نظر سنجی رسمی؛ «محسن هاشمی» گزینه تهرانی ها برای شهرداری

   شناسه خبر:0013079
نظر سنجی رسمی؛ «محسن هاشمی» گزینه تهرانی ها برای شهرداری جامعه , مدیریت شهری
در نظر سنجی چهره به چهره و اینترنتی از شهروندان تهرانی محسن هاشمی بعنوان بهترین گزینه برای شهرداری تهران انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر لیست امید (شورای شهر تهران) توانست در سایه حمایت حجت الاسلام سید محمد خاتمی پدر اصلاحات (رئیس جمهور دولت هفتم و هشتم) رای خود را از تهرانی ها بگیرد. هر چند انتقادات تندی به حضور برخی از اعضای نا شناخته و غیر تخصصی این لیست عنوان شده اما به هرحال پرونده انتخاباتی شورای پنجم پایتخت بسته شد.

گمانه زنی رسانه ها برای انتخاب شهردار تهران بر اساس زور سیاسی یا تزریق مالی برخی چهره ها به رسانه های خاص شکل گرفته و جالب اینکه افرادی خود را مدعی شهرداری تهران می دانند که هیچ سابقه مدیریت شهری نداشته و یا اصلا تهران را به خوبی نمی شناسند.

عیسی فرهادی فرماندار تهران که سابقه همکاری با شورای چهارم را دارد در گفتگو با جامعه خبر گفته است: شهرداری می تواند موفق باشد که تعامل بین شورای شهر و استانداری و مجلس ایجاد کند و از امکانات دولت و ظرفیت های قانونی استفاده کند و شورای باید چنین فردی را شهردار تهران کند. 

سید هادی کسایی زاده سردبیر پایگاه خبری جامعه خبر در مورد گپ و گفت های انتخاباتی با برخی چهره های اصلاح طلب و اعضای شورای شهر پنجم می گوید: با اقای اصغر زاده، معین، خانم شجاعی، الیاس حضرتی و چهره های دیگر گفتگوهایی داشتم. آنها معتقدند که باید فردی خارج از شورای شهر تهران کاندیدای شهرداری شود. وقتی نام محسن هاشمی را بعنوان فردی که با سابقه مدیریت شهری و تجربه خوب عنوان کردم گفتند اگر محسن بیاید یک نفر از لیست 21 نفره امید کم شده و نفر 22 یعنی مهدی چمران وارد شورا می شود.

کسایی زاده گفت: به آنها گفتم مهدی چمران قصد ندارد وارد شورا شود و انصراف می دهد و احتمالا علیرضا دبیر وارد می شود که برخی گفتند این دیگه بدتر ... بحث های مختلفی داشتیم و حتی گفتم چرا می خواهید محسن هاشمی را قربانی چمران یا دبیر کنید؟ آنها گفتند تو چرا سنگ محسن هاشمی را به سینه می زنی؟ در پاسخ گفتم: چون رای مردم تهران مشخص است که چه می خواهند و تهرانی ها مدیریت شهر را به محسن هاشمی واگذار کردند.

این کارشناس رسانه گفت: البته برای این گمانه زنی ها زود است و قطعا شورای شهر پنجم به کمال رسیده و به این درک خواهد رسید که محسن هاشمی غیر از رای نخست تهران تمامی شرایط یک شهردار مورد تائید را دارد چرا که تعاملات او با دولت و مجلس و چهره ها مطلوب است و حاشیه سیاسی و اقتصادی نداشته است. 

وی اظهار کرد: در نظر سنجی که هم از سوی سایت جامعه خبر و هم به صورت چهره به چهره در شهر تهران داشتیم مردم بهترین گزینه را غلامحسین کرباسچی و محسن هاشمی عنوان کردند و افرادی مانند قالیباف، نیکزاد و یا عبدالعلی زاده و مهرعلی زاده جایگاهی نداشتند و اصلا شهروندان شناختی روی این افراد نداشتند.

کسایی زاده گفت: لیست امید هرچند ناقص بسته شد و دلخوری هایی بهمراه داشت اما نباید اجازه دهیم انتخاب شهردار سیاسی شود. مردم دیگر از این سیاست زدگی ها خسته شدند. اگر شهردار بعدی تهران فردی سیاسی و غیر متخصص باشد قطعا رسانه های منتقد او را رها نمی کنند و کوچکترین گاف دودمان اصلاحات را به باد می دهد. بهتر است اصلاح طلبان کمی بیشتر فکر کنند. اینکه می گوئید در اصلاحات قحط الرجال نداریم حرف درستی نیست اتفاقا داریم. وقتی اسحاق جهانگیری را برخی دوستان گزینه شهرداری تهران عنوان می کنند یعنی واقعا حرفی برای گفتن ندارند. آقای جهانگیری باید در دولت باشد و حسن روحانی را همراهی کند. 

این کارشناس رسانه گفت: اگر به آقایان شورای بر نمی خورد پیشنهاد می دهم فردی که قرار است شهردار انتخاب کنند آزمون بدهد که اصلا شناختی روی تهران و مدیریت شهری دارد یا نه؟ 

اخبار روز را با جامعه خبر بخوانید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه : سید هادی کسایی زاده/ سردبیر سید هادی کسایی زاده/ سردبیر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف