×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ تیر - ۱۳۹۸  
false
true
کاهل نماز زیاد داریم| تارک نماز ۱۰ درصد!

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر محمود مظفر با بیان اینکه اگر بخواهیم عابدترین افراد باشیم باید نماز اقامه کنیم، اظهار داشت: باید به این واجب الهی در کشور توجه ویژه شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به کمیت و کیفیت نماز، تصریح کرد: حدود ۲۰۰ مدرس تخصصی داریم که در حوزه نماز به مناطق مختلف اعزام می شوند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه تعداد افراد «تارک نماز» در کشور زیر ۱۰ درصد است و بیشتر «کاهل نماز» داریم، افزود: باید «کاهل نمازی» را حل کنیم که البته مهم ترین علت آن نیز تنبلی و سستی افراد است.

مظفر با بیان اینکه متاسفانه آموزش های حوزه نماز در سنین پایین صورت نمی گیرد، گفت: باید آموزش ها از سنین چهار و پنج سالگی و با استفاده از شیوه های مختلف شروع شود.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با احکام خیلی برای مردم سخن گفته ایم اما راجع به آثار و برکات نماز کمتر کار صورت گرفته است، گفت: نماز خوان های ما الگوی خوبی برای بقیه نیستند و تناقض بین نماز خواندن و رفتار کسی که نماز می خواند، جوانان را دچار مشکل می کند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه در این ستاد شیوه های مختلف را برای ترغیب جوانان و نوجوانان به امر نماز جمع آوری کرده ایم، افزود: در دعوت به نماز محبت و عاطفه بیشترین تاثیر را دارد.

مظفر با تاکید بر اینکه وظیفه ستاد اقامه نماز این بوده که پرچم نماز همیشه برافراشته باشد، گفت: هر کدام از ما باید سعی کرده که یک قدم برای نماز برداریم و برای تحقق این امر از روش های مختلف باید استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه گروههای مختلف (چپ و راست) برای نماز تلاش کرده اند، افزود: همچنین برای ترویج امر نماز در مدارس، ستاد اقامه نماز و وزارت آموزش و پرورش همکاری های بیشتری را در دستور کار قرار داده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false