استاد دانشگاه علوم‌ و تحقیقات شیراز

تعلل شورای عالی انقلاب فرهنگی رهبری رامجبور به تذکر علنی درباره۲۰۳۰کرد

   شناسه خبر:0014795
تعلل شورای عالی انقلاب فرهنگی رهبری رامجبور به تذکر علنی درباره۲۰۳۰کرد سایر حوزه های سیاسی
سند ۲۰۳۰ و اجرای آن آنقدر مهم بود که خود حضرت آقا شخصاً وارد مساله شدند و هشدارهای جدی خود را درباره آن بیان کردند. رهبری صریحاً گفتند این سند و پذیرش آن کار اشتباهی بوده و مسئولین دولتی باید اجرای آن را متوقف کنند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، محمد خدایاری، استاد دانشگاه علوم‌ و تحقیقات شیراز به تحلیل سند ۲۰۳۰ پرداخت.

وی درخصوص هدف امضای سند ۲۰۳۰ باتوجه به مخالفت های صریح رهبری و دیگر مراجع تقلید، اذعان داشت: ظاهراً این سند در شهریور ماه سال گذشته منعقد شده و پس از بحث هایی که میان خود افراد دولتی شده بدون هماهنگی با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به حالت اجرایی درآمده است. این درحالی است که ما یک کشور اسلامی هستیم و قوانین و مقررات جاری در کشور باید منطبق بر احکام اسلامی باشد. اما متاسفانه مفادی در این سند وجود دارد که صریحاً با احکام اسلامی در مغایرت است.

خدایاری در همین راستا تصریح کرد: برای مثال در رابطه با مسائل جنسی و نحوه آموزش آن در سنین دانش‌آموزان ابتدایی یک اختلاف جدی با شرع اسلام وجود دارد. این در حالی است که این اقدامات در برخی مدارس شهر تهران به حالت اجرا درآمده است. وزارت آموزش و پرورش مسئول این اقدام است. چطور مسئولین بدون کسب اجازه از شورای عالی انقلاب فرهنگی دست به اجرای چنین سندی زدند. این سند و اجرای آن آنقدر مهم بود که خود حضرت آقا شخصاً وارد مساله شدند و هشدارهای جدی خود را درباره آن بیان کردند. رهبری صریحاً گفتند این سند و پذیرش آن کار اشتباهی بوده و مسئولین دولتی باید اجرای آن را متوقف کنند.

وی در دامه خاطر نشان کرد: به عقیده من، باتوجه به رهنمود های رهبری، اقدامی که دولت آقای روحانی انجام داد یک نوع صدمه زدن به نظام تعلیم و تربیت در کشور بود. اگر دقت کنید بعد از سخنان رهبری مراجع تقلید نیز نسبت به این سند موضع گرفتند. برای مثال آیت الله مکارم شیرازی در یکی از کلاس ها خارج از فقه خود صحبت های مفصلی در این‌باره داشتند و نقدهای کاملی به ۲۰۳۰ وارد کردند. ایشان در صحبت‌هایشان فرموده بودند کشور ما برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت زیادی در زمینه اقتصاد و آموزش دارد و از طرفی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش وجود دارد. لذا باوجود چنین برنامه های کامل و جامعی چه نیازی به پذیرش یک سند آموزشی که نوشته غربی هاست داشتیم؟!.

خدایاری ادامه داد: اینها سوالاتی است که دولت یازدهم به ویژه وزارت آموزش و پرورش باید به آن پاسخ دهند. در این سند بحث هایی در مورد حقوق همجنسگرایان و حقوق بشر که همیشه مورد اختلاف ما و غرب بوده، آمده است. به عقیده ما این موضوعات باید فوراً مورد بررسی قرار گیرد و بدون پاسخ باقی نماند. شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز باید در راس ناظران قرار گیرد و در جریان تمام اتفاقاتی که در پذیرش این سند افتاده قرار گیرد.

وی در پایان درخصوص عدم اجباری بودن پذیرش این سند و دلایل امضای آن با این وجود از سوی دولت، اضافه کرد: متاسفانه آقایان به پروژه نفوذ فرهنگی که بارها ازسوی رهبری مطرح شده توجهی نمی‌کنند و این احساس وجود دارد که مسئولین دولتی فکر می‌کنند تحقق آمال و آرزویشان بسته به اجرای خواسته های غرب است.

استاد نیوز

خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

هتل سنتی مهر یزد بانک پارسیان تبلیغات بانک شهر تبلیغات پل بانک سپه رستوران گردی اپلیکیشن جامعه عوارض خودرو ایران زمین گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص تبلیغات کوچک جامعه قرمز ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف تبلیغات قضاوت