جدال خبرنگار و عضو شورای شهر بارئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران

   شناسه خبر:0014000
جدال خبرنگار و عضو شورای شهر بارئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران جامعه , مدیریت شهری , پیشنهاد سردبیر , گزارش
رضا قدمی رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در مقابل سوالات و نقدها تسلیم شد و حرفی برای گفتن نداشت.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، در آخرین برنامه تلویزونی «180 درجه» که از شبکه افق ساعت 21 روز جمعه پخش شد که موضوع این برنامه بررسی آسیب های اجتماعی محله هرندی با حضور مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران، رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرادری تهران، سید هادی کسایی زاده سردبیر پایگاه خبری جامعه خبر، سیامک صدیقی خبرنگار خبرگزاری مهر و دو عضو شورایاری محلات برگزار شد.
مجتبی شاکری در ابتدای برنامه گفت: طبق تازه ترین آمار حدود 635 تن کشفیات مواد مخدر داریم  و متاسفانه روزانه صد نفر به آمار معتادان کشور اضافه می شود و حدود 20 درصد از آسیب های اجتماعی کشور سهم تهران است.

شاکری با بیان اینکه وظیفه شهرداری تهران تهیه و آماده سازی زیرساخت ها به منظور حل این آسیب هاست گفت: قطعا شهرداری آنچه را که قانون  بر عهده اش گذاشته است به نحو احسنت انجام داده است. اما حرف من این است بودجه شهرداری برای همین زیرساخت هاست نه مسائل دیگری که شهرداری به آن ورود پیدا کرده است.

رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی تهران هم گفت: دکتر قالیباف معتقد است توسعه منطقه هرندی باید همانند سایر نقاط تهران انجام شود و هیچ تفاوتی بین این منطقه با مناطق دیگر نیست. قدیمی با رد این سخن که شهرداری به تنهایی وارد بحث منطقه هرندی شده است، گفت: اگر شهرداری پیش قدم شد در این طرح به دلیل این بود که شهرداری را از یک نهاد خدماتی تبدیل به یک نهاد اجتماعی کند چرا که خیلی از نهادها که وظیفه شان حل این مشکلات بود شانه خالی کردن از انجام وظیفه. چرا که در حوزه مداخلات اجتماعی نظرات متفاوت است و همه از شروع آن واهمه دارند.

شاکری در این قسمت از برنامه با بیان اینکه درست است نظرات متفاوت است اما در عمل باید همه به صورت واحد عمل کنند، گفت: مقام معظم رهبری مسئولین را در جلسه ای دعوت کرده و به شدت گلایه کردن از آنچه که درباره آسیب های اجتماعی برخی مناطق تهران وجود دارد. مقام معظم رهبری در آن جلسه از اینکه شهرداری به خوبی از عهده زیرساخت های تهران برآمده تشکر کرده اند. قطعا شهرداری آنچه را که قانون  بر عهده اش گذاشته است به نحو احسنت انجام داده است. اما حرف من این است بودجه شهرداری برای همین زیرساخت هاست نه مسائل دیگری که شهرداری به آن ورود پیدا کرده است.

 شاکری با بیان اینکه شهرداری به صورت سازماندهی شده معتادان تهران را در شوش تجمیع کرده است، گفت: الان به صورت سازماندهی شده به معتادان منطقه شوش غذا داده می شود و این خود نشان از این است که شهرداری معتادان را به طور سازماندهی شده در این منطقه تجمیع کرده است.

این عضو شورای شهر با بیان نقلی از فرزاد هوشیار پارسیان مدیر عامل سابق خدمات اجتماعی شهر تهران گفت: آقای هوشیار اذعان کرد که همه معتادان را از مناطق مختلف تهران جمع کردند و به منطقه هرندی کیش کردند. قدیمی با رد این سخنان شاکری گفت: من قبول ندارم که ما معتادان را در شوش جمع کرده ایم. در این قسمت از برنامه هوشیار در ارتباطی تلفنی وارد بحث شد و سخنان شاکری مبنی بر کیش کردن معتادان به شوش را رد کرد و افزود: سیاست شهرداری تهران این بوده که پاتوق های دیگری به جز خاوران و هرندی ایجاد کند.

هوشیار با بیان اینکه  هرندی سابقه صد ساله  در حوزه آسیب های اجتماعی دارد افزود: تمرکز شهرداری تهران بر روی هرندی است تا مشکلاتش را حل کند. اما این به آن معنا نیست که ما معتادان را تجمیع کرده باشیم در این منطقه.

مجتبی شاکری هم در پاسخ به هوشیار گفت: من فایل صوتی سخنان شما را دارم که از واژه کیش کردن استفاده نمودید.

رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی تهران با بیان اینکه منطقه هرندی به عنوان زه کش آسیب های اجتماعی تهران شناخته می شود در ادامه گفت: بسیاری از جوانانی که در این منطقه کار می کنند به دلیل اینکه شب ها در کنار خانواده خود نیستند و از نقاط دیگر می آیند خود در معرض آسیب اجتماعی هستند و شکی نیست که وقتی می خواهید مشکلاتی را در منطقه ای حل کنید بخشی از مشکلات به مناطق دیگر سرریز شود اما این به معنای یک کار سازماندهی شده نیست.

قدیمی با اشاره به اینکه  چهار هزار نفر در این شهر هستند که جز خدا کسی را ندارند و ما امدیم این ها را در زمستان جمع کردیم و  تا از سرما یخ نزند گفت:  در جلسه ای با حضور وزیر کشور بحث ساماندهی 2 هزار نفر از  معتادان به شهرداری رسید در حالیکه وظیفه شهرداری نبود اما دکتر قالیباف دید کار بر روی زمین مانده و  کار را بر عهده گرفت.

در ادامه این برنامه سید هادی کسایی زاده سردبیر پایگاه خبری جامعه خبر گفت: جناب آقای قدیمی شما باید از مردم تهران عذرخواهی کنید چون در کاری دخالت کردید که اصلا ربطی به شهرداری تهران نداشته است. وظیفه شما فقط زیرساخت بوده و اصلا ربطی ندارد که بیائید وارد درمان و اشتغال و کارآفرینی معتاد شوید و بعدا افتخار کنید ما معتاد را به خانه برگرداندیدم؟  

کسایی زاده گفت: یادتان رفته که چند معتاد و متکدی مبتلا به ایدز روی دست شهرداری مانده بود و بهزیستی تحویل نمی گرفت الان هم دارید ...مگر ندارید؟ قانون همه چی را تعیین کرده است. شما باید الان خیلی شیک بعنوان مدیر موفق بنشینید بگوئید بسم الله الرحمن الرحیم ... من رضا قدمی هستم و این اقدامات را بر اساس قانون انجام دادم والسلام ... و شفاف و مثل مرد بگوئید این دستگاه ها نیامدند. بگوئید ستاد مبارزه با مواد مخدر نیامد. بگوئید فلان سازمان نیامد. مردم بدانند کی مقصر است و کی خوب کار کرده است. شما یک تنه می خواهید شهر را مدیریت کنید اینجا که فلوریدا نیست که مدیریت واحد شهری داشته باشد.

رضا قدمی در پاسخ گفت: من مدیر شیک نیستم و ما جهادی کار می کنیم. شاکری ادامه داد: آقای کسایی زاده درست می گوید شما باید از عملکرد قانونی خودتان دفاع کنید نه اینکه کارهایی که ربطی به شما نداشته و انجام داده اید.

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

هتل سنتی مهر یزد بانک پارسیان تبلیغات بانک شهر تبلیغات پل بانک سپه رستوران گردی اپلیکیشن جامعه عوارض خودرو ایران زمین گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص تبلیغات کوچک جامعه قرمز ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف تبلیغات قضاوت