جزئیات حادثه تیراندازی در«مجلس»و«حرم امام خمینی»؛پایان عملیات تروریستی

   شناسه خبر:0013703
جزئیات حادثه تیراندازی در«مجلس»و«حرم امام خمینی»؛پایان عملیات تروریستی انتظامی و حوادث , سیاست , مجلس , پیشنهاد سردبیر , گزارش
متاسفانه حادثه تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی واکنش های بدی در فضای مجازی و سایت های خارجی به همراه داشت.

**آخرین خبرها:

* صبح امروز ۴ فرد مسلح از درب اصلی وارد مجلس شورای اسلامی شدند و با ماموران درگیر شدند. سه نفر از این تروریست ها به دفتر نمایندگان رفتند./ هشت نفر زخمی شدند./ یک ترویست خود را منفجر کرد./ ۲۵ نفر در حادثه مجلس زخمی شدند./۸ نفر شهید شدند./تروریست ها با لباس زنانه وارد مجلس شدند.

* صبح امروز ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه دو تروریست از درب غربی وارد حرم امام خمینی (ره) شدند./ هر دو شروع به تیراندازی بی هدف کردند./ سه مجروح و یک نفر در این تیراندازی شهید شدند./ یک تروریست خود را در مقابل درب شبستان منفجر کرد./ نفر دوم فرار میکند که نیروهای امنیتی به آن شلیک کرده و به هلاکت می رسد و جلیقه انتحاری او خنثی می شود./نفر سوم هم توسط پلیس دستگیر می شود./

*وزارت اطلاعات ایران اعلام کرد که چند گروه تروریستی وارد شهر تهران شده که همگی شناسایی شدند./ خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که داعس مسئولیت حملات امروز تهران را برعهده گرفته است.

* سرانجام عملیات تروریستی در مجلس با کشته شدن هر ۴ تروریست پایان یافت.

 

*جزئیات لحظه به لحظه این دو حادثه را بخوانید:

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه صبح چهارشنبه در حالی صحن علنی مجلس شورای اسلامی کار خود را آغاز کرد کخ افرادی ناشناس با تیراندازی به یکی از نیروهای حفاظت مجلس وی را از ناحیه مچ پا زخمی کردند. پس از این حمله مسلحانه نیروهای امدادی به سرعت مشغول مداوای این مامور حفاظت مجلس شدند. در ابتدای این حادثه در حالی که جو مجلس بهم ریخته بود فرد همچنان تیراندازی می کرد و هیچ هویتی از او در دسترس نبود. این در حالی بود که یک تیر هم به سمت جایگاه خبرنگاران شلیک شد.

*برخی از نمایندگان مجلس گفتند که یکی از ماموران حفاظت مجلس در جریان این درگیری زخمی و سپس شهید شده است.

*ساعت ۱۱ و ۵ دقیقه خبرنگار خبرگزاری تسنیم که شاهد این رخداد بوده می گوید: درهای مجلس شورای اسلامی بسته و نمایندگان مجلس اجازه خروج از صحن مجلس ندارند. صدای تیراندازی قطع شده اما هنوز عوامل تیراندازی دستگیر نشده‌اند. همچنین ‏در محل نهاد ریاست‌جمهوری، اقدامات امنیتی تشدید شده و نیروهای حفاظت نهاد ریاست جمهوری اجازه ورود و خروج به هیچ کس را نمی‌دهند.

* خبرگزاری های رسمی ایران اعلام کردند مهاجمان سه نفر بوده و با دو کلاشینکف و یک کلت از همان درب ورودی مجلس اقدام به تیراندازی کرده و خود را به داخل مجلس رسانده‌اند.

*ساعت ۱۱ و ۷ دقیقه گزارش شده است تاکنون ۴ تن از نیروهای حفاظت مجلس در جریان این درگیری زخمی شده‌ اند که یکی از ماموران به علت شدت جراحات وارده به شهادت رسیده است.

*ساعت ۱۱:۱۵ خبرنگار تسنیم گزارش داده که براساس اخبار اولیه، ۲ تن از مجروحان تیراندازی در مجلس، از مراجعه کنندگان ورودی به مجلس و یکی نفر دیگر هم از نیروهای خدماتی مجلس بوده‌اند. فرد چهارم نیز از ماموران حفاظت مجلس بوده‌ که طبق اخبار اولیه براثر شدت جراحات، به شهادت رسیده است.

*ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه عبدالرضا رحمانی فضلی دقایقی پیش در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد تیراندازی دقایقی پیش در حرم مطهر امام (ره) و مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه دهید ببینم وضعیت چگونه است.

ساعت  ۱۱:۲۶ خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد: براثر درگیری در حرم امام، یکی از تروریست‌های انتحاری خود را منفجر کرد، یک نفر دیگر هم به دست نیروهای انتظامی کشته شد و یک زن هم بازداشت شد. درگیری هنوز ادامه دارد. تروریست ها از درب غربی وارد حرم شدند.

* ساعت ۱۱:۴۴ یکی از تروریست‌ها در حالی که مشغول تیراندازی بی هدف بود، موفق شد از ساختمان مجلس خارج شود؛ او همچنان مشغول تیراندازی در خیابان است.

*ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه شبکه خبر اعلام کرد که در حادثه مجلس ۸ نفر مجروح شدند.

* ساعت ۱۲ تروریستی که دقایقی پیش موفق شده بود با تیراندازی از مجلس خارج شود، به دلیل محاصره مجلس، مجبور شد دوباره به داخل مجلس بازگردد. هم‌اکنون تروریست‌ها در حال تیراندازی از داخل مجلس به بیرون و محوطه بیرونی مجلس هستند.

*ساعت ۱۲ عوامل انتظامی در اطراف ساختمان مجلس حضور دارند و هم‌اکنون ۹ دستگاه آمبولانس و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حادثه مستقر شده است.

*ساعت ۱۲ دادستان تهران و رئیس پلیس اگاهی تهران با جلیقه ضد گلوله در محل بهارستان حضور یافتند.

*ساعت ۱۲ و ۳۵ دقیقه اعلام شد تاکنون در عملیات تروریستی در مجلس، ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند و هم‌اکنون ۴ نفر نیز در طبقات بالایی گروگان گرفته شده اند. هنوز منابع امنیتی این خبر را تایید نکرده‌اند.

*ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: تیم رهایی گروگان سپاه با نفوذ به میان تروریست‌ها در داخل مجلس، موفق شدند یکی از ۴ تروریست را به هلاکت برسانند. این خبر توسط هیچ مقام رسمی‌ای تایید نشده است.

*ساعت ۱۲ و ۵۵ دقیقه درگیری‌ها کاملا به ضلع غربی ساختمان مجلس کشیده شده است. افراد مسلح در طبفات ۵ و ۶ مستفر هستند و تک‌تیراندازهای امنیتی و انتظامی در ساختمان‌های مجاور موضع گرفتند و با آنها درگیر هستند. در دقایق اخیر شدت درگیری زیاد شده و خبرنگاران عکاسان در پشت درخت‌ها و موانع موجود در خیابان‌های حاشیه مجلس موضع گرفتند. یک زن و یک کودک با همراهی نیروهای امنیتی وارد ساختمان شدند. بنا بر دستور دادستان تهران، تمام خبرنگاران غیر از تصویربرداران و خبرنگاران واحد مرکزی خبر، باید از محل حادثه دور شوند.

*ساعت ۱۳ سرلشکر عزیز جعفری فرمانده سپاه در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

* ساعت ۱۳ و ۵ دقیقه مدیر کل ضداطلاعات وزارت اطلاعات اعلام کرد: صبح امروز چند تیم تروریستی در شهر تهران برای عملیاتی تروریستی تلاش کردند. عوامل یک تیم تروریستی نیز قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.

*ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه با پایان جلسه علنی مجلس،نمایندگان تحت تدابیر امنیتی از ساختمان مجلس خارج شدند. همچنین نیروهای امنیتی اقدام به تخلیه ساختمان مجلس و خارج کردن کارمندان و خبرنگاران کردند.

*ساعت ۱۴ خبرگزاری فرانسه به نقل از ارکان تبلیغاتی داعش اعلام کرد که این گروه تروریستی مسئولیت حملات امروز تهران را برعهده گرفته است.

*ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه وزارت کشور اعلام کرد که تروریست ها با لباس زنانه وارد مجلس شدند.

 

**حادثه تیراندازی و انفجار در حرم امام خمینی(ره)

پایگاه خبری جماران منتسب به تولیت حرم امام خمینی ضعیف ترین رسانه در پوشش خبری حادثه در حرم امام خمینی(ره) بود و نوشت: صبح امروز در حرم مطهر امام(ره) فردی ناشناس وارد شده و با تیراندازی متواری شده است. هنوز از هویت فرد تیرانداز و علت کار او خبری در دسترس نیست.
*اما خبرگزاری ایلنا در گزارش تکمیلی اعلام کرد: افرادی مسلح لحظاتی پیش با ورود به حرم امام خمینی(ره) و تیراندازی چند تن را مجروح کرده است. شنیده‌ها حاکی از آن است که یک نفر کشته  و ۵ نفر مجروح شده است. یکی از حمله‌کنندگان به حرم امام خود را به صورت انتحاری منفجر کرده و دو فرد دیگر دستگیر شده‌اند.

*ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه شبکه خبر اعلام کرد: در حادثه حرم امام ۵ نفر مجروح شدند و گفته شده فردی خود را منفجر کرده است.

*خبرگزاری ایلنا در ساعت ۱۱ و ۴۸ دقیقه اعلام کرد: در حادثه حرم امام خمینی یک نفر کشته و ۵ نفر مجروح شدند.

*براساس اعلام مرکز اورژانس، دقایقی پس از این حادثه خبر تیراندازی در حرم امام خمینی (ره) اعلام شد که در پی آن نیز تاکنون ۶ دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

فیلم لحظه انفجار در حرم امام خمینی

*ساعت ۱۲ و ۵۱ دقیقه تسنیم اعلام کرد: نیرو‌های رهایی گروگان سپاه پاسداران موفق شدند ۲ تروریست‌ را در حرم امام بازداشت کند. این خبر هنوز توسط مقامات رسمی تایید نشده است.

*تروریست حرم امام ۸ نارنجک دستی و ۵ خشاب دوتایی و یک اسلحه کلاشنیکف در اختیار داشته است.

*ساعت ۱۴ خبر ساعت سیما اعلام کرد: اوضاع امنیتی است. سه تروریست از درب شمالی حرم وارد شدند. پلیس درگیر می شود و یکی از تروریست ها ار فاصله ۳۰ متری با کلوله کشته می شود و یکی دیگر از تروریست ها کمربند انتحاری خود را منفجر می کند و نفر سوم هم توسط پلیس دستگیر می شود.

ساعت ۱۵و۱۲ دقیقه: عملیات تروریستی در مجلس با کشته شدن هر ۴ تروریست پایان یافت.

****تصاویر حرم امام خمینی بعد از حادثه تروریستی***

 

 

 

 

 

 

***تصاویر مجلس شورای اسلامی پس از حادثه تروریستی ***

 

 

عکس تروریستی که در داخل ساختمان مجلس به هلاکت رسید.

فیلم

 
اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید./
 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

هتل سنتی مهر یزد بانک پارسیان تبلیغات بانک شهر تبلیغات پل بانک سپه رستوران گردی اپلیکیشن جامعه عوارض خودرو ایران زمین گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص تبلیغات کوچک جامعه قرمز ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف تبلیغات قضاوت