واکنش وزیر بهداشت به گزارش دیوان محاسبات از فیش های نجومی - جامعه خبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر؛ دکتر سید حسن هاشمی عصر چهارشنبه در حاشیه نشست سازمانهای مردم نهاد در حوزه سلامت با مسئولان دانشگاههای علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان که در محل وزارت بهداشت برگزار شد، در خصوص گزارش دیوان محاسبات از فیش های نجومی اظهار داشت: آنچه را پزشکان به عنوان حقوق و مزایا و کارانه در بخش دولتی دریافت می کنند بر اساس قانون است. از این جهت ما بارها در این مورد گزارش های خود را به مسئولان مربوطه ارائه داده ایم.

وی با عنوان این مطلب که کارانه پزشکان بر اساس قانونی است که ۲۷ سال پیش در وزارت بهداشت مصوب شده است، افزود: اگر این پرداختی ها غیرمتعارف است می بایست قانون را تغییر بدهیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در گزارش دیوان محاسبات مربوط به فیش های نجومی در مورد برخی از پزشکان بخش دولتی حتی یک مورد دریافتی بالا در شهر تهران نداشته ایم و آنچه در گزارش دیوان محاسبات آمده مربوط به پزشکانی است که در استانهای محروم کشور خدمت می کنند.

وی گفت: اگر قرار است به این شکل از ادامه خدمت پزشکان در مناطق محروم جلوگیری کنیم می بایست قانون پرداخت کارانه ها را تغییر دهیم و درغیر این صورت آنچه در حال حاضر به این قبیل پزشکان پرداخت می شود بر اساس خدمتی است که در مناطق محروم به مردم ارائه می دهیم.

وزیر بهداشت با گلایه از دستگاه قضایی که با چنین سخنانی نسبت به پزشکان بخش دولتی برخورد می کنند، اظهار داشت: اگر مدرک و مستنداتی در مورد تخلف پرداختی های پزشکان بخش دولتی وجود دارد آن را ارائه بدهند.

هاشمی همچنین از پیگیری کمیته بررسی پرداختی های پزشکان در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: من به دوستان این کمیته گفته ام آن دسته از پرداختی هایی که به نظر می رسد بالا باشد تا حدودی آن را رقیق کنند.

منبع: مهر

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false