تورم تولیدکننده برق اعلام شد

   شناسه خبر:0013835
تورم تولیدکننده برق اعلام شد اقتصاد , انرژی - صنعت - معدن و تجارت
بر اساس اعلام مرکز آمار، تورم تولیدکننده بخش برق در تمامی فصول سال ۹۵ به جز فصل پاییز، روند صعودی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، مرکز آمار شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش برق بر مبنای سال پایه ۹۰ را اعلام کرد که بر این اساس، در سال‌های ۹۱ تا ۹۵ به ترتیب برابر با ۱۰۴.۶۳، ۱۱۹.۰۳، ۱۴۶.۲۷، ۱۳۷.۲۸، ۱۳۱.۱۰ است که نسبت به سال قبل (نرخ تورم سالانه) در سال‌های ۹۱ تا ۹۳ به ترتیب ۴.۶۳، ۱۳.۷۶، ۲۲.۸۹ درصد افزایش و در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به ترتیب ۶.۱۴ و ۴.۵۰ درصد کاهش داشته است. شاخص مذکور، در تمامی فصل‌های سال ۹۵ به جز فصل پاییز روند صعودی داشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق بر مبنای سال پایه ۹۰ به تفکیک ساعات اوج بار، در سال‌های ۹۱ تا ۹۳ به ترتیب برابر با ۱۰۰.۷۵، ۱۱۱.۶۹، ۱۳۷.۲۴ است که نسبت به سال قبل (نرخ تورم سالانه) به ترتیب ۰.۷۵، ۱۰.۸۵، ۲۲.۸۸ درصد افزایش داشته است. همچنین عدد شاخص مذکور در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به ترتیب برابر با ۱۲۹.۸۱ و ۱۲۴.۱۴ است  که نسبت به سال قبل ۵.۴۲ و ۴.۳۶ درصد کاهش داشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق بر مبنای سال پایه ۹۰ به تفکیک ساعات میان بار، در سال‌های ۹۱ تا ۹۳ به ترتیب برابر ۱۰۱.۳۹، ۱۱۴.۴۹، ۱۴۱.۱۸ است که نسبت به سال قبل (نرخ تورم سالانه) به ترتیب ۱.۳۹، ۱۲.۹۲، ۲۳.۳۲ درصد افزایش داشته است. همچنین عدد شاخص مذکور در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به ترتیب برابر با ۱۳۲.۶۳ و ۱۲۶.۸۰ است که نسبت به سال قبل ۶.۰۶  و ۴.۳۹ درصد کاهش داشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق بر مبنای سال پایه ۹۰ به تفکیک ساعات کم بار، در سال‌های ۹۱ تا ۹۳ به ترتیب برابر ۱۱۶.۱۶، ۱۳۶.۹۲، ۱۶۷.۰۴ است که نسبت به سال قبل (نرخ تورم سالانه) به ترتیب ۱۶.۱۶، ۱۷.۸۷، ۲۲.۰۰ درصد افزایش داشته است. همچنین عدد شاخص مذکور در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به ترتیب برابر با ۱۵۵.۵۷، ۱۴۸.۰۵ است که نسبت به سال قبل  ۶.۸۶ و ۴.۸۳ درصد کاهش داشته است.


خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف