اجرایی شدن نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان در ۶ استان

   شناسه خبر:00135
اجرایی شدن نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان در ۶ استان جامعه , آموزش و دانشگاه
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان در ۶ استان، ۱۲ شهر و ۷۲ مدرسه به صورت آزمایشی اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر؛ مهرزاد حمیدی در آئین افتتاحیه سند ائتلاف ملی نماد که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: هدف کلی این سند، تامین و ارتقای مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان مدارس با رویکرد توانمندسازی مدرسه محور است.

وی افزود: استقلال نظام جامع مراقبت اجتماعی برای دانش آموزان به صورت مدرسه محور، خانواده محور و محله محور از طریق مشارکت بین بخشی مبتنی بر مدل بومی و سبک زندگی اسلامی و ایرانی، گسترش آموزش های رشد مدار در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر، آسیب های اجتماعی و بزهکاری، ایجاد نظام شناسایی دانش آموزان آسیب پذیر و آسیب دیده از طریق چک لیست های علمی، طرح توسعه مداخلات موثر حمایتی و توانمندسازی برای دانش آموزان، استقرار نظام ارجاع مناسب ارائه خدمات و حمایت ها به دانش آموزان، ظرفیت سازی برای افزایش عوامل محافظت کننده و کاهش عوامل مخاطره آمیز به دانش آموزان در مدرسه، خانواده و محله، هم افزایی منابع و برنامه های دستگاه ها و نهادها و بسیج، ظرفیت مشارکت مردمی و خیریه برای نظام مراقبت های اجتماعی از اهداف اختصاصی ما است که اجرای آن تا پایان برنامه ششم توسعه تاکید شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: نهادها و سازمانهای مختلف در سند ائتلاف، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، وزارت کار و وزارت آموزش و پرورش هستند.

وی با بیان اینکه ستاد نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان را تشکیل داده ایم، گفت: این سند به صورت پایلوت در ۶ استان، ۱۲ شهر و ۷۲ مدرسه اجرا می شود.

شناسایی و غربالگری در مدارس از طریق شواهد میدانی، آموزش های رشدمدار، مداخلات وضعی و روانی، اجتماعی در نظام مراقبت دیده شده است.

منبع: مهر

 

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف