×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۱ آذر - ۱۳۹۷  
false
true

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، بانک آینده در راستای مأمویت اصلی خود با ایفای نقش در جهت افزایش رفاه جامعه، تقویت تولید، ایجاد پایداری در توسعه اقتصادی کشور، سلامت عملکرد و استحکام مالی بانک، فرآیند افزایش سرمایه برای دستیابی به سرمایه ۳۰,۰۰۰ (سی هزار) میلیارد ریالی را از ۲ سال گذشته آغاز نموده است.

در این ارتباط، پس از موافقت بانک مرکزی ج.ا.ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع عمومی فوق¬العاده در تاریخ ۰۷/۱۱/۱۳۹۴ برگزار و اجرای فرآیند مزبور توسط سهامداران به هیأت مدیره بانک تفویض گردید. در ادامه، عملیات پذیره‌نویسی از طریق جراید کثیرالانتشار به اطلاع عموم رسید. در نهایت، پس از تصدیق کلیه مراحل قانونی صورت پذیرفته توسط بانک مرکزی ج.ا.ایران، در سال جاری مرحله اول افزایش سرمایه در تاریخ ۰۹/۱۱/۱۳۹۵ محقق گردیده و به ثبت قانونی رسید. به این ترتیب، سرمایه بانک از مبلغ ۸,۰۰۰  (هشت هزار) میلیارد ریال به مبلغ۱۶,۰۰۰ (شانزده هزار) میلیارد ریال افزایش یافت.

در جهت توسعه و تعمیق اهداف مزبور، مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ ۱۶,۰۰۰ (شانزده هزار) میلیارد ریال به مبلغ۳۰,۰۰۰ (سی هزار) میلیارد ریال در بانک آینده پس از اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار، در جریان اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی ج.ا.ایران برای پذیره‌نویسی می‌باشد. این افزایش ۱۴,۰۰۰ (چهارده هزار) میلیارد ریالی منجر به ارتقای توانایی بانک در تجهیز و تخصیص منابع و ایجاد ترکیب مناسبی از درآمدها و بازدهی مطلوب و مورد انتظار سپرده‌گذاران و سهامداران و هم‌چنین اصلاح نسبت‌های مالی بانک می شود.                     

بر اساس برنامه‌ریزی های به عمل آمده، پیش بینی می گردد؛ مرحله دوم فرآیند افزایش سرمایه در شش ماهه اول سال آینده تکمیل می شود.

اخبار روز را با ما دنبال کنید./

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false