×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
علیرضا افشار پارسا بازرس نمونه شهرستان ری شد

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، نامش علی افشارپارسا است. کاسب 32 ساله مغازه کبابی بازارقدیم شهرری که در سالهای اخیر نام او در تولیداخبار شهرستان ری بیشتر مشاهده شد. حرف و سخن پشت سرش زیاد است اما آنچه که مردم می بینند بازرسی های دقیق بدون دریافت رشوه و بدون هیچگونه سفارش که در روزگار امروز جای تامل دارد.

علیرضاافشارپس از یک دوره بازرسی اتاق اصناف شهرستان ری، در سال 1400 بعنوان بازرس بخشداری کهریزک مشغول به کار شد. همکاری او با قاضی محمدساری معاون وقت دادگستری کهریزک موجب شد تا پرونده های بزرگی را به سرانجام برساند که مهمترین آن کشف 68 تن گوشت تاریخ مصرف گذشته در یکی از سردخانه های جنوب تهران بود که متهمان آن زندانی شدند.

این جوان خوشنام در انتخابات خردادماه 1400 با حضور در کوچه ها و خیابان های باقرشهر و کهریزک توانست صدها دلال خریدو فروش رای را با همکاری و همراهی پلیس امنیت اقتصادی و بازرسی فرمانداری ری شناسایی و دستگیر کند. تجربه 8 ساله او در بازرسی موجب شد تا قاضی دادگاه در مصاحبه‌ای رسمی او را بعنوان دست راست خود عنوان کند. نکته جالب اینکه بعد از انتخابات به دلیل همکاری او در مبارزه با فساد انتخاباتی و تعامل با خبرنگار ضدفساد به جای تشویش دستور برکناری او از سوی فرمانداری وقت صادر شد.

اما علیرضا افشار برای مبارزه بافساد بیکار نماند و اتاق اصناف شهرستان ری علی رغم تمام فشارهای سیاسی او را دوباره به کارگیری کرد و نتیجه این اعتماد کشف ۹۵ تن روغن احتکاری، کشف۵۰ هزار ماکارانی احتکاری، کشف
۲۸۰۰ کیسه آرد قاچاق و کشف ۳ تن گوشت فاسد، کشف انبار بزرگ داروهای تاریخ گذشته انسانی، کشف ۴۷ تن برنج تنظیم بازار احتکار شده،کشف ۸ تن شکر احتکار شده و تشکیل ۲۴ پرونده حقوق عامه بوده است.

که در مجموع ارزش ریالی این اقدامات بیش از 50 میلیارد تومان محاسبه می شود. این اقدامات آقای بازرس فقط در مدت زمان 3 ماهه سال 1401 بوده است. و همین اقدامات موجب شد تا در مراسم روز اصناف او بعنوان بازرسی نمونه شهرستان ری معرفی شود.

افشارپارسا همچنان مورد غضب بسیاری از اصناف، رسانه ها و حتی برخی روسای اتحادیه هاست تا جائیکه حتی در کانال خبری اتاق اصناف هم نامی از او برده نمی شود. با این حال رسانه حرفه ای بیدار است و برای آنهایی که خالصانه کار می کنند می نویسد تا نامشان ماندگار شود.

 

 

 

true
true
true
true
  1. مجتبی جلالی

    اونوقت مسئولان منطقه ما اخراجش میکنند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false