رئیس نظام شبکه بهداشتی کشور اعلام کرد

براساس پذیرش بیمار حقوق نمی‌دهیم/ اولویت، پیشگیری از بیماری‌ها

   شناسه خبر:001081
براساس پذیرش بیمار حقوق نمی‌دهیم/ اولویت، پیشگیری از بیماری‌ها جامعه , سلامت
رئیس نظام شبکه بهداشتی کشور با اشاره به اینکه دیگر مانند گذشته براساس پذیرش بیمار به مراقبان سلامت، حقوقی پرداخت نمی‌شود، گفت: بیماری‌های غیرواگیر، خدمات سلامت روان و تغذیه در نظام نوین سلامت در نظر گرفته شده است و اولویت با پیشگیری از بیماری‌ است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، ناصر کلانتری اظهار داشت: هدف وزارت بهداشت از به کارگیری نیروی انسانی جدید به صورت شرکتی و قراردادی، جوان گرایی نیروی انسانی است تا در قالب مراقبان سلامت، خدمات بهداشتی را به صورت فعال به جامعه ارائه دهند بگونه ای که اگر افراد به آنها مراجعه نکردند، مراقبان سلامت به سراغ مردم بروند.

کلانتری درباره به‌کارگیری مراقبان سلامت در نظام بهداشتی کشور اظهار داشت: این افراد در قالب خرید خدمت و نه به عنوان نیروی استخدامی در وزارت بهداشت جذب شدند.

وی بیان داشت: در دوران گذشته، کارشناسان به عنوان کارمند دولت به مردم خدمات ارائه می‌دادند اما در دوران جدید تلاش کردیم تا ارائه خدمات بهداشتی را برون سپاری کنیم و پرداختی به نیروهای انسانی براساس خدمتی است که به خانواده‌ها ارائه می‌دهند و مانند دوران گذشته، بر اساس پذیرش بیمار به مراقبان سلامت، حقوقی پرداخت نمی‌شود.

کلانتری با اشاره به نظارت دقیق بر عملکرد شرکت‌های نیروی انسانی و جلوگیری از سوء استفاده آنها، اظهار کرد: پرداخت حقوق و مزایای نیروها حتی در شرکت‌های خصوصی هم کنترل و نظارت می‌شود تا باعث کوتاهی در حق آنها نشود.

وی گفت: در آیین نامه ای که با شرکت ها نوشتیم، بر رصد کامل حق و حقوق افراد تاکید کردیم و مسئولان شرکت ها هم می دانند که اگر مشکلی پیش بیاید به آنها تذکر می دهیم زیرا احترام به افراد بسیار مهم و اساسی است.

قائم مقام معاون وزیر بهداشت یادآور شد: نظام خدمات نوین بهداشتی در کشور وظیفه اطلاع رسانی به مردم در حوزه بهداشت و پیشگیری را دارد که هدف آن ارتقای سلامت جامعه است.

وی درباره عدم تکمیل نظام خدمات نوین بهداشتی در تهران، اظهار داشت: وسعت و حجم کار، عامل اصلی تکمیل نشدن شبکه بهداشت در کلانشهر تهران است و امیدواریم سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران بتوانند به تکالیف و تعهدات خود در این زمینه عمل کنند تا تمام کلانشهرها را در کل کشور زیر پوشش خدمات نوین سلامت قرار دهیم.

قائم مقام معاونت بهداشت اظهار داشت: پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر به عنوان مهمترین جزو این خدمات در نظر گرفته شده و نظام خدمات نوین سلامت وظیفه اطلاع رسانی را درباره این بیماری‌ها به مردم دارد، همچنین غربالگری، ارائه خدمات سلامت روان و تغذیه، از اجزای مهم خدمات نوین سلامت مورد توجه وزارت بهداشت است.

کلانتری خاطرنشان کرد: در پایگاه‌های بهداشت برای اینکه بتوانیم خدمات را به شکل فعال ارائه دهیم و مراقبت‌ها و خدمات کافی به مردم برسد، برای هر پایگاه، جمعیت مشخصی را در نظر گرفتیم که به عنوان نمونه هر مراقب سلامت بین دو هزار و 500 تا 3 هزار نفر را تحت پوشش دارد.

تسنیم

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف