معاون فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون عنوان کرد

آزمایش‌های ایمونوهماتولوژی محورانتقال خون درکشور

   شناسه خبر:001004
آزمایش‌های ایمونوهماتولوژی محورانتقال خون درکشور جامعه , سلامت
معاون فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه آزمایش‌های ایمونوهماتولوژی، محور انتقال خون در کشور است، گفت: ایران دارای 20 هزار بیمار تالاسمی بوده که این میزان بیش از همه جمعیت بیماران تالاسمی اتحادیه اروپاست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، محمد شمس در چهارمین سمینار سالانه ایمونوهماتولوژی سازمان انتقال خون با تأکید بر اینکه محور انتقال خون در کشور و در جهان، آزمایشات ایمونوهماتولوژی است، گفت: در علم طب انتقال خون بدون هر آزمایش می‌توان خون را تزریق کرد؛ مگر آزمایش‌های مربوط به گروه‌بندی خون؛ البته در شرایط اضطرار ممکن است آزمایش‌های ایمنی خون مانند آزمایش HIV یا HCV گذاشته نشود ولی تعیین گروه خون الزامی است و بدون انجام آن امکان تزریق خون به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

وی همچنین با ذکر این که ایمونوهماتولوژی رکن انتقال خون است و بدون آن امکان خدمات انتقال خون میسر نیست، افزود: برخلاف آزمایش‌هایی که در سازمان انتقال خون وجود دارد که مبتنی بر وسایل و تجهیزات است، در سرولوژی انتقال خون شاید بتوان گفت تجربه حرف اول را می‌زند و دانش بسیار قوی و قدرت استدلال بسیار بالا می‌طلبد؛ به همین دلیل لازم است که در ایمونوهماتولوژی هر روز دانش‌مان را به روز کنیم و بنابراین فرایند یادگیری در این بخش از ارزش بالایی برخوردار است.

معاون فنی و فناوری‌های نوین سازمان انتقال خون افزود: افتخار می‌کنیم که در ستاد سازمان انتقال خون و در مراکز پایگاه ها افرادی را داریم که در حوزه ایمونوهماتولوژی شاخص شناخته می شوند و نه تنها کشور را از نظر تأمین خون و به ویژه خون های نادر حمایت می کنند، بلکه در سطح بین المللی هم مطرح هستند.

شمس با بیان اینکه ایران با 80 میلیون جمعیت و پهنه وسیع جغرافیایی، دارای 20 هزار بیمار تالاسمی است که این میزان بیش از همه جمعیت بیماران تالاسمی اتحادیه اروپاست، تأکید کرد: خدمات به این عزیزان نیازمند شبکه کارآمدی است که در تمامی مراکز انتقال خون در 31 استان کشور با نیروهای زبده خود در حوزه سرولوژی و ایمونوهماتولوژی به میزان جمعیت کشور و بیماران تالاسمی خدمات شایسته ای ارایه دهد، کار بزرگی که به همت همکاران ایمونوهماتولوژی در سراسر کشور به خوبی انجام شده است.

وی گفت: بیمارانی که از خدمات بخش ایمونوهماتولوژی سازمان انتقال خون بهره می برند، به دلیل مشکلات زیادی که دارند، نیازمند توجه ویژه هستند، باید تمام همت خود را به کار بگیریم تا بهترین خدمات را به این عزیزان ارایه کنیم. وی افزود: تلاش شما برای تامین خون سازگار برای بیماران نیازمند به خون قابل ستودن است، اما انجام خدمات بهینه نیازمند تلاش بیشتر و برنامه ریزی بهتر است.

فارس

* انتهای پیام/

لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =

پر بازدید ها

آخرین اخبار

گفتگو

گزارش

بانک پارسیان دانلود موسیقی بانک سپه دانلود نرم افزار هتل سنتی مهر یزد ایران زمین اپلیکیشن جامعه تبلیغات آموزش خبرنگاری نارنجی قرمز اخبار فوتبال گیف جامعه خبر نارنجی بیماری های خاص ایران اکونومیست ستاد دیه کشور اخبار کانون سردفتران کاریابی رسانه انجمن حمایت زندانیان آموزش خبرنگاری گیفففف