عضو شورای شهر تهران خبر داد

ساخت ۴۰۰ مسجد در دستور کار برنامه ۵ ساله دوم

   شناسه خبر:001506
ساخت ۴۰۰ مسجد در دستور کار برنامه ۵ ساله دوم جامعه
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرتهران گفت: ۲۰ درصد برنامه ۵ ساله دوم شورا به حوزه فرهنگی شهرتهران با محوریت مسجد در نظر گرفته شده و ساخت ۴۰۰ مسجد را در دستور کار برنامه ۵ ساله دوم داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، ابوالفضل قناعتی افزود: خدا را شاکریم که این سنت در منطقه نهادینه شد و حضور علما و روحانیون مثل طبیبان در جامعه مورد نیاز همه آحاد است و خصوصا در بعد معنوی و روحانی تاثیر بسیار زیاد و مطلوبی در جامعه دارد.

وی تصریح کرد: بزرگداشت چنین افرادی، بزرگداشت اسلام و ائمه است چرا که آنها در این مسیر احکام الهی و سنت پیامبر را نشر میدهند و از تمامی انسان و بشریت مواظبت میکنند تا انسانها از مسیر خداوند تبارک و تعالی خارج نشوند.

قناعتی افزود: این افراد زحمت میکشند تا ما بتوانیم در یک جامعه پاک با این همه هجمه و تهاجم فرهنگی زندگی کنیم و وظیفه ما است که از این زحمات تقدیر و تشکر کنیم و امیدوارم که این برنامه مدلی برای برگزاری چنین مراسمی در سطح پایتخت و کشور از همه روحانیت و علما در هر کسوتی که هستند باشد و از آنان یاد شود.

وی اذعان داشت: در شورای شهر به موضوعات فرهنگی توجه می شود و ۲۰ درصد برنامه ۵ ساله دوم شورا به حوزه فرهنگی شهر تهران با محوریت مسجد در نظر گرفته شده است.
این عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در برنامه ۵ ساله دوم، ساخت و مرمت ۴۰۰ مسجد را در دستور کار قرار دادیم.

وی اظهار کرد: این مساجد از محل بخشی از اعتبارات شهری است که برای شهرداری سیاست گذاری شده و بخش اعظم آن نیز از طریق شورایاری‌ها به دلیل ارتباط خوبشان با بقیه شهروندان است.

قناعتی اضافه کرد: ساخت مساجد جدید را در نقاطی که بی توجهی و یا کم توجهی شده بود و مرمت و نوسازی مساجدی که قدمت بالایی داشتند را در دستور کار قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: مساجد سنگر انقلاب اسلامی و سنگر اسلام هستند و باید این سنگر را همیشه سرپا نگه داریم

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف