جلسات شورای شهر را علنی می‌کنم؛ تشکیل کمیته ارتباط شورا با دانشگاه

   شناسه خبر:0011473
جلسات شورای شهر را علنی می‌کنم؛ تشکیل کمیته ارتباط شورا با دانشگاه جامعه , مدیریت شهری , سیاست , انتخابات
کاندیدای انتخابات شورای شهر گفت: جلسات شورای شهر باید علنی با حضور اصحاب رسانه برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا با دوره های گذشته متفاوت است، از آن جهت که اخیراً جریان هایی تبلیغی در شبکه های مجازی و برخی سایت های خبری به راه افتاده است که فضای انتخابات شوراها را سمت انتخاب افرادی متخصص و کارآمد در حوزه شهری سوق دهد.

وجه مشترک همه این جریان ها، پرهیز از انتخاب گروه های خاصی است که با تخصص های مرتبط حوزه شهری و روستایی ارتباطی ندارند.

فارغ از لزوم ورود افراد متخصص به شورای شهر تهران، همواره جای خالی تریبون دارانی که وضعیت شهرداری تهران را از بودجه تا دخل و هزینه به گوش پایتخت نشینان برسانند، احساس می شود.

«بهرام همتی» یکی از همین افراد است، با مدرک دکتری حسابداری، سال ها در میان دانشجویان حق استادی دارد و 6 سال مسئولیت حسابرسی مستقل شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت های وابسته آن را از سوی شورای شهر در کارنامه دارد.

 شورای شهرتهران را در گفت و گو با «بهرام همتی» در میدان تجزیه و تحلیل قرار دادیم.

جامعه خبر: از نگاه شما چه اولویت هایی برای تقویت شورای پنجم شهر و روستا باید مورد توجه باشد؟

همتی: شورا باید متشکل از افرادی با تخصص‌های مختلف باشد وجود چندین نفر با یک تخصص خاص کارآیی کمتری در شوراهای شهر و روستا دارد. تشکیل کمیته حسابرسی متشکل از اعضای متخصص مالی شورا و متخصصان مالی خارج از شورا از اولویت ها است، البته اعضای متخصص مالی خارج از شورا نباید از کارکنان شهرداری باشند.

وظیفه این کمیته در جهت اجرای تکلیف نظارتی شورا انتخاب حسابرس مستقل و هماهنگی بین شورا، شهرداری و حسابرس مستقل است و تعیین تکلیف گزارش های حسابرسی و پیگیری ها را به عهده دارد.

از دیگر اولویت هایی که در شورای پنجم احساس می شود و پس از ورود در پی تحقق آن هستم تشکیل کمیته ارتباط شورا با دانشگاه به منظور شناسایی مسایل شهر و شهرداری تهران و یافتن راهکارهای علمی برای حل این مسایل است، آموزش اعضای شورای اسلامی شهر در زمینه قوانین و مقررات شورا، شهرداری و وظایف و اختیارات، قبل از ورود به شورا احساس می شود.

جامعه خبر: اقدامات شهرداری تهران در موضوع فروش تراکم، اعطای مجوز ساخت ساختمان های بلندمرتبه و مکانیزم دریافت عوارض را چگونه ارزیابی می کنید؟

همتی: فرآیند وصول درآمدهای فروش تراکم و دریافت عوارض در شهرداری‌ها متفاوت از بنگاه های اقتصادی است.

در شهرداری ها کسب درآمد نیازی به اقدامات پیچیده مشابه بازارهای رقابتی ندارد بخش عمده درآمد شهرداری ها با مراجعه مؤدیان و صدور مجوز ساخت و تراکم که در انحصار شهرداری ها است، به دست می آید. نرخ های فروش تراکم بدون هیچ رقابتی با مجوز شورای شهر تعیین می شود در واقع شهرداری می تواند بدون نیاز به انجام مخارج خاص، درآمدهای قابل توجهی کسب کند.

جامعه خبر: بنابراین رابطه درآمد و هزینه در شهرداری چندان معنا ندارد؟

همتی: درآمد و هزینه در شهرداری حداقل در کوتاه مدت ارتباطی با هم ندارد و شهرداری می تواند مجوزهای ساخت و تراکم زیادی رابه متقاضیان واگذار کند بدون آنکه برای آنها ریالی هزینه کرده باشد. استراتژی کسب درآمد و انجام مخارج در شهرداری باید متفاوت باشد.

شهرداری نباید همه درآمدهای وصولی در یک دوره زمانی خاص را به مصرف برساند، بلکه بخشی ازآن را باید پس انداز کند تا در مواقع بحران (همچون رکود ساخت و ساز در سال های اخیر) بتواند از محل پس انداز مزبور برای اداره امور شهر و انجام مأموریت های تعریف شده به مصرف برساند و شهرداری نباید بدهکار باشد بلکه همواره پس اندازی معقول برای روز مبادا داشته باشد.

