×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۳۹۹  
true
true
فائزه هاشمی: اصلاح طلبان فاسد و باند باز هستند!

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر فائزه هاشمی، دختر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام یادداشتی با طرح این سوال که «اگر روحاني براي دومين‌بار در ارديبهشت‌ماه 96 پا به ميدان رقابت انتخابات رياست‌جمهوري نمي‌گذاشت، اوضاع امروز ما بهتر بود؟» منتشر کرده است که بخش هایی از آن را در ادامه خواهید خواند:

اگر حسن روحاني به همان دولت يازدهم موفق اكتفا مي‌كرد و كانديدا نمي‌شد يا گروه‌هاي سياسي از او حمايت نمي‌كردند، شرايط امروز چگونه بود؟ اگر هر كدام از اين پيش‌فرض‌ها محقق مي‌شد يا گزينه‌اي اصلاح‌طلب يا چهره‌اي اصولگرا پا به عرصه رقابت مي‌گذاشت و به هر حال يك نفر از اين جناح يا آن جناح پيروز انتخابات مي‌شد اما نمي‌توان در اين نظر به قطعيت رسيد كه پيروزي چهره‌اي ديگر از ميان اصلاح‌طلبان يا اصولگرايان قطعا بهتر و به نفع كشور بود.

در مجلس شوراي اسلامي در دوره دهم، شوراي شهر پنجم و شهرداري بعد از آخرين دوره انتخابات شوراها جملگي اصلاح‌طلبان در آن نقش ايفا كردند اما آنچه بايد مي‌شد، اتفاق نيفتاد. هزار و يك دليل وجود دارد كه چرا اصلاح‌طلبان سرخوش از پيروزي نصف و نيمه آنچنان كه بايد و شايد عملكرد مثبتي نداشتند اما باز هم نمي‌توان ناديده گرفت كه در همين جريان نيز باند‌بازي‌ها، خودي و غيرخودي كردن، عدم شايسته‌سالاري و عدم چرخش نخبگان، بي‌تفاوتي نسبت به خطاها و فسادها يا به عبارت ديگر، عادي‌شدن فسادها و خطاها و ناكارآمدي‌ها و… (وقتی فساد عادی شود یعنی خودت هم فاسد هستی) كه در چند سال اخير نمايان شد، عواملي است كه نتيجه آن شرايط فعلي است.

(به نوعی می توان بغض فایزه هاشمی را در این نوشتار مشاهده کرد که خبر از فساد در میان اصلاح طلبان می دهد)

او در ادامه نوشته است: از سويي در ميان اصولگرايان نيز سياستمداري نبوده و نيست كه بتوان به او اميد بست كه اگر سكان اداره دولت را در دست مي‌گرفت، قطعا موفق مي‌شد. چه آنكه اصولگرايان چهره‌اي چون محمود احمدي‌نژاد را نيز در كارنامه سياسي خود دارند كه كشور را تا مرز سقوط و نابودي برد كه به اعتقاد من دولت روحاني همچنان ميراث‌دار آن است. همچنان كه امروز نيز بخشي از مشكلات دولت و ناكارآمدي آن، ميراث آقاي احمدي‌نژاد و انحصارطلبي و رفتارهاي اصولگرايان است كه اجازه نمي‌دهند، شرايط تغيير كند. در مجموع نمي‌توان باور داشت كه حتما «نجات‌دهنده‌اي» بود كه مي‌توانست انتخاب شود اما نشد. بنابراين نيامدن حسن روحاني يا يك دوره‌اي شدن رياست‌جمهوري او اوضاع را از صدر تا ذيل دگرگون نمي‌كرد.

معتقدم كه بحران امروز كشور در كنار فشارهاي اصولگرايان، بحران مديريت است، نه بحران مدير. البته نبايد ناديده گرفت كه فضا، به‌خصوص فضاي سياسي آنقدر تنگ و بسته شده كه عمده مديران متخصص از اين دايره بيرون مانده‌اند.

پی نوشت/ خانم هاشمی اینکه رسیدید به فساد اصلاح طلبان و باندبازی هایی که دارند خیلی دیر است. سالهاست بخشی از بدنه اصلاحات از این فساد و باند بازی ضربه خوردند. گروهی از مدیران اصلاح طلب مثل گرگ گرسنه به سفره انقلاب چنگ زدند و چپاول می کنند. کاش شما بعنوان فرزند مردی که برای اصلاحات ستون مقاومت بود تغییر روش داده و اصلاحات را اصلاح کنید. مگر اینکه سخنان شما از روی بغض یا عدم سهم گیری باشد.

true
true
true
true
 1. رضا

  فائزه هاشمی: اصلاح طلبان فاسد و باند باز هستند!
  و جنابعالی و اعوان وانصارتون، سردسته اصلاح طلبان !!!!

 2. محمد

  ظاهرا این خانواده که حسب اتفاق بسیار سالم، با سعی صدر، مردم دار و … هستند، میخواهند هرطور که شده بعد از فوت اون مرحوم ، خودشونو در حکومتداری ایران بزرگ، سر پا نگه دارن .
  بخاطر همینم با حربه تخ نمای اپوزیسیون در شرایط نارضایتی مردم ، این حرفارو رو میزنه.
  واقعن خجالت داره…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false