نوبخت

شب نامه ای درباره سند ۲۰۳۰ منتشر کرده اند که شرم می کنم آنها را بگویم!

   شناسه خبر:0011508
شب نامه ای درباره سند ۲۰۳۰ منتشر کرده اند که شرم می کنم آنها را بگویم! سیاست , دولت , انتخابات
سخنگوی دولت گفت: شب نامه هایی را نوشته اند که دولت سندی را مخفیانه بدون ارجاع به مجلس امضا کرده و در آن مسائلی وجود دارد که انسان شرم می‌کند درباره آنها صحبت کند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، محمدباقر نوبخت صبح امروز(سه ‌شنبه) در نشست خبری هفتگی خود درباره سند ۲۰۳۰ و حواشی پیش آمده پیرامون آن اظهارات زیر را مطرح کرد:

*مقام معظم رهبری هفته گذشته در جایگاه رهبری که برهمه مسائل نظارت دارد درباره سند ۲۰۳۰ توصیه هایی فرمودند و طبیعی است که نظر معظم له برای دولت مهم است. پیگیری لازم صورت گرفت و برای عمل به منویات ایشان قرار رشد تارفع ابهامات درباره سند ۲۰۳۰ هرگونه فعالیتی درمورد آن در ایران متوقف شود.

*مباحثی که رهبری فرمودند درست است اما آنچه غیر معمول است این است که عده‌ای برای پیشبرد اهدافشان تلاش کرده اند این مسئله را مصادره به مطلوب کنند و نگاهی را ترویج کردند که حقا نادرست است. شما شب نامه‌ها دیده اید که در آن نوشته اند دولت سندی را مخفیانه بدون ارجاع به مجلس امضا کرده و در آن مسائلی مثل خودارضایی کودکان سه تا چهار سال و یا موارد مهم دیگری که انسان شرم می‌کند درباره آنها صحبت کند در آن مطرح شده است. چون این مسئله انتخاباتی نیست از رسانه ملی درخواست می‌کنم این صحبت‌ها را منتشر کنند تا تشویش اذهان برطرف شود.

*شما نشان دهید که یکی از مقامات جمهوری اسلامی پای این سند را امضا کرده باشد. این یک چارچوب عملی برای آموزش است که اجرای آن الزام آور نیست و اگر جمهوری اسلامی با بخشی از آن مخالف باشد طبق مقررات این حق را دارد که تحفظ خود را اعلام کند. در آن جلسه یونسکو همه کشورها حضور داشتند و هیچ کشوری جز جمهوری اسلامی اشکالی در آن ندید.

*در جلسه آبان ماه یونسکو وزیرآموزش وپروش که درآن جلسه حضور داشت متنی را از سوی جمهوری اسلامی ایران قرائت کرد که در آنجا ثبت شد و متن این بود که «جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخشهایی از چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰ که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت‌های ملی و باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند نمی‌داند» این متن در ساعت ۹:۵۹ صبح روز چهارشنبه ۱۳ آبان ۹۴ (۴ نوامبر ۲۰۱۵) در سایت رسمی یونسکو ثبت شده است.

* این سند به راحتی قابل دسترس است و می توانید ببینید که آنچه در شب‌نامه‌ها پخش می‌کنند و من شرم می‌کنم آنها را بگویم با این اهداف متفاوت است. در این سند برخی مباحث جنسی که از سوی برخی افراد گفته می‌شود وجود ندارد. در شب‌نامه‌ها مسائلی را مطرح می کنند که ما حتی اگر دین هم نداشته باشیم بر اساس فرهنگمان با این مسائل مخالفیم.

* ببینید با این موضوع چقدر برای روحانیت دغدغه به وجود آورده‌اند. به روستاها رفته و مسائلی را برای متدینین مطرح کرده‌اند. این زخمی است که روی دل مردم دیندار زده می شود و فرصتی هم نیست که ما اسناد را یک  به یک نشان دهیم و ثابت کنیم که ما کافر نیستیم. مشی برخی مشی تکفیری است. به هرحال این یک مسئله انتخاباتی نیست و یک اتهام نارواست من برای رفع نگرانی مردم مطرح کردم. تا خیال متدینین راحت شود که ما سندی را که در شب‌نامه‌ها گفته می شود و ترویج برخی مسائل جنسی امضا نکردیم.

*همین سند ۲۰۳۰ می‌تواند مصداق باشد باید ببینیم چه کسانی در بیرون و این طرف آن طرف این مسائل را مطرح می‌کنند اما صحبت مقام معظم  رهبری برای ما مطاع است وایشان همیشه به نمایندگان در مجامع مختلف توصیه می کنند که از حقوق ملت به دقت دفاع کنند و نسبت به هنجارها حساس باشند. درباره این موضوع می‌توان در بیرون عقبه را پیدا کرد که چه کسانی شب نامه ها را پخش می کنند و در مساجد به متدینین این حرفها را می‌زنند.

* ما ضمن حذف یارانه کسانی که تشخیص دادیم پردرآمد هستند سامانه‌ای هم برای اعتراض گذاشتیم و نسبت به برقراری یارانه کسانی که اعتراضشان وارد بود اقدام کردیم. مثال در تیر ۹۴ یارانه ۲۶۵۱۷ نفر قطع شد اما بعد از رسیدگی مشخص شد که باید یارانه ۷۴۵۵۲ نفر برقرار شود.

*در این میان عده ای به دروغ اعلام کردند که ما یارانه ۴ میلیون فر را برقرار کردیم این مسئله صدر دصدر دروغ است و همین الان بین ۲ تا ۳میلیون فر یارانه شان قطزع است. کاندیداهای دولت را متهم کردند که به انگیزه خرید رای یارانه بعضی افراد را برقرار کرده اند جالب است همان رسانه هایی این حرف را میزنند که کاندیداهای موردنظرشان می‌گویند که این ۴۵۵۰۰ تومان کم است و باید آن را سه برابر کرد. به هر حال برای اینکه شبهه‌ای ایجاد نشود رئیس‌جمهور اعلام کرد که این یارانه بعد از انتخابات برقرار شود. البته این تهمت‌ها تاریخ مصرفش تا جمعه است.

*درباره صحبت‌های یکی از نمایندگان که گفته بود دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان از خزانه برداشت کرده تا شب انتخابات یارانه پرداخت کند باید گفت خداوند به ما صبر و خویشتنداری عنایت کند. اگر بگوییم که شکایت می‌کنیم که می‌گویند دولت کم ظرفیت است بهتر است کاری نکنیم که به نام اصولگرایی لطمه وراد شود.

* تیتر یک روزنامه‌ مبنی بر اینکه دولت با افزایش یارانه خانوارهای نیازمند، مخالف است دروغ است دولت نه تنها با افزایش یارانه خانوارهای آسیب پذیر و تحت پوشش مخالف نیست بلکه موافق است و حتی در این زمینه اقدام کرده و مستمری آنها را که متوسط ۷۱ هزار تومان بود به ۲۴۰ هزار تومان در ماه افزایش داده است.

*عده‌ای از یک سو با طرح مسئله‌ای مثل سند ۲۰۳۰ می‌گویند که دولت دین ندارد و از طرفی با چنین حرفهایی دنیای مردم را تحریک می‌کنند. چرا با اعصاب این خانوارها که سفره‌ای هم ندارند بازی می‌شود. این روزنامه تکمیل همان شب‌نامه‌ها است. ما مخالف افزایش پرداخت یارانه به خانوارهای کم درآمد نیستیم.

خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف