×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۵ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
شکایت رسمی از اتحادیه طلا و وزارت صمت/کوهپایه زاده وکیل پرونده ثامن شد

رسول کوهپایه زاده در گفتگو با سید هادی کسایی زاده خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر گفت: نمایندگانی از سوی مالباختگان پرونده سکه ثامن که ۴ هزار نفر هستند به دفترم مراجعه کردند که مشخص شد تعداد زیادی از شهروندان به دلیل ارتکاب اعمال مجرمانه سایت سکه ثامن اموالشان از دست رفته است. طی این مذاکرات قرار شد مبلغی را بعنوان حق الوکاله دریافت نکنم چون توان این پرداخت را نداشتند.

وی افزود: چون از نظر جغرافیایی مالباختگان در سراسر کشور پراکنده بودند قرارشد از طریق دفتر خانه ها در سراسر کشور مالباختگان وکالتنامه را به نام اینجانب واگذار کنند که در حال انجام است. این پرونده هم اکنون در شعبه ۵ بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۱ تهران (جرائم رایانه ای) ارجاع شده است.

باید بگویم که مبلغ واریزی و اموال ربوده شده رقم قابل توجهی است و متاسفانه مالباختگان اصلا وضع خوبی ندارند. نکته دیگر اینکه غیر از متهمین ردیف اول و دوم که یک زوج هستند اتهام متوجه اشخاص حقوقی دیگری هم هست که در شکایت مطروحه از اتحادیه طلا و جواهر تهران و وزارت صمت هم شکایت کردیم.

رسول کوهپایه زاده در مورد جزئیات این پرونده اظهار کرد: اعضای هیات مدیره این شرکت با مسئولیت محدود اقدام به خرید و فروش آن لاین طلا به نام ثامن کردند. این متهمین دارای مجوز به شماره ۰۴۵۵۴۴۶۵۷ از اتحادیه سکه و طلا و جواهرات و پروانه کسب الکترونیک از وزارت صمت به شماره ۸۱۱۴۳۲ و نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صمت داشتند. تبلیغات بورس طلای ثامن همه روزه و مستر در وب سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران بود که موجب جلب اعتماد مردم شده بود.

وی افزود: بر اساس بند ط ماده ۳۰ قانون نظام صنفی اتحادیه ها موظف هستند با تشکیل کمیسیون های بازرسی بر نحوه فعالیت های عضوشان نظارت داشته باشند. اما اتحادیه طلا و جواهر نه تنها عمل نکرده بلکه با تبلیغ طلا و سکه و تبلیغ سایت ثامن در سایت خودش موجب جلب اعتماد مالباختگان شده و به وقوع این اعمال مجرمانه کمک کرده است.

وکیل پرونده مالباختگان شرکت ثامن اظهار کرد: از سوی دیگر وزارت صمت با اعطای نماد الکترونیک ۲ ستاره زمینه اعتماد به این شرکت را فراهم کرده که بعد از افشای پرونده تابلوها و نمادها حذب می شود که نوشداروی بعد از مرگ سهراب است. نکته مهم و قابل تامل این است که بسیاری از شهروندان ما به اتکا و اعتماد به این تبلیغات از سوی وزارت صمت و سایت اتحادیه مبالغ قابل توجهی به حساب های اعلامی از سوی شرکت ثامن و متهمین واریز می کنند. در شکایت مطرح شده هم علیه زوج موسس و مدیران ارشد شرکت شکایت شده و هم پیگیر شکایت علیه اتحادیه طلا و وزارت صمت به دلیل قصور در وظایف قانونی و زمینه سازی برای جلب شهروندان به این شرکت هستیم.

نکته دیگر اینکه چون این پرونده شکات زیادی در سراسر کشور دارد یکی از عوامل اطاله دادسری ارسال پرونده ها از سراسر کشور است که مسئولان مربوطه دستور تسریع را صادر کنند اطاله دادسرسی رخ نمی دهد. باید گفت چون متهم ردیف اول فرار می کند و بعد با هوشیاری ماموران دستگیر می شود خودش و همسرش هم بازداشت هستند و با قید وثیقه ۳ میلیارد تومانی آزاد شدند که موجب دغدغه مالباختگان را فراهم کرده است.

از طریق نمایندگان مالباختگان در فضای مجازی در تماس و تعامل هستم. چون شاید بسیاری در جریان نباشند می خواهم که بازگو کنم حق الوکاله نمی خواهم و تا انتهای پرونده وکیل خواهم ماند و اگر مالباخته ای هنوز وکالت خود را به بنده واگذار نکرده با حضور در دفترخانه اقدام کند.

 

 

true
true
true
true
 1. فقط خدا

  واقعا ادم های اینجوری کم پیدا میشوند که بدون حق الوکالت شکایت کسی رو پیگیری …
  انشالله با کمک شما هر چه سریعتر کاربران سایت ثامن به پول هاشون برسند

 2. خشایار

  باسپاس ازاقای دکترکوهپایه زاده عزیز.امیدبه خداکه موفق باشیدوحق مالباختگان رابگیرید.فعلاکه دادسراداره به نفع متهم عمل میکنه وبه مالباختگان اهانت های ناشایست میکنه ومتهم وشاکی جاشون باهم عوض شده این بودمبارزه بامفسدان قوه قضاییه به به چه عدالت زیبایی

 3. هم وطن

  این آدم نیست واقعا یک فرشته به تمام معناست دمش گرم…

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false