نوش آبادی گفت

اصراری بر ادامه فعالیت به‌عنوان سخنگوی وزارت ارشاد ندارم

   شناسه خبر:001030
اصراری بر ادامه فعالیت به‌عنوان سخنگوی وزارت ارشاد ندارم فرهنگ , رسانه
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که آمادگی خود را برای واگذاری مسئولیت سخنگویی این وزارتخانه، به وزیر ارشاد اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، حسین نوش آبادی معاون حقوقی،  امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیدر پاسخ به این سوال که با توجه به دغدغه هایی که نسبت به فعالیت ها در حوزه فرهنگ وجود دارد، فکر می‌کنید با تغییر به وجود آمده در راس مسئولیت وزارت ارشاد، آقای صالحی امیری بتوانند به وعده ایجاد ثبات و آرامش در حوزه فرهنگ عمل کنند؟ گفت: انتخاب آقای صالحی امیری در این شرایط انتخاب شایسته و احسنی بود؛ به دلیل سبقه فرهنگی و علمی و پژوهشی و تحقیقی ایشان در حوزه فرهنگ و فعالیت‌هایی که در بخش‌های سیاستگذاری و همچنین اجرایی و عملیاتی حوزه فرهنگ داشته اند، گزینه مناسبی برای ادامه راه بوده است.

وی افزود: با عنایت به اینکه حوزه فرهنگ و هنر حوزه متنوعی است و در عین حال چالش برانگیز، این انتخاب می‌تواند در رفع نگرانی‌ها خوب باشد البته بدون همراهی و تعامل فرهنگی همه نهادها، این دغدغه‌ها قابل برطرف شدن نیست و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد و دستگاه‌ها باید به کمک وزارت ارشاد بیایند و نباید به اتفاقاتی که در این حوزه می‌افتد، بی‌توجه باشند. موفقیت در حوزه فرهنگ و هنر در سایه تعامل و همکاری دستگاه‌های فرهنگی امکان پذیر است.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد افزود: ما در این وزارتخانه نسبت به وظایفی که داریم، اختیارات و امکانات لازم را نداریم پس در چنین شرایطی نباید همه از ما انتظار پاسخگویی داشته باشند که اگر چنین انتظاری است باید اختیارات و امکانات هم بیشتر شود. آقای صالحی امیری به دنبال این است که هم نهادهای موازی و هم نهادهای هم سطح را در حوزه فرهنگ و هنر با هم همراه کند البته قوانین در حوزه فرهنگ و هنر مشخص است که هم در مجلس و هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده که همه آنها ذیل سیاست‌های ابلاغی کلی از سوی مقام معظم رهبری است.

وی در خصوص احتمال تغییرات در جایگاه سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسئولیت اصلی بنده معاونت امور حقوقی، پارلمانی و استان‌های وزارت فرهنگ است ولی این گونه وانمود شده که گویا بنده فقط سخنوی وزارت ارشاد هستم. البته از قبل هم ساختاری برای سخنگویی در این وزارتخانه وجود نداشت و جایگاه حقوقی و رسمی ندارد ولی در زمان آقای جنتی این مسئولیت به بنده واگذار شد و بنده نیز با همه مشغله و گرفتاری این مسئولیت را بر عهده گرفتم.

نوش آبادی با بیان اینکه بنده همان زمان هم اصراری نداشتم این مسئلویت را بر عهده بگیریم و یا آن را ادامه بدهم چون به اندازه کافی در معاونت پارلمانی مشغله کاری دارم، گفت: در جلسه‌ای که با آقای صالحی امیری داشتم، به ایشان عرض کردم تا هر زمانی که صلاح بدانند در جایگاه سخنگویی در خدمت هستیم و اگر قرار بر واگذاری این مسئولیت نیز هست، بنده اصراری به ادامه فعالیت در این جایگاه ندارم اما تا این لحظه در مورد اینکه نهاد سخنگویی در ارشاد تعطیل شود و یا اتفاق جدید برای آن بیفتد،  تصمیم جدیدی از سوی وزیر جدید اتخاد نشده است.

وی افزود: من آمادگی برای ادامه خدمت در حوزه سخنگویی که البته مسئولیت ثانوی برای بنده است، دارم اما به ایشان عرض کردم که آمادگی دارم هر زمان که ایشان تصمی بگیرند این مسئولیت را واگذار کنم البته سخنگویی در همه وزارتخانه‌ها نیست و در وزارت ارشاد هم در دوره آقای جنتی پایه گذاری شد لذا تداوم راه سخنگویی منوط به نظر وزیر ارشاد است که تا الان تصمیم خاصی در این باره گرفته نشده است. در خصوص مسئولیت اصلی خودم هم باید بگویم که مشکل خاصی برای ادامه فعالیت در معاونت پارلمانی بین ما و وزیر جدید وجود ندارد و تا هر زمان که ایشان صلاح بدانند در خدمت شان هستیم.

مهر

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

محیط زیست شهرداری تهران بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف