جهانگیری: به «دولت» به چشم رقیب نگاه نکنیم

   شناسه خبر:0013941
جهانگیری: به «دولت» به چشم رقیب نگاه نکنیم سیاست , دولت
معاون اول رئیس جمهور گفت: باید از فضای انتخابات بیرون آمده و وارد فضای کار، همدلی و تفاهم شد و به دولت به چشم رقیب از سوی دستگاه های دیگر حکومت نگاه نکرد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، اسحاق جهانگیری صبح شنبه در مراسم افتتاح فاز اول فاضلاب پردیس با تبریک ایام ماه مبارک رمضان اظهارات زیر را مطرح کرد:

*همه باید بپذیریم که از فضای انتخابات دور شدیم، یکی دو ماه قبل از انتخابات فضای کشور به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و همه ذهن ها و گروه های مختلف سیاسی، کاندیداها سعی می کنند که فضا را آماده حضور مشارکت مردم در انتخابات بکنند.

*فردای انتخابات باید همه چیز به دوره دیگر برگردد، انتظار نیست در فضای انتخابات بمانیم، انتخابات برای انتخاب فردی در جهت اداره اجرایی کشور بود و تمام شد، هرکس فارغ از این که به چه کسی رای داده باشد، شهروند ایران است و همه انتظار دارند دولتی که انتخاب می شود به همه مردم خدمت کند.

*هیچکس نمی تواند نسبت به مسائل فرهنگی، ارزش های مورد نیاز جوانان کشور بی اهمیت باشد، جوانان مطالبات دیگری هم  دارند که باید به آن ها هم توجه شود، اما به نظر می آید که در زمان فعلی ما با برخی چالش های بزرگ در کشور مواجه هستیم، که من سعی کردم در صحبت هایم در ماه های اخیر به آن بپردازم تا ببینیم به چه وحدت نظری بین صاحبنظران در این مورد دست خواهیم یافت.

*برخی از چالش های پیش روی کشور که از آن ها به ابرچالش یاد می شود، مساله بیکاری است، مساله بیکاری در همه دولت ها مطرح است، در دولت های قبل هم مساله شغل مطرح بوده است، در دولت های بعد هم چنین است، اما امروز مساله شغل همگانی شده و خانواده ایرانی نیست که جوان بیکار نداشته باشد و ما زمانی که خود را جای آن پدر و مادر ایرانی قرار می دهیم می بینیم چقدر سخت است که پدر و مادر ببینند، جوانی در یک خانواده بیکار باشد، خود جوان هم اذیت می شود.

*باید اقتصاد کشور قادر به پاسخگویی به این چالش باشد و حداقل سالی یک میلیون شغل در کشور ایجاد شود، با مساله شغل شعاری برخورد کرد، این کشور در بهترین سال های خود موفق به ایجاد سالیانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار شغل شده است.

*ثبات سیاسی باید در کشور ایجاد شود، باید از فضای انتخابات بیرون آمده و وارد فضای کار، همدلی و تفاهم شد و به دولت مستقر کمک کرد و به دولت به چشم رقیب از سوی دستگاه های دیگر حکومت نگاه نکرد، دولت رقیب هیچ دستگاهی نیست و می خواهد مشکلات کشور را حل کند، کسی که دلسوز مردم است باید به دولت مستقر کمک کند، باید فضای سیاسی کشور به سوی رفاقت، همدلی، کار و تلاش پیش برود.

خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف