×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
عامل عدم نظارت براصناف شهرستان ری برکنار شد| توصیه خبرنگار ضدفساد به رئیس جدید

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، موسی احمدی هرچند دارای دکترای پژوهشی کسب و کار از و دکترای جامعه شناسی از دانشگاه تهران و دکترای مدیریت بازرگانی بود اما در دوران مدیریت او بر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری اتفاقات نامیمونی رخ داد. از تقلب و جادوگری در انتخابات اتحادیه آرایشگران تا تخلفات اتاق اصناف شهرستان ری و تاخیر در برگزاری انتخابات برخی اتحادیه های حامی او بود که همه را زیر سبیلی رد می کرد و هیچ وقت به طور شفاف و روشن پاسخ سوالات سید هادی کسایی زاده خبرنگار ضدفساد را نداد.

در اقدامات نامیمون و به جا مانده از دوره مدیریت موسی احمدی می توان به حاشیه های اتاق اصناف ری و تقسیم شدن اصناف به دو بخش حامیان اتاق فعلی و گروه بصیرت نام برد که این اختلافات ضربات جبران ناپذیری به اصناف ری وارد کرد. احمدی نتوانست تخلفات اصناف شهرستان ری را کاهش دهد و ۱۶ هزار واحد صنفی زیرزمینی همچنان به قوت خود باقی است.

او در مدیریت انبارهای بزرگ شهرستان ری هم کم تاثیر بود و روزانه هزاران کیلو قاچاق در انبارهای مجاز و غیرمجاز شهرستان ری بدون نظارت های قانونی کشف می شد و می شود.کسایی زاده خبرنگار ضدفساد می گوید: سیاه ترین دوران اصناف دوره موسی احمدی بود که با اتاق اصناف ری حال مردم را خوب نکردند و روز به روز گران فروشی و کم فروشی و انتشار این اخبار بذرناامیدی را پرورش می داد.

بعنوان خبرنگار اگر رای گیری کنید خود اصناف می توانند مدیریت او را قضاوت کنند. جالب آنکه در دوره همین آقای احمدی بارها اصناف حامی او از من شکایت کردند چون فسادهای آنان را رسوا می کردم. و خدا را شکر می کنم او برکنار شد و یادگار شیرینی برجای نگذاشت.

حالا خبر رسیده که فردی به نام آقای یعقوب نژاد که از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت است به زودی بعنوان رئیس جدید اداره صمت شهرستان ری منصوب می شود. او که چندین بار از سوی مسئولان به دلیل ارائه پیشنهادات سازنده اش مورد تقدیر قرارگرفته یک دهه در بخش صنعت فعالیت داشته است. امیدواریم با توجه به شعار سال تحولات زیادی در شهرستان ری رخ دهد.

بعنوان یک روزنامه نگار درخواست دارم چند نکته را قبل از تکیه زدن بر صندلی مدیریت تامل کنند:

۱) شهرستان ری فاقد رسانه و خبرنگار حرفه ای است برای همین خود را دست آویز فعالان مجیزگو و دلالان رسانه شهرستان نکنید که آنها به فکر سفره خود هستند و تلاش کنید عملکردتان را از مجرای روابط عمومی به طور حرفه ای به رسانه های حرفه ای ارسال کنید

۲) به هیچ یک از گروهی از اعضای اتحادیه های شهرستان ری بعنوان نخبه نگاه نکنید اکثر این افراد به صورت سنتی عضو هیات مدیره شدند و تلاش کنید اصناف حرفه ای و تحصیلکرده و با انگیزه وارد عرصه انتخابات اتحادیه ها شوند.

۳)اتحادیه های زیادی در شهرستان ری شائبه دار هستند چراکه هیچ عملکرد مثبتی در نظارت بر زیرمجموعه صنفی خود ندارد که پالایش و نظارت بر آنها مهمترین اقدام است.

۴) اتاق اصناف شهرستان ری به تنهایی تمام حواشی اصناف ری را بردوش می کشد و اگر می خواهید مدیر موفقی باشید اتاق اصناف حرفه ای کنار خود داشته باشید اگر تخلفی مشاهده کردید افشا کنید چون رحم کردن در شهرستان ری تبعات جبران ناپذیری دارد.

۵)شبکه ای بودن فساد در شهرستان ری برای من بعنوان روزنامه نگار اثبات شده است و تلاش کنید وارد این شبکه نشوید. امیدوارم با ورود فرماندار تیزبین این موضوع برطرف شود.

۶)ساماندهی سردخانه ها- انبارها و کشتارگاه ها مهمترین عامل برای مبارزه با فساد است.

۷)اتحادیه ها تنبل شدند و جز پول گرفتن کاری نمی دانند. لطفا بر اساس قانون وظایف آنها را گوشزد کنید و اگر اقدام نکردند آنها را رسوا کنید که خیر و نیکی و خشنودی خدا در همین است.

موارد زیاد است. منتظر عملکرد شما خواهیم بود.

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false