جامعه خبر: نخستین اقدامی که پس از ورود به شورای شهر برای تصویب آن تلاش می کنید چه اقدامی است؟

همتی: اطلاع رسانی همه درآمد، مخارج، دارایی و بدهی شهرداری به مردم از طریق رسانه ها و سایت های خبری و به روز رسانی این اطلاعات.

جامعه خبر: نحوه درآمدزایی شهرداری تهران را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا شهرداری توانسته از امکاناتی مانند برج میلاد در درآمد زایی برای پایتخت موفق عمل کند؟

همتی: شهرداری تهران طبق قانون موسسه ای عمومی و غیر انتفاعی است، واحدهای زیر مجموعه شهرداری تهران عموما در راستای اجرای بخشی از مأموریت های شهرداری تشکیل شده اند و هدف از ایجاد آنها کسب درآمد نیست. اما برخی از واحدهای زیرمجموعه شهرداری تهران مانند برج میلاد به صورت انتفاعی اداره می شود.

به طور منطقی انتظار این است که برج میلاد زیان ده نباشد بلکه سودآور باشد. برج میلاد یک برج مخابراتی چند منظوره است و به دلیل انحصاری و خاص بودن، قابلیت سودآوری دارد. اما شهرداری ها مانند دولت ها تاجر خوبی نیستند و برون سپاری بخش های خدماتی و تجاری برج میلاد به بخش خصوصی شاید راهکار مناسبی در این مورد باشد.

جامعه خبر: ساخت پروژه هایی همچون تونل توحید، رسالت و پل صدر آیا تاثیری در کنترل وضعیت ترافیک پایتخت داشته است؟ آیا به عنوان فردی که سالها در بخش اقتصادی شهرداری و شورای شهر است صرف چنین هزینه هایی را برای پیوستن تهران به شهرهای مدرن جهانی را ضروری می دانید؟

همتی: ساخت این پروژه ها قطعا در کنترل وضعیت ترافیک پایتخت موثر بوده و سرعت عملکرد در ساخت این پروژه ها مورد توجه و قابل تحسین است. اما در مورد مخارج ساخت این پروژه ها باید گفت معمولا پس از ساخت پروژه ها، پیگیری های لازم در مورد انحراف هزینه ها از بودجه مصوب به عمل نمی آید.

یکی از مهمترین متغیرهای تصمیم گیری در ارتباط با پروژه ها، منابع مورد نیاز و هزینه ساخت آنها است در غیر اینصورت هیچ قضاوتی در مورد عملکرد مدیریت، جامع و دقیق نیست و بدون درنظر گرفتن معیار هزینه پروژه ها، قضاوت در مورد آنها صحیح و جامع نیست.

انجام حسابرسی عملیاتی اثربخشی، کارائی و صرفه اقتصادی راهکار مناسبی برای ارزیابی عملکرد شهرداری به ویژه در اجرای پروژه ها است. ترافیک تهران یک مسئله با متغیرهای چندگانه است نباید انتظار داشت با اجرای پروژه های مزبور مشکل ترافیک به کلی مرتفع شود. اقداماتی همچون ایجاد شهر هوشمند، تمرکز زدایی و پیشگیری از مهاجرت از شهرستان ها و روستاها به تهران، توسعه حمل و نقل عمومی، تشویق مردم به انتقال محل سکونت به محدوده محل کارو ارتقای فرهنگ رانندگی در رفع این مشکل موثر است.

بنابراین طراحی و اجرای بزرگراه کمربندی از جنوب شهرستان های کرج و تهران در کاهش ترافیک در روزهای تعطیل و خروج مسافران از تهران بسیار مؤثر است.

جامعه خبر: میزان هماهنگی بین دستگاهی شهرداری تهران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا استقلال شهرداری تهران نکته مثبتی برای پایتخت است یا موجبات ناهماهنگی این ارگان با سایر دستگاه های دولتی را فراهم کرده است؟

همتی: طبق ماده 3 قانون شهرداری مصوب 11/04/1330، شهرداری دارای شخصیت حقوقی است و شهرداری ها باید مستقل باشند اما آنچه به عنوان ناهماهنگی شهرداری تهران با سایر دستگاه های دولتی مطرح می شود بخاطر آن است که شهرداری تهران تقریبا بودجه ای معادل 5 درصد بودجه کل کشور را دارد.

واحدهای زیرمجموعه شهرداری تهران شامل سازمان‌ها و شرکت‌ها نقشی شبیه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی در اندازه کوچکتر در محدوده شهر تهران به عهده دارند.

بنابراین شهردار تهران فردی سیاسی با جایگاه ویژه ای در نظام است و در ادوار گذشته همواره شاهد نامزدی شهردار تهران برای کسب مقام ریاست جمهوری بوده ایم. از طرف دیگر وجود قدرت سیاسی و اقتصادی مستقل، باعث شده تا شهرداری تهران همواره در مقابل دولت ها قدرت نمایی کند.

اخبار روز را با جامعه خبر دنبال کنید. /

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف