری‌های فی‌مابین را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، مهدی سنایی طی سخنانی در کنفرانس کریدور شمال -جنوب در مسکو، با اشاره به  حرکت رو به رشد اقتصاد و تجارت جهانی، همکاری بیشتر کشورهای منطقه را مورد تاکید قرار داد.

وی اهمیت حمل و نقل به عنوان یکی از موضوعات مهم در توسعه ارتباطات و همکاری‌های سیاسی، فرهنگی و تجاری را یادآور شد و گفت: کریدور حمل و نقلی شمال- جنوب ، مسیر کشتیرانی، ریلی و جاده‌ای برای انتقال کالا بین هند، کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان، ایران، آسیای مرکزی، روسیه و اروپاست .

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه افزود: در واقع، طرح کریدور شمال- جنوب یک فرصت استثنایی و بی‌نظیر اقتصادی و تجاری برای کشورهای عضو و منطقه بوده و توسعه مناسبات حمل و نقلی و ارتباطات تجاری بین شهرهای مهم در کشورهای منطقه، افزایش دسترسی طرف‌های متعاهد به بازارهای جهانی، تأمین امنیت و ایمنی حمل و نقل، و تأمین شرایط برابر جهت عرضه کنندگان انواع خدمات حمل و نقلی از اهداف اولیه آن است.

وی  همچنین  یادآور شد: این کریدور علاوه بر کوتاه کردن ۴۰ درصدی طول مسیر ارتباطی آسیا و اروپا، حدود ۳۰ درصد از هزینه‌های حمل و نقل را نیز می‌کاهد.

سنایی با یادآوری اینکه در بدو فعال‌سازی کریدور شمال- جنوب، سعی شد از امکانات و مسیرهای موجود دریایی، جاده‌ای و ریلی بهره برداری شود، ادامه داد: این کریدور از اقیانوس هند (بندر بمبئی) آغاز و از طریق دریا به بندر عباس در جنوب ایران منتقل می‌شد و در داخل خاک ایران، کالاها از طریق حمل نقل ریلی و جاده‌ای به بنادر شمالی (انزلی و امیرآباد) انتقال می‌یافت و کالاها از طریق دریای خزر به بنادر آستارخان روسیه و در نهایت به اروپا حمل می‌شدند، اما برآورد کارشناسان نشان داده است با احیای مسیرهای جدید، می‌توان امکان افزایش بهره وری این کریدرو را (از نظر زمانی و هزینه‌ها) افزایش داد.

سنایی با اشاره به اقدامات زیادی که در خاک  ایران و کشورهای همسایه برای فعال‌تر شدن این مسیر انجام شده، تصریح کرد: اما افزایش ظرفیت این کریدور هنوز نیازمند سرمایه‌گذاری‌ و تلاش بیش‌تر است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه در دسامبر ۲۰۱۴، ارتباط نهایی کریدور ریلی شمال- جنوب از طریق ایران، ترکمنستان و قزاقستان رسماً افتتاح شد، گفت: تکمیل عملیات ساخت مسیر ریلی قزوین- آستارا در جمهوری اسلامی ایران و اتصال آن به راه‌آهن جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه، می‌تواند تأثیر زیادی در توسعه حجم مبادله کالا در منطقه آسیا و اروپا داشته باشد. اما ضروری است در کنار توسعه مسیرهای راه‌آهن و جاده‌ای، به توسعه زیرساخت بنادر واقع در طول مسیر به عنوان نقاط اتصال مسیرهای دریایی و زمینی به ویژه بنادر دریای خزر و داغستان توجه شود, زیرا همانطور که بیان شد توجه به رونق بازارهای منطقه‌ای و افزایش ظرفیت های تجاری، یکی از اهداف توسعه کریدور شمال- جنوب است.

سنایی در پایان خاطرنشان کرد: ارسال موفقیت آمیز محموله‌های تجاری از هند و از طریق ایران و آذربایجان به روسیه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که تحولی اساسی و چشم‌گیر در حمل و نقل منطقه در حال شکل‌گیری است. بدون شک ظرفیت‌های موجود در منطقه در کنار تمایل کشورهای منطقه و سرزمین‌های جنوبی فدراسیون روسیه از جمله اوستیای شمالی، قفقاز شمالی و داغستان در تحقق اهداف و آرزوی های دیرینه دولت و مردم منطقه موثر خواهد بود.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف