سازمان نظام رسانه ای وابسته به دولت فاقد استقلال کافی است

   شناسه خبر:001083
سازمان نظام رسانه ای وابسته به دولت فاقد استقلال کافی است جامعه , سایر حوزه های اجتماعی
همزمان با هفتمین روز نمایشگاه مطبوعات، موضوع سازمان نظام رسانه ای با حضور کارشناسان و روزنامه نگاران برجسته کشور بررسی شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، بهروز بهزادی،جانشین مدیر مسئول روزنامه اعتماد در نشست «سازمان نظام رسانه ای و قانون مطبوعات» سازمان نظام رسانه ای را مجموعه ای برای مطبوعات و رسانه ها در انجام و تحقق اهداف صنفی دانست و گفت: البته قانون مطبوعات نیز قانونی است که رسانه ها مطابق آن عمل می کنند.

 باقر انصاری یک فعال رسانه‌ای نیز در این نشست گفت:اگر نظام رسانه ای در کشور ما مبنای تنگناهای جدیدی شود و به محدودیت های قانون مطبوعات بیافزاید این نظام کارآمد نخواهد بود.

وی افزود: نظام رسانه ای که وابسته به دولت باشد فاقد استقلال کافی است اما در برخی از کشورها نظام رسانه ای ترکیبی دارند و برخی دیگر از نوع سومی برخوردارند و بدون دخالت دولت، رسانه ها به اداره نظام خود می پردازند

انصاری پیش نویس های تهیه شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را محدود کننده دانست و افزود: آئین نامه مربوطه نیز مبین همین امر است و استفاده از واژه رسانه به جای مطبوعات و نشریات نیز حکایت از برنامه ریزی برای تمام اطلاع رسانی ها دارد و شامل فضای مجازی نیز می شود.

حسین ضیایی نیز درباره بررسی سازمان نظارم رسانه ای و قانون مطبوعات بر کار تخصصی و نگاه علمی تاکید کرد و افزود: با گذشت 4 دهه هنوز نتوانستیم قانون مناسبی را برای مطبوعات تنظیم کنیم و در این متن تنظیمی نوعی ترس از حقوق خبرنگار ملموس است در حالیکه روح این قانون باید برای کمک به خبرنگار باشد.

تسنیم

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف