جهانگیری: مردم به شعارهای افزایش یارانه «نه» گفتند

   شناسه خبر:0012919
جهانگیری: مردم به شعارهای افزایش یارانه «نه» گفتند سیاست , دولت
معاون اول رییس جمهور گفت: با وجود آنکه همه می دانیم مردم ایران از نظر اقتصادی و معیشت در سختی بودند اما به شعارها و وعده هایی که تحت عنوان افزایش یارانه سر داده می شد نه گفتند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در نشست و گردهمایی سراسری استانداران کشور با تبریک برگزاری پرشکوه انتخابات خطاب به استانداران و دست اندرکاران وزارت کشور، اظهارات زیر را مطرح کرد:

*در ایام انتخابات و پس از آن عده ای که با تصوری غلط وارد عرصه ی انتخابات شده بودند، اقدام به بداخلاقی هایی کردند که البته این گونه مسائل در فضای انتخابات طبیعی است اما ما هم اکنون وارد دوره ی مهمی شده ایم و نباید وقت کشور را برای پاسخگویی به این گونه شبهه افکنی ها صرف کنیم و ذهن خود را به این حرفها و مسائل مشغول سازیم. امروز دغدغه ی ما باید حل مسائل کشور باشد و به مشکلات مردم بپردازیم.

*کسانی که برخورد نادرستی با رأی ملت دارند، حتماً اثرات این رفتار خود را خواهند دید چرا که مردم به یاد می سپارند که چه کسانی با آنها رفتار توهین آمیز داشته است.

*ما باید از حقوق شهروندان دفاع کنیم و در این شرایط رییس جمهور متعلق به همه ی ملت است و ما باید مطالبات کل ملت را دنبال کنیم.

*ما در منطقه ای هستیم که سران کشورهای منطقه از مراجعه به آرای مردم خود وحشت دارند و تصور آن را هم نمی توانند بکنند که برای اداره ی کشور به رأی مردم مراجعه نمایند و برای همین اکثراً‌ دارای حکومت های سنتی و استبدادی هستند.

*نباید از کنار پیام این انتخابات به سادگی عبور کنیم و همه ی صاحبنظران، اتاق های فکر و مراکز مطالعاتی دولتی و خصوصی باید این میزان از مشارکت و مطالبات ملت را برای مسئولین کشور تحلیل کنند.

* این موضوع نیز بسیار مهم است که با وجود آنکه همه می دانیم مردم ایران از نظر اقتصادی و معیشت در سختی بودند اما به شعارها و وعده هایی که تحت عنوان افزایش یارانه سر داده می شد نه گفتند و این اتفاقی تاریخی است که نباید به سادگی از کنار آن بگذریم.

*در انتخابات اخیر مشخص شد که مردم نسبت به آینده ی کشور حساس و نگران شده اند و یکی از دلایلی که به برخی وعده ها و شعارها نه گفتند این بوده که نگران بودند که آینده ی سیاسی و اقتصادی کشور چگونه خواهد شد.

*از یک سو گروه های تندرو در آمریکا روی کار آمده اند و علیه ایران فضاسازی می کنند و حرف های نامربوطی علیه کشور ما به زبان می آورند و در این میان برخی کشورهای منطقه نیز متوجه نیستند که وارد چه جریاناتی می شوند. جغرافیای منطقه که قابل تغییر نیست و کشورهای منطقه باید بدانند که ما ناگزیر هستیم که در کنار یکدیگر زندگی کنیم. ما باید در سیاست خارجی خود کمک کنیم که وضع به هم ریخته ی کشورهای خاورمیانه اصلاح شود.

*ما باید برای اشتغال،‌ معیشت و تامین اجتماعی مردم و نیز برای رفع آسیب های اجتماعی چاره اندیشی کنیم.

*افراد تحت پوشش کمیته ی امداد و بهزیستی باید از سه منبع یارانه ی نقدی، مستمری ماهانه و کمک معیشتی دریافت مناسبی داشته باشند و بعنوان مثال یک خانواده ی پنج نفری حداقل 700 هزار تومان از این سه محل دریافت کند.

خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف