×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
false
true
خبر خوب| انصراف ۳۲ هزار زوج از طلاق در سال ۹۷

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر فاطمه عباسی در مورد اجرای برنامه کاهش طلاق گفت: بر اساس مواد قانونی ۱۰۲، ۱۰۴ و ۱۱۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور، سازمان بهزیستی مکلف به اجرای این برنامه شده است.

وی افزود: برنامه‌های کاهش طلاق، مبتنی بر رویکردهای جامع و انسجام و پیوستگی ارائه خدمات در سطوح مختلف پیشگیری است که این مهم توسط معاونت مشاوره و امور روان‌شناختی در حال اجراست.این اقدامات در سه سطح پیشگیرانه شامل آموزش‌های هنگام ازدواج، پیش از ازدواج و زندگی خانواده، ارائه خدمات تخصصی روانی – اجتماعی به زوجین متقاضی طلاق در مراکز مشاوره و روان‌شناختی و تخصیص یارانه مشاوره طلاق به زوجین نیازمند است.

عباسی در خصوص تربیت نیروی انسانی ماهر در این زمینه گفت:در راستای اجرای این برنامه، معاونت مشاوره و امور روان‌شناختی سازمان بهزیستی کشور، اقدام به تربیت نیروی انسانی (مشاور و روانشناس) به‌صورت تخصصی و استفاده از تکنیک سوپروایزری نموده است.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی تصریح کرد:در حال حاضر، تعداد ۱۷۹۵ مرکز مشاوره و روان‌شناختی غیردولتی، ۵۴۷ مرکز مشاوره و روان‌شناختی تخصصی غیردولتی و ۹۰ مرکز مشاوره و روان‌شناختی دولتی؛ تحت نظارت این معاونت مشغول به فعالیت هستند و بر اساس آمار، در ۹ ماهه سال جاری در این مراکز تعداد ۷۱۸هزار و ۵۵۵ نفر از خدمات تخصصی مشاوره و روان‌شناختی بهره‌مند شده‌اند. از این آمار، بیش از ۳۲ هزار زوج متقاضی طلاق بوده‌اند که در مجموع بیش از ۶۱ هزار جلسه مشاوره دریافت داشته‌اند.

وی افزود: این معاونت علاوه بر خدمات مشاوره حضوری، خدمات تخصصی روان‌شناختی را به‌صورت غیرحضوری ( تلفنی و اینترنتی) نیز اجرا می‌نماید که در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۶۸۱ هزار ۷۹۲ نفر خدمت مشاوره تلفنی و ۷۷۹۵ نفر نیز خدمات مشاوره اینترنتی دریافت کرده‌اند.

عباسی در خصوص دیگر خدمات بهزیستی برای اجرای برنامه کاهش طلاق،گفت: دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج نیز باهدف ارتقای کیفیت و سلامت ازدواج و پیشگیری از آسیب‌های مرتبط با ازدواج برای افراد برگزار می‌شود که بر اساس آمار ۲۱۶ هزار و ۱۱۶ نفر طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری این آموزش‌ها را دریافت کرده‌اند.همچنین برنامه آموزشی زندگی خانواده به‌منظور افزایش رضایتمندی خانوادگی و پایداری خانواده‌ها در سال جاری برای بیش از ۱۵۰ هزار زوج اجراشده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false