جهانگیر: شهری که در صدر زندانیان مهریه است!/ ۲۱۳هزار زندانی مهریه

   شناسه خبر:0013064
جهانگیر: شهری که در صدر زندانیان مهریه است!/ ۲۱۳هزار زندانی مهریه جامعه , قضایی و حقوقی
رئیس سازمان زندان‌ها گفت: استان سیستان و بلوچستان در صدر زندانیان مهریه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر، اصغر جهانگیر در سی امین جشن گلریزان ستاد دیه که امروز(سه شنبه) برگزار شد اظهارات زیر را مطرح کرد:

*ما در حال حاض نزدیک ۱۵هزار نفر جرائم غیر عمد داریم که ۲هزار نفر مشمول دیه هستند که به دلیل حوادث کارگاهی و یا رانندگی به زندان رفته اند و غریب به ۱۳هزار نفر جرایم نقدی که ۲۱۳هزار نفر زندانیان مهریه و نفقه هستند که با کمک مردم می توانند که جمع خانواده باز گردند.

* ۱۵هزار ۷۲۹نفر زندانی جرائم غیر عمد در کشور وجود دارد که  ۱۲درصد متهم و ۸۸درصد محکوم هستند و ۱۴درصد آنها محکومین دیه هستند که زیر ۲۰ میلیون بدهی دارند و ۸ درصد بین ۲۰ تا ۳۰میلیون و ۲۰ تا ۵۰ میلیون بدهی ۱۲۴ زندانی، ۶۵ درصد بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ و ۵ درصد بالای ۲۰۰ میلیون بدهی دارند که ۲۲۳ میلیارد لازم است تا این تعداد زندانی آزاد شوند.

*از ۲هزار ۴۰۰نفر زندانی جرائم مالی  ۲۰۶نفر بیش از ۵سال در زندان بودند و ۱۸۳نفر بین ۳تا ۵سال و ۵۴۸نفر بین ۱تا ۳سال در زندان هستند اگر به قدر بزائت کمک کنیم در خیر بزرگی شرکت کنیم این افراد ازاد نی شوند.

* ۲۱درصد از زندانیان بابت عدم توانایی در پرداخت مهریه زندان هستند که ۲ هزار ۸۸۶نفر مهریه را شامل می شود و۵درصد ترک انفاق کرده اند که ۶۶درصد محکومین مالی هستند.

 *در رابطه با مهریه امروز تعدادی از افرادی که مهریه نداده اند به زندان افتاده اند و باید فرهنگ سازی شود و ۲۹۲ نفر محکوم به پرداخت مهریه زیر ۱۰ سکه  هستند و بدهکاران مهریه با ۵۰ تا ۱۰۰ سکه ۱۲۲نفر و ۲۲۸ نفر بالای ۲۰۰ سکه در زندان هستند.

* در استان های محروم بیشتر درگیر پرداخت مهریه هستند و در صدر ان استان سیستان و بلوچستان است. به کمک ستاد دیه تلاش کردیم در حوزه های که توانایی داریم به خانواده های زندانیان کمک کنیم و متاسفانه ۶۰درصد زندانیان متاهل هستند و ۹ هزار نفر زندانیانی هستند که بیش از ۴ فرزند دارند و  ما توانستیم ۷۰۰ نفر از فرزندان زندانیانی که ترک تحصیل کرده بودند را  شناسایی  و به مدرسه باز گردادیم.

خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف