قالیباف در ورامین

زمین متری ۳ هزار تومان شهرک غرب را در بیابان هم با این قیمت نمی دهند!

   شناسه خبر:0011243
زمین متری ۳ هزار تومان شهرک غرب را در بیابان هم با این قیمت نمی دهند! سیاست , انتخابات
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: شما در شهرک غرب زمین متری۳ هزار تومان گرفته اید که به این قیمت در بیابان ها و نمک زارهای اطراف شهر هم زمین نمی دهند.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر،‌ محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ظهر امروز در جمع پرشور مردم ورامین حضور یافت.

محورهای سخنان قالیباف به شرح زیر است:

*برای دریافت ۱۰ ، ۱۵ میلیون تومان وام آنقدر می برند و می آورند و سند و وثیقه می خواهند که از وام گرفتن بیزار می شوید، اما این ۴ درصدی ها کسانی هستند که مدیرعامل بانک را خودشان می گذارند، هیات مدیره بانک را هم خودشان می گذارند. نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان وام از همان بانک بر می دارند بدون اینکه وثیقه بگذارند و بدون اینکه بابت آن سودی بدهند.

*به من می گویند قالیباف اینگونه حرف نزن هزینه دارد. می فهمم که حتما هزینه دارد، اما می گویم یک جا مکلف هستیم این اطلاعات را بدهیم و مردم مطلع باشند. بر اساس فرهنگ قرآنی در جایی که ظلم به مردم و جامعه شود باید اینها را افشا کرد.

* وقتی که در کشور ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا و ارز صورت می گیرد دیگر کدام تولید کننده، کارگر و ثروتمند حلال خور، تاجر باشرف، کارخانه دار سالم می تواند دوام بیاورد و کار کند؟ نتیجه این می شود که کارخانه ها یکی پس از دیگری تعطیل می شود و ده ها هزار کارخانه به تعطیلی کشیده می شود و در نهایت امروز در خانه ای نیست که بیکار نباشد.

*چرا من در مناظرات اصرار داشتم که نامزد ریاست جمهوری اعلام کند ثروتش چقدر است؟ من اموال خود را اعلام کردم و در تلویزیون گفتم اگر کسی سندی دارد که محمد باقر قالیباف از اول انقلاب تا امروز کار اقتصادی حتی کار اقتصادی مباح و حلال هم انجام داده است آن را نشان دهد.

*قانون می گوید ثروت را به قوه قضائیه بگویید که اضافه نشود. این قانون است و درست است اما حق مردم است که بدانند. در مناظرات دیدید من به خاطر دفاع از حق مردم گفتم.

*دولتی که تجارتخانه شخصی شود و وزرایی که نه یک شرکت و دو شرکت، بلکه ده‌ها شرکت داشته باشند و فعالیت اقتصادی کنند، مگر دردی از کارگر و مستضعف و معلول می فهمد؟

*امروز اگر از من سوال کنید مشکل کشور و شهرهای ما چیست؟ می گویم سه کلمه بیشتر نیست؛ بیکاری، گرانی و رکود؛ این سه مشکل بحران اقتصادی را برای ما ایجاد کرده است و این بحران اقتصادی در حال به وجود آوردن بحران اجتماعی است.

*من می گویم هم معنی شغل را می دانم و هم ۵ میلیون را می دانم اما آن چیزی که شما نمی دانید درد این مردم است. شما برابر انسان ها احساس وظیفه نمی کنید.

*من مجبور شدم با صراحت به آنها بگویم شما دروغگو هستید. در حوزه املاک تعاونی هایی هستند که به ۲۷ هزار کارگر و کارمند شهرداری داده شده است. قالیباف یک متر از آن املاک را از هیچ جا نگرفته است اما شما در شهرک غرب متری۳ هزار تومان گرفته اید که به این قیمت در بیابان ها و نمک زارهای اطراف شهر هم زمین نمی دهند.

*۸۰۰متر را متری ۳هزار تومان می گیرید و بعد سرتان را بالا می گیرد و می گویید قانون است؟ کدام قانون به شما این اجازه را داده است؟

*به من گفتند قالیباف تو به عرصه سیاست نیا ما با تو کاری نداریم. من گفتم ما رزمنده هستیم، نیامدیم باج بدهیم و با تهدید شما کنار برویم بلکه ایستادیم تا از منافع مردم و انقلاب و نظام دفاع کنیم. نتیجه این شد که چنین شایعاتی را درست کردند.

*عکس های عروسی شخص دیگری را پخش کردند و گفتند عروسی دختر قالیباف است. عکس پسر دیگری را گذاشتند و گفتند ۸ هزار میلیارد خورده و پسر قالیباف است. این تهمت ها از این به بعد هم وجود دارد.

*چه کسانی این تجارتخانه ها را باز کردند؟ برادران خودشان در کنار دست خودشان اموال بیت المال را به تاراج می برند. اینها تا این حد پررو هستند.

*دیدید وزیر آموزش و پرورش به دست کارگر مظلوم کارت موقت بازرگانی درست می کند ، حق کارگز را می خورد، بعد معاون اول می گوید دختر مظلوم وزیر. این در ممکلت درد نیست. ما در مقابل اینها ایستادیم.

*آنها چون منافع شخصی دارند سه کلمه یاد گرفته اند؛ نداریم، نمی شود و نمی توانیم. اگر ندارید، نمی شود و نمی توانید این ها را برای دار و دسته و هم حزبان و قبیله خودتان چرا اعمال نمی کنید؟ ندارید دولت و حکومت را رها کنید و اجازه دهید ما در «دولت مردم» که به مردم متعهد هستیم، ثابت می کنیم هم داریم، هم می شود و هم می توانیم.

خبر روز را با جامعه خبر دنبال کنید./

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف