مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

اجرای ۸ نمایش در مسیر نجف تا کربلا در اربعین/ مقتل خوانی می‌کنم

   شناسه خبر:001036
اجرای ۸ نمایش در مسیر نجف تا کربلا در اربعین/ مقتل خوانی می‌کنم فرهنگ , سینما و تاتر
کوروش زارعی با اشاره به برنامه های نخستین همایش تئاتر مردمی پیاده روی اربعین، از اجرای ۸ نمایش در مسیر نجف تا کربلا در این ایام گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری دبا اشاره به فعالیت های جدید این مرکز گفت: در نظر داریم نخستین همایش تئاتر مردمی پیاده روی اربعین  را در این ایام در موکب ها و عمودهای مختلفی که ما از پیش در مسیر نجف تا کربلا تعیین کرده ایم، برگزار کنیم.

وی افزود: همکاران من نزدیک به چهار ماه تلاش کردند تا گروه های مختلف نمایشی را از سراسر ایران جمع آوری کنند و بر همین اساس قرار است ۸ گروه نمایشی به زبان های عربی و فارسی بین نجف تا کربلا به اجرای نمایش بپردازند. نمایش «واگویه های علی گندآبی» از همدان، سه نمایش از کرمانشاه، یک نمایش از پردیس دانشگاه تهران و سه نمایش از اهواز قرار است در این ایام اجرا شوند.

زارعی عنوان کرد: اجرای چنین همایشی باعث می شود تجربه ای در عرصه نمایش های آیینی و مذهبی به دست آوریم و بتوانیم سال آینده به صورت دقیق تر و مدبرانه تر به اجرای چنین برنامه هایی بپردازیم. البته در نظر داریم با هنرمندان تئاتر عراق هم ارتباط برقرا کنیم تا به تولیدات مشترکی با آنها برسیم. این را هم باید بگویم که برخی از هنرمندان تئاتر عراقی فکر می کنند چنین کارهایی شعاروار است، اما ما با برنامه هایی که داریم می خواهیم آنها را به این امر تشویق کنیم، زیرا به هرحال در پیاده روی اربعین حدود ۲۰ میلیون نفر شرکت می کنند که می توان از این ظرفیت بزرگ در جهت اهداف خودمان استفاده کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من هم در ایام پیاده روی اربعین در چند موکب و عمودی که از پیش مشخص کردیم، مقتل خوانی خواهم کرد.


مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف