×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۷  
false
true
سالانه ۸ هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر ایلام تولید می شود

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، علی سلیمی، مدیر کل امور عشایری ایلام اظهار داشت: توسعه زیرساخت های عشایر در بخش راهسازی، آبرسانی، تهیه علوفه دامی دام های عشایر و…بعد از انقلاب در استان ایلام رشد چشمگیری یافته است.

وی افزود: بالای ۹۵ درصد عشایر استان از راه دسترسی و آب آشامیدنی برخوردار هستند و مناطقی که هم آب ندارند به وسیله تانکر آبرسانی سیار می شوند.

وی گفت: عشایر استان ایلام با جمیعت ۶۰ هزار نفری بیش از ۱۲ درصد از جمعیت استان را تشکیل می دهند و بخش مهمی از نیازهای استان را تامین می کنند.

وی با اشاره به اینکه سالانه هشت هزار و ۱۰۰ تن گوشت قرمز در بین عشایر استان تولید می شود، گفت: عشایر استان دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام هستند که علاوه بر تامین نیازهای گوشت قرمز، بخش مهمی از آن به سایر نقاط کشور ارسال می شود.

مدیر کل امور عشایری ایلام گفت: علاوه بر تولید مهم گوشت قرمز در بین عشایر، سالانه۲۵ هزار شیر و ۴۶۰ تن روغن حیوانی در استان توسط عشایر تولید و روانه بازار می شود.

وی افزود: ارزش تولیدات عشایر استان ایلام بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در سال است.

میزان تولید گوشت قرمز در سال ۱۳۹۶ نیز معادل ۸۳۸ هزار تن بوده است. بدین ترتیب سرانه سالانه مصرف گوشت قرمز در ایران ۱۱ کیلو و ۸۰۰گرم است.
در سال گذشته نیز طبق گزارش اتاق بازرگانی تهران، ۵۰ هزار تن گوشت قرمز به کشور وارد شد.

بر اساس نتایج این طرح وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور طی سال ١٣٩٦ جمعاً ٤٢٩ هزار تن گزارش شده است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است. سهم گوشت گاو و گوساله با ٢٢٣ هزار تن وزن لاشه حدود (٥٢ درصد)، گوسفند و بره با ١٦٢ هزار تن (٣٧,٦ درصد)، بز و بزغاله با ٣٤ هزار تن (٧,٨درصد) و سایر انواع دام‌ها با ١١ هزار تن (٦.٢درصد) از کل لاشه قابل مصرف بوده است.

بر اساس خلاصه نتایج این آمارگیری، در سال ١٣٩٦ تعداد ٣٨٠ کشتارگاه رسمی در سراسر کشور فعالیت داشته‌اند که حاصل فعالیت آنها ذبح ١٢ میلیون و ٢١ هزار رأس انواع دام بوده است. مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در سال ١٣٩٦ نسبت به سال ١٣٩٥ مؤید کاهش ٤ درصدی مقدار تولید گوشت در کشتارگاه‌های رسمی کشور است

قابل ذکر است: میزان مصرف سرانه گوشت در ترکیه ۲۷ کیلو، اروپا ۴۵ کیلو و آمریکا و کانادا ۷۰ کیلو است و این یک نوع فقر غذایی محسوب می شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false