رئیس کل گمرک گفت

پرونده گمرک پرویزخان ارتباطی به قاچاق نداشت

   شناسه خبر:001055
پرونده گمرک پرویزخان ارتباطی به قاچاق نداشت اقتصاد , اقتصاد ایران , سایر حوزه های اقتصادی
رییس کل گمرک با اشاره به پرونده گمرک پرویزخان گفت: این پرونده به مالیات بر ارزش افزوده مربوط می شد و به قاچاق و گمرک ارتباطی نداشت، اما متاسفانه با جریان سازی حیثیت گمرک و کارمندان آن ضایع شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، مسعود کرباسیان با بیان اینکه نوع دریافت تعرفه های گمرکی چند دسته است، گفت:نوع نخست تعرفه 4 درصدی ثابت بوده که تبدیل به قانون شده است و دسته دیگر علاوه بر تعرفه ثابت ،سود بازرگانی است که دولت هر ساله در پایان سال تصویب می کند و در سال جاری تغییرات زیادی نداشته است.

رئیس کل گمرک، افزود:دسته سوم عوارضی است که قانون برواردات برخی کالاها همانند سیگار می گیرد و دسته چهارم مالیات بر ارزش افزوده واردات است.

کرباسیان با بیان اینکه از بازرگانانی که کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی ندارند، با توافق سازمان امور مالیاتی، اتاق بازرگانی و وزارت صنعت، مالیات علی الحساب دریافت می شود،ادامه داد:برخی از این افراد نیز تولیدکننده هستند که حتی شامل بخشش مالیاتی می شوند و اتاق بازرگانی با شناسایی این افراد تعرفه دریافتی را به آنها پس خواهد داد و درهمین راستا هیچ گونه افزایش تعرفه ای در گمرک رخ نداده است.

وی با تاکید براینکه تعیین ارزش کالا برای دریافت تعرفه گمرکی مهم است،یادآور شد:ارزش کالاهای مختلف با استفاده از بولتن های بین المللی و جمع آوری اطلاعات از فروشنده در سایت گمرک قرار داده شده است و اگر شخصی نسبت به این ارزش گذاری  اعتراضی دارد می تواند به کمیسیون های رسیدگی به شکایت گمرک مراجعه کند.

رئیس کل گمرک با اشاره به آخرین وضعیت پرونده گمرک پرویزخان، تصریح کرد:این پرونده به مالیات بر ارزش افزوده مربوط می شد و به قاچاق و گمرک ارتباطی نداشت، اما متاسفانه با جریان سازی حیثیت گمرک و کارمندان آن ضایع شد.

تسنیم

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

کالای ایرانی بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف