رئیس قوه قضائیه

حساب های مالی قوه قضائیه زیرنظر رهبری بود/دادستان مشهد خامی نکرد

   شناسه خبر:001346
حساب های مالی قوه قضائیه زیرنظر رهبری بود/دادستان مشهد خامی نکرد جامعه , قضایی و حقوقی
رئیس قوه قضائیه گفت: در دوره های قبلی ریاست قوه قضائیه، با اجازه رهبری اموال قوه قضائیه به حساب قوه قضائیه می رفت. اسناد آن هم موجود است و وزیر اقتصاد هم آن را تکذیب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، آیت الله صادق آملی لاریجانی در سومین همایش فرماندهان بسیجی قوه قضائیه با اشاره به دهه پایانی ماه صفر، گفت: قضیه اربعین در این سالها افسانه نیست و امروز محبین اهل بیت گردهمایی عظیمی را آفریده اند.

وی افزود: با گذشت قرن ها هنوز، تاثیر خون ریخته اباعبدالله بر صحرای کربلا زنده است و گردهمایی اربعین بخش کوچکی از آن است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تاثیر سیاسی پیاده روی اربعین، اظهار داشت: این مصادیق بیانگر نیروی عظیم و ایمان مردم است و دشمنان نمی توانند آن را نادیده بگیرند.

آملی لاریجانی افزود: حب اهل بیت تاثیر ویژه ای در رسیدن به کمال دارد و خداوند به مراتب همین کمال انسان را در نردبان سعادت به ترقی می کشاند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه و با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: فکر ایجاد بسیج یک فکر بسیار ارزشمند است چرا که بسیج الگوی مهمی برای مقابله جدی با استکبار است.

وی افزود : در یمن و عراق با همین الگوی رفتاری بسیج در مقابله تروریستی که پشتوانه اش غربی ها هستند، ایستادگی انجام می شود. تاسیس بسیج و به کمال رساندن آن و همچنین حمایت رهبری از آن، بسیج را به الگویی جدی تبدیل کرده است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه طبق گفته امام خمینی تشکیل بسیج از الطاف الهی  است، گفت: نقش بسیج در دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست و بخشی از تمام افتخارات کشور مرهون همین نظام است.

وی افزود: ایمان به خدا، در مسیر الهی بودن، مجاهدت و بصیرت مقدمات نظام اسلامی است چرا که ایمان به خداوند در کنار دو مولفه دیگر، از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی است.

آملی لاریجانی به نقش ایمان در زندگی بشر اشاره و تصریح کرد: قرآن علاوه بر این که کتاب توحید است، کتاب ایمان نیز محسوب می شود. در دنیای پر زرق و برقی زندگی می کنیم که هدایت قلوب بسیار مهم است. با وجود همین ایمان است که خدواند قلب انسان را هدایت می کند.

در فضای فتنه، باطل تشبه به حق پیدا می کند

وی افزود: بصیرت نیز از شاخصه های بسیار مهمی است چرا که در فضای غبارآلود فتنه، باطل تشبه به حق پیدا می کند و شناسایی حق برای مومنان دشوار می شود. مومن در این حالت باید خط دشمن را شناخته و دوست را تشخیص دهد.

وی با بیان اینکه شناسایی حق از باطل در فضای فتنه دشوار است، گفت: در اینجا بصیرت به کمک مومن می آید.

آملی لاریجانی با اشاره به انواع بصیرت، گفت: بصیرت در دین و کلام و رفتار از انواع آن است. در طول تاریخ دیده شد که قرآن بر سر نیزه رفت و در فضای مسموم، امام حق مجبور به عقب نشینی شد.

وی افزود: کسی که عامل بر غیر بصیرت باشد طبق روایات در بیراهه قدم برمی دارد.

وی افزود : در دوره اصلاحات، جهاد در کشور را خشونت تعبیر می کردند و گذشت از مال و جان را بی ارزش می دانستند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به فتنه ۸۸گفت: در این دوره یک دختر فراری از خانه را شهید دانسته و حتی سران فتنه در مراسم ختم آن شرکت کردند به همین خاطر است که از شرایط فتنه باید به خدا پناه برد.

می گویند رئیس قوه هزاران میلیارد از اموال دولت را به حساب خود می ریزد

آملی در ادامه و در خصوص هجمه ها علیه قوه قضائیه گفت: گاهی هنوز رسیدگی قضایی قطعی نشده است اما آن را رسانه ای می کنند. در رابطه با هجمه علیه رئیس قوه قضائیه حساب هایی را مطرح می کنند و می گویند هزاران میلیارد از اموال دولت را به حساب خود می ریزد که این کذب محض است.

وی افزود: در دوره های قبلی ریاست قوه قضائیه، با اجازه رهبری اموال قوه قضائیه به حساب قوه قضائیه می رفت. اسناد آن هم موجود است و وزیر اقتصاد هم آن را تکذیب کرده است. این موضوع تنها در دوره بنده نبوده است و در دوره های قبلی هم مطرح بوده است که اذن رهبری برای آن وجود داشت و به هیچ وجه شخصی نیست.

انتقاد از فعالیت برخی سایت ها به کمک بدنه فاسد اصلاحات

آملی با انتقاد از فعالیت برخی سایت ها به کمک بدنه فاسد اصلاحات گفت: متاسفانه این صحبت ها در دنیا پخش شده است.

ارجاع بررسی لغو سخنرانی مشهد به معاون اول قوه قضائیه

وی در ادامه و با اشاره به اتفاقات اخیر مشهد گفت: تصمیم غلط یا درست را نمی خواهم قضاوت کنم و این فرد خامی نکرده است چرا که سابقه قضایی خوبی دارد. این موضوع را به معاون اول قوه قضائیه ارجاع داده ام. به دو وزیر و بنده و رئیس جمهور نامه نوشته اند اما قبل از رسیدگی محکوم کردند و این دادستان شجاع را متخلف نشان دادند.

آیا رئیس جمهور وظیفه دفاع از رئیس قوه قضاییه را در مقابل تهمتها برعهده ندارد؟

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: سوال من از رئیس جمهور این است که برای حفظ حقوق مردم و قانون اساسی که به آن اشاره کردید آیا در برابر این تهمت های سنگین علیه رئیس قوه قضائیه شما بر اساس قانون اساسی وظیفه دفاع از رئیس قوه را نداشتید؟  شایعه ای که با وجود تکذیب وزیر منتسب به وزیر شما بوده است. شما در راستای قانون اساسی وظیفه دفاع نداشتید؟

وی افزود : شما لغو یک سخنرانی را مایه شرمساری می دانید. یک نماینده فراکسیون امید که به شما منتسب است، رئیس قوه قضائیه را منتسب کرده است که میلیاردها به حساب خود ریخته است، آیا این مایه شرمساری نیست؟ دفاع نمی کنید؟

وی با انتقاد از سخنان رئیس مجلس گفت: اگر چه ایشان انصاف به خرج دادند اما به ایشان می گویم از پشت تریبون مجلس چنین تهمتی به رئیس قوه قضائیه زدند، شما مسئولیتی نداشتید؟ چرا مایه شرمساری نبود.

وی افزود: البته من نیاز به دفاع ندارم و خداوند ناظر بر همه چیز است.

شایعه انتصاب آیت الله جنتی برای ریاست قوه قضائیه

وی افزود : به دنیال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رئیس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رئیس قوه را نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم
به دروغ گفتند که رهبری می خواهند آیت الله جنتی را به عنوان رئیس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده شان گرفت که این دروغ ها را از کجا می آورند؟

آملی تصریح کرد: اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه است. بسیج با قدرت ایستاده است و باید از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند. راه حق را تشخیص دهید که مارا به این حواشی متهم نکنند.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